Juunioride MM: Eesti – Norra 5:0

Juunioride MM-il Santanderis (Hispaania) kohtub Eesti koondis võistkondlikul turniiril F-alagrupi teises voorus Norraga. Mõlemal on võiduarve seni veel avamata. Alagrupi senised tulemused: Eesti – Hongkong 1:4, Hispaania – Norra 5:0, Belgia – Norra 4:1, Hispaania – Hongkong 3:2, Hispaania – Belgia 4:1.

EESTI – NORRA 5:0

1: XD Tauri KILK/Elisaveta BERIK – Mathias Ji HONG/Kristine ØDEGÅRDSTUEN 21:9, 21:13 (0:20)
Eestile avavoorus Hongkongi vastu ainsa võidupunkti toonud Kilk ja Berik teenisid teise võidu järjest. Vastastest oldi selgelt paremad, sõbraliku esmatutvuse (2:2) järel spurditi avageimis ette 8:2 ning intervalliks 11:6. Jätkamine midagi ei muutnud – 17:8 ning Beriku kahest kenast ründelöögist 21:9. Aega kulus selleks vaid üheksa minutit. Teine geim oli veidi tasavägisem (ja kaks minutit pikem!), kuid lõpptulemus ei sattunud kordagi kahtluse alla. Tartlased juhtisid joogipausiks 11:9, läksid ette 19:12 ning võitsid teiselt matšpallilt 21:13.

2: MS Mario KIRISMA – Thomas BARTH 21:17, 15:21, 21:15 (0:42)
Meie esinumbrit Kilki asendanud Kirisma täitis ülesande võita, kuid kolme geimi asemel võinuks asja lõpetada ka kahega. Avageimis mindi tasavägiselt seisuni 9:9, siis sai Kirisma ette 16:11. Mis kiirelt tuli, see ka kiirelt kadus, sest peagi norralane viigistas 16:16. Meie õnneks kulus Barthil kogu aur viigini jõudmiseks, sest lõpusirge võitis meie mees 5:1. Teist geimi juhtis Kirisma viimast korda 4:3, veel õnnestus 8:12 kaotusseisust viigistada, kuid edasi oli norralasel veidi rohkem õnne ja Kirismal nappis agressiivsust ning gaim läks Barthile 21:15. Otsustava geimi otsustavad sündmused hakkasid arenema hetkel, mil Kirisma jäi 1:6 kaotusseisu. Tallinlane vastas 8:1 spurdiga ning pääses joogipausiks ette 11:9. Mängu jätkudes pääses Kirisma ette 16:10 ning enam initsiatiivi ei loovutanud. Võit tuli teiselt matšpallilt, 21:15.

3: WS Marelle SALU – Katja ELLINGSEN 21:17, 15:21, 24:22 (0:42)
Marelle alustas kenasti, minnes ette 4:0. Norralanna viigistas ja sai mõnepunktilise edu. Eestlanna jõudis viigini 10:10, kuid puhkepausile mindi ikkagi Ellingseni 11:10 eduseisus. Mängu jätkudes kasvatas norralanna korraks oma edu neljale punktile (14:10), kuid Salu võrdsustas taas seisu ning viigiseisult 16:16 algatas võiduka lõpuspurdi 5:1.

Teises geimis läks Salu 4:4-lt ette 10:4, kuid lubas Ellingseni tagasi mängu. Intervalliks juhtis eestlanna 11:8, kuid uuesti sai Ellingsen viigi kätte (13:13). Salu sai veel korra juhtima (15:13), kuid edasi läks enesekindlamalt tegutsenud norralanna oma teed – 21:15. Otsustavas geimis pääses Ellingsen juhtima 9:3, ehkki mitmel puhul lahutasid just meie mängijat punktist vaid millimeetrid. Intervalliks juhtis Norra esindaja 11:7, kuid jätkates jõudis Salu viigini 11:11. Spurti eduks arendada siiski ei õnnestunud. Ellingsen juhtis punkti kuni kolmega ja Salu ei leidnud pikka aega head lahendust, kuidas seda rutiini murda.

Salu tõrjumata jäänud rünnakust sai norralanna oma esimese matšpalli (20:18), kuid lõpetas pika pallivahetuse löögiga võrku. Teine matšpall lendas auti – 20:20. Ellingsen lõi piki piiri – 21:20 Norrale. Salu tabas väljaku tagumist nurka (21:21) ja kohe ka tagajoont (22:21), kuid kolmas matšpall tõi viigipunkti vastasele. Ellingsen võrku – 23:22 Eestile, Ellingsen teist korda võrku – 24:22 Eestile! Esimene võit sel MM-il on kirjas!

4: MD Mario KIRISMA/Robin SCHMALZ – Thomas FJELDHEIM/Mathias Ji HONG 21:15, 21:18 (0:29)
Numbrite poolest polnud võit ülekaalukas, kuid tuli meile siiski kindlalt. Avageimi alguses pääsesid norralased optimistlikult ette 5:2, kuid tallinlaste aktiivsusepuhang 6:0 viis nad ette 8:5 ja rohkem tagasi ei vaadatud. Intervalliks 11:8 ja lõpuks 21:15. Ka teises geimis said norralased algedu (3:1), kuid jäid siis jälle hätta. Kirisma ja Schmalz läksid ette 15:5, aga kuue punkti asemel tuli mängimisele veel 19 punkti. Norralased jõudsid ühe punkti kaugusele (18:19), aga kahe järgmise pallinguga said eestlased oma punktirõõmu kätte.

5: WD Elisaveta BERIK/Emili PÄRSIM – Kristine ØDEGÅRDSTUEN/Katja ELLINGSEN 21:11, 21:7 (0:22)
Seekordse Eesti – Norra vastasseisu kõige ühepoolsem kohtumine. Esimeses geimis ei saanud norralannad kordagi juhtima, teises jäi nende ainsaks eduseisuks 1:0.

Kolmapäeval mängib Eesti kahe vastasega. Hommikul kell 10 kohtutakse Belgiaga ning õhtupoolikul kell 18 täiseduga jätkava Hispaaniaga.