Juuniorid võitsid Tšehhi vastu viimase duelli

Eesti juunioride koondis alustas neljapäeval Serbia pealinnas Belgradis juunioride Euroopa meistrivõistlusi. Võistkondlikul turniiril kaks aastat tagasi Soomes pronksmedaliga lõpetanud Eesti esimene vastane viiendas alagrupis oli Tšehhi. Turniiril viiendat kuni kaheksandat asetust omavad tšehhid alustasid võimsalt – üksikmängude järel oli seis 2:0 nende kasuks.

Noormeeste üksikmängus võitis Dominik Kopřiva kahes geimis Tauri Kilgi 21:17, 21:12 ning neidude üksikmängus kulus Lucie Krulovál vaid 19 minutit Marelle Salu alistamiseks 21:7, 21:5. Juunioride maailma edetabelis paikneb Kopřiva 36. kohal ja Kilk 7. kohal, kuid initsiatiiv oli mõlemas geimis tšehhi poolel. Avageimis läks ta ette 4:1 ja 7:4, kuid seejärel leidis oma vastumängu ka Kilk, teenides neli punkti järjest. Vaheajaks oli Kopřiva ees 11:10. Võrdne mäng jätkus, Kilk juhtis 14:13 ja viimast korda 16:15. Viigiseisult 17:17 teenis punkte paraku vaid tšehh. Teises geimis spurtis Kopřiva kohe alguses, kasvatades eduseisu 5:3 kiiresti 14:3-le. Kilk elavnes korraks veel seisul 7:18, võites viis punkti järjest, kuid seejärel teenis mängu lõpetamiseks vajalikud kolm punkti tšehh.

Krulová ja Salu duell oli ühepoolne. Tšehhitar teenis avageimis 3:2 algedu ning seejärel 11 punkti järjest. Teises geimis oli Krulová liidriedu pärast esimese tosina punkti mängimist 10:2. Salu jaoks olid ainsad lohutavad hetked geimi lõpuks, kus ta Krulová kaks matšpalli suutis ära nullida.

Esimeses paarismängus, noormeeste vahel, alustasid Mario Kirisma ja Robin Schmalz julgelt ning said 6:11 kaotusseisu jäämisele vaatamata geimivõidu 21:17. Teine geim oli samuti tasavägine, kuid nüüd jäid peale Dominik Kopřiva ja Adam Šulc 21:19. Selleski geimis jäid eestlased taha 4:11 ja 9:15, kuid jõudsid viigini 16:16. Taas jäädi kaotusseisu 17:20, kuid vastaste kaks geimpalli õnnestus veel tagasi lüüa. Kolmandas geimis olid Kirisma ja Schmalz intervalliks ees 11:8, kuid mängu jätkudes kindlus kadus. Tšehhid said ette 20:13 ning võitsid 21:16. See tähendas, et matši üldvõit oli tšehhidel käes.

Tiitlivõistlustel peetakse alagrupiturniiril ühe võistkonna 3:0 eduseisus siiski alati ka ülejäänud kaks kohtumist. Kui kakskümmend minutit väldanud neidude paarismängus loovutasid Lucie Krulová ja Petra Maixnerová meie Kadi Ilvesele ja Marta Emili Tellerile mõlemas geimis kaheksa punkti, siis segapaarismängus sai ka Eesti lõpuks silma pähe. Tauri Kilk ja Elisaveta Berik heitlesid Adam Šulci ja Klára Šilhavága võidukalt. Avageim võideti 50. punkti mängimise järel 26:24, teises olid vastased viimast korda juhtimas 2:0. Seisult 12:8 kasvatasid Kilk ja Berik oma edu kümnele punktile ning võitsid 21:11.

Tšehhi sai seega kirja 4:1 võidu nagu ka Poola, kes Lätile loovutas punkti neidude üksikmängus (Anna Kupča alistas kolmes geimis Maja Janko). Reedel kell 14 on avavoorus kaotanud Eesti ja Läti vastamisi omavahel nagu ka võiduga alustanud Tšehhi ja Poola. Alagrupist pääseb sõelmängudele vaid esikohasaaja.