Kristin Kuuba ja naispaar kaotasid MM-il Tokyos avaringis

Mulluses olümpialinnas Tokyos tehti esmaspäeval algust 27. individuaalsete MM-võistlustega. Tournamentsoftware’i andmeil on kohal 385 sulgpallurit üle maailma, neist kolm ka Eestist.

Esimesena sai neist väljakule Kristin Kuuba, kelle vastane naiste üksikmängu avaringis oli prantslanna Léonice Huet. Kahjuks lõppes meie esereketi turniir seekord avamänguga, sest 45 minutit väldanud kohtumises võitis 22-aastane prantslanna avageimi 21:18 ja teise 21:16.

BWF-i edetabelis Kuubast üheksa kohta tagapool (55.) paiknev Huet oli eestlannaga varem kohtunud vaid korra (2018. aasta Estonian Internationalil) ning kaotanud tookord 19:21, 10:21. Avageim Tokyos kulges vahelduva eduga. Kuuba juhtis 3:0 ja 6:5, vahepeal pääses ette Huet 8:6, kuid intervalliks oli taas punkte rohkem eestlannal (11:9). Joogipaus mõjus Kuuba mängule aga halvasti – vastane teenis mängu jätkudes viis punkti järjest ja läks ette 14:11. Kuuba suutis küll veel viigistada 14:14 ja 15:15, kuid prantslanna rebis vahe uuesti suureks (18:14) ning enam järgi ei andnud. Võit tuli küll alles kolmandalt geimpallilt, aga tuli.

Teises geimis juhtis Kuuba 9:5, kuid mängis siis taas edu maha ning oli puhkepausiks taga 10:11. Eduseisul 12:11 tabas tartlannat uus mõõn ning Huet’ kuus punkti järjest otsustasid ka selle geimi saatuse. Kuuba suutis vahet kahandada küll veel kahele punktile (16:18), kuid vastast enam väärata ei suutnud. Huet võitis 21:16 ja kohtub teises ringis 16. asetusega Beiwen Zhangiga (USA).

Naiste üksikmängu oodatav esinelik on tiitlikaitsja Akane Yamaguchi (Jaapan), Tzu Ying Tai (Taiwan), Se Young An (Lõuna-Korea) ja Yufei Chen (Hiina).

Ülejäänud kaks kolmandikku seekord Robert Kasela juhendatavast Eesti koondisest tuli väljakule samuti veel esmaspäeval. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel kohtusid naiste paarismängu avaringis Tai õdede Benyapa ja Nuntakarn Aimsaardiga. 23-aastane Nuntakarn ning tuleval esmaspäeval alles 20-aastaseks saav Benyapa paiknevad maailma edetabelis 29. kohal, meie paar hoiab tabelis 54. kohta. Kahjuks tähistas kõrgem edetabelikoht seekord siiski ka võidukust. Tai paar lubas meie omadel avageimis juhtida vaid 2:1, intervalliks oldi ees juba 11:6 ja lõpuks 21:14. Teises geimis ei pääsenud tartlannad kordagi juhtima ning punktid said nende jaoks otsa Aimsaardide 13:9 eduseisus. Viimased kaheksa punkti saavutasid vastased ning võitsid 21:9. Pikk reis Jaapanimaale sai otsa 26 mänguminutiga.