Eesti sai juunioride EM-il silma pähe – naabrid lätlased alistati 3:2

Eesti juunioride sulgpallikoondis tuli Serbia pealinnas Belgradis peetaval juunioride Euroopa meistrivõistluste võistkondlikul turniiril välja 0:1 ja 1:2 kaotusseisust, alistas Läti koondise 3:2 ning kirjutas viienda alagrupi tabelisse esimese võidu.

Kahe naabri kohtumine algas neidude üksikmänguga, kus Läti koondise praegusele esireketile Anna Kupčale astus vastu Elisaveta Berik. Avageimis oli triitonlanna viimane eduseis 2:1, edasi dikteeris sündmusi Kupča, ehkki üle nelja punkti tema eduseis enamasti ei kasvanud. Intervalliks 9:11 taga olnud Berik suutis korraks jõuda ühe punkti kaugusele (13:14), kuid loovutas siis vastasele neli punkti järjest ning enam rinnale võtta ei suutnud. Avageim Kupčale 21:17. Teises geimis sai Berik algedu 6:2. Kupča võrdsustas seisu, kuid enamiku geimist juhtis siiski punkti-paariga tartlanna. Seisul 20:18 oli Berikul kasutada kaks geimpalli, kuid pääsev punkt jäigi tulemata. Kupča viigistas ja saavutas ka võidu 22:20.

Noormeeste üksikmängus saatis koondise peatreener Heiki Sorge Tauri Kilgi aemel platsile Mario Kirisma. Valik oli õigustatud, sest Dāvis Strazdiņš pidas tallinlase rünnakutele vastu vaid 17 minutit. Kirisma võitis avageimi 21:6 ja teise 21:10. Lätlase ainus eduseis oli avageimis 1:0. Üldseis 1:1.

Kolmandaks oli kavas neidude paarismäng. Kupčale oli toeks Annija Rulle-Titava, Eestit esindasid Emili Pärsim ja Marelle Salu. Avageim kuulus lätlannadele 21:14, teine oli veel tasavägisem ning lõppes triitonlannade võiduga 22:20. Kolmandas geimis mängiti 44 punkti ning kahjuks teenisid neist kaks viimast Kupča ja Rulle-Titava. 23:21 ning Läti ette 2:1.

Kaks viimast vastasseisu pidid kaalukausi Eesti kasuks kallutama ja kallutasid ka. Andrei Schmidt ja Hugo Themas olid Edzus Meiransi ja Toms Sala vastu parajas ülekaalus ning võitsid 20 minutiga 21:8, 21:17.

Võiduka punkti panid naabrite vastasseisule Tauri Kilk ja Elisaveta Berik, alistades Dāvis Strazdiņši ja Annija Rulle-Titava 21:15, 21:4. Avageimis sai Eesti 6:4 algedu, kuid seejärel jäädi taha 8:10. Vahespurt 5:0 taastas Kilgi ja Beriku eduseisu ning seda enam käest ei antud. 21:15 geimivõidu vormistamiseks kulus üheksa minutit. Teises geimis mindi joogipausile Eesti segapaari eduseisus 11:2 ning kui kellal oli aega kulunud 17 minutit, sai mängitud punktid otsa ning tabloo tähistas Eesti võitu 21:4.

Kahe esimeses voorus võitnud võistkonna kohtumises saavutas Tšehhimaa 4:1 võidu Poola üle. Viimastele tõi ainsa mänguvõidu noormeeste üksikmängus Dominik Kwinta. Laupäeval kell 11 on Eesti vastamisi just Poolaga, Läti mängib endale juba koha sõelmängudel taganud Tšehhiga. Alagrupist pääseb sõelmängudele vaid esikohasaaja.