Eesti üksikmängija Leedus finaalis, segapaar poolfinaalis

Prienais peetud RSL Lithuanian U17 Internationalil jäi eestlaste parimaks saavutuseks Martti Joosti (Nõo SK) finaalikoht noormeeste üksikmängus. Geimigi kaotamata poolfinaali jõudnud nõolane kohtus pühapäeval esmalt rootslase Ludwig Edholmiga ning võitis 21:16, 21:10. Tabeli alumiselt poolelt mängis end finaali teise asetusega Vladislav Kunin. Ukrainlane alistas selleks leedulase Domas Pakšyse 21:19, 21:19. Finaalist põnevuslahingut ei kujunenud, 31 minutit väldanud esikohamatši võitis Kunin 21:16, 21:17.

Segapaarismängu poolfinaalis kaotasid triitonlased Karl Mattias Pedai ja Romili Vakk leedulastele Rokas Lesinskasele ja Goda Vancevičiūtėle 14:21, 21:19, 8:21. Leedulased omakorda jäid finaalis alla ukrainlastele Vladislav Kuninile ja Jaroslava Vantsarovskale 21:18, 7:21, 10:21.

Kunin sai kolmanda esikoha meeste paarismängus koos Jegor Romanjukiga. Poolfinaalis alistati Arturi Asperk (TSKeskus) ja poolakas Pawel Kiszczyk 21:11, 21:14 ning finaalis võõrustajate paar Rokas Lesinskas ja Nojus Teninkaitis 21:18, 13:21, 21:7.

Neidude üksikmängus eestlannadel kaheksa parema hulka asja polnud, Kaisa Liis Lepp (Triiton) kaotas esimese asetusega Maria Korjaginale (Uraina) 11:21, 10:21 ja Karolina Pintšuk (TÜASK) Alicja Syrekile (Pola) 12:21, 8:21. Meie sulgpallurite alistajad kohtusid omavahel finaalis, peale jäi Korjagina 21:18, 21:6.

Naiste paarismängus võidutsesid Korjagina ja Vantsarovska. Karolina Pintšukist ja lätlanna Nikola Mukielest veerandfinaalis jagu saanud Türgi kodanikud Elifnur Demiri ja Zeynep Berre Ocakoglu jäid ukrainlannadele alla 10:21, 18:21.

Prienai turniiri turniiritabelid

***

Kristin Kuuba (Triiton) tegi kaasa World Touri Super 500 kategooria mõõduvõtul Kanadas Calgarys, Yonex Canada Openil. Eesti esireket pidi piirduma ühe kohtumisega, sest kaotas avaringis kuuenda asetusega Beiwen Zhangile (USA) 11:21, 12:21. USA parim naissulgpallur (BWF-i edetabelis 14.) jõudis välja poolfinaali, kus aga andis Ratchanok Intanonile loobumisvõidu. Teise asetusega Tai sulgpallur mängis finaalis maailma esireketi Akane Yamaguchiga (Jaapan), kes poolfinaalis oli 21:14, 21:15 parem 2019. aasta maailmameistrist Pusarla Venkata Sindhust (India). 41 minutit väldanud tasavägise esikohamatši võitis jaapanlanna 21:19, 21:16.