Eesti juuniorid andsid EM-il Poolale lahingu, kuid kaotasid 2:3

Eesti sulgpallikoondis lõpetas Serbia pealinnas Belgradis peetava juunioride Euroopa meistrivõistluste võistkondliku turniiri 2:3 kaotusega Poolale, sai alagrupis kolmanda koha ning jäi EM-i kokkuvõttes jagama 17.–24. kohta.

Kohtumine algas seekord noormeeste üksikmänguga, kus Eesti koondise praegusele esireketile Tauri Kilgile astus vastu Mateusz Golas. Avageimis juhtis Kilk 3:2, kuid siis haaras initsiatiivi poolakas, minnes ette 9:4 ja 11:8. Pärast joogipausi Kilgi mäng paranes, ta saavutas neli punkti järjest ning juhtimist enam vastasele ei loovutanud. Kilk juhtis 18:15 ja võitis 21:15. Teises geimis juhtis Kilk intervalliks 11:9, kuid Golas võrdsustas seisu ning pääses mitu korda ka juhtima (viimati 18:17). Lõpu mängis siiski kindlamalt meie mees ja lõpetas kohtumise teiselt matšpallilt 21:19.

Neidude üksikmängus jäi Marelle Salu avageimis Maja Janko vastu kohe tagaajajaks. Joogipausiks oli poolatari edu 11:7, mängu jätkudes teenis tartlanna juurde vaid neli punkti ja kaotas 11:21. Teine geim kulges tasavägiselt seisuni 6:6, siis noppis Janko järjest üheksa punkti ja juhtis 15:6. Janko eduseisus 17:7 saabus helgemaid hetki ka Salu poolele, kes parandas kaotusseisu vaid kahele punktile, 16:18. Siis ärkas ka Janko ning korjas tabloole võiduks vajalikud kolm punkti. 21:16 ning seis viigis 1:1.

Eesti – Poola kohtumise lõpptulemust teadas saab öelda, et võitja saatus otsustati noormeeste paarismängus. Mario Kirisma ja Robin Schmalz võitsid Bartosz Krajewski ja Dominik Kwinta vastu tasavägise avageimi 23:21, kuid teises juhtisid poolakad algusest peale ning võitsid 21:12. Otsustavas geimis sai Poola paar ette 12:4 ja 15:6, kuid Kirisma ja Schmalz suutsid seisu parandada 14:16-le. Viigini siiski enam ei jõutud, geimi viimased kolm punkti kuulusid poolakatele ning 42 minutit väldanud kohtumisega läks Poola ette 2:1.

Neidude paarismängus midagi head rääkida pole, sest Katriin Jagomägi ja Emili Pärsim jäid Anna Czuchrale ja Aleksandra Weslawowiczile alla 11:21, 12:21. Poolataridel kulus kohtumise võidu vormistamiseks vaid 22 minutit. See ei jäänud siiski selles paaris kõige lühemaks kohtumiseks, sest segapaaride mõõduvõtus olid Tarvi Kilk ja Elisaveta Berik 18 minutiga paremad Jan Franczakist ja Julia Piwowarist 21:16, 21:7.

Läti kaotas viimases voorus Tšehhimaale 0:5, saamata ainsatki geimivõitu. Tšehhi võitis alagrupi täisedu kolme võiduga, järgnesid Poola kahe ja Eesti ühe võiduga ning nullile jäänud Läti.

Pühapäeval peetavates veerandfinaalides kohtuvad Prantsusmaa – Rootsi, Hispaania – Tšehhimaa, Ukraina – Saksamaa ja Inglismaa – Taani. Samuti pühapäeval mängitavates poolfinaalides on vastamisi esimese ja teise ning kolmanda ja neljanda paari võitjad. Finaal algab esmaspäeval, 22. augustil Eesti aja järgi kell 10 hommikul.