Meie mehed alustasid Birminghamis võidukalt

Birminghami ülikooli spordi- ja fitnessikeskuse väljakuil tehti täna algust Junior International Seriesi kategooria turniiriga All England Junior Badminton Championships 2023. Kaasa on löömas ka neli Triitoni selle vanuseklassi tippu, Andrei Schmidt, Hugo Themas, Elisaveta Berik ja Emili Pärsim. Üksikmängus on Hugol 3. ja Andreil 15. asetus, meespaarismängus on Eesti meistrid aga koguni kõrgeima asetusega! Naiste paarismängus peaksid Elisaveta ja Emili oma neljanda asetusega jõudma vähemalt poolfinaali, segapaarismängus on  Hugo ja Elisaveta ning Andrei ja Emili tabelisse paigutatud vastavalt teise ja kolmanda paarina. Loomulikult on Birminghami saabunud palju tugevaid mängijaid Aasia riikidest, kel edetabelipunkte seni veel napilt, nii et päris viimase astme tõena ei saa meie omade paigutusi võtta.

Schmidt ja Themas võitsid

Noormeeste üksikmängus oli Andrei Schmidt avaringis vaba, teises ringis kohtus ta Abhishek Kanapalaga (India). Viimane oli avaringis auti mänginud Philip Oliver Rasmusseni (Taani) 21:10, 21:10. Midagi sarnast üritas Kanapalaga korda saata ka meie mehe vastu ning esimese geimi võitiski kindlalt 21:9. Teine geim oli juba teist nägu ning selles jäi peale tartlane 21:18. Tasavägine oli ka otsustav geim. India sulgpallur oli seisul 20:19 vaid ühe punkti kaugusel võidust, kuid Schmidt suutis viigistada ning seejärel ka kaks otsutavat punkti noppida. 22:20! Kohtumine vältas 42 minutit. Eesti noortemeistri järgmine vastane on reede pärastlõunal peetavas kolmanda ringi kohtumises šotlane Finlay Jack.

Avaringis samuti vaba olnud Hugo Themas alustas oma esimest kohtumist üsna pea pärast klubikaaslast, vastaseks inglane Alex Speakman. Themase algus oli vägev, ta ei jäänud avageimis kordagi kaotusseisu. 8:7 eduseisust läks tartlane ette 12:7, 14:8, 17:9 ja võitis geimi 21:12. Teises geimis oli inglane ees 2:1 ja 3:2, kuid siis sai Themas hakkama 7:0 soologa ning lõpetas 18 minutit väldanud kohtumise geimivõiduga 21:7. Meie mehe järgmine vastane on reedel samuti Suurbritannia passiga – Matt Jenkins alistas teises ringis oma kaasmaalase Jayaditya Kumari 21:12, 21:17.

Tegutsetakse ka paaris ja segapaaris

Meie neiud üksikmängus tabelisse ei mahtunud, naispaaris alustatakse kohe teisest ringist, vastasteks kas Saffron Morris (Wales) ja Carly Stevenson (Inglismaa) või Martha Franklin ja Lilly Wood (Inglismaa). Noormeeste paarismängus on Schmidt ja Themas avaringis samuti vabad, teises tuleb vastamisi minna ka inglaste Daniel Kempi ja Alex Speakmani või iirlaste Matthew Cheungi ja Dylan Noble’iga.

Segapaarismängus alustavad Schmidt ja Pärsim reedel kell 16.05 inglaste Robin Harperi ja Lucy Brierley vastu, Themas ja Berik mängivad kell 17.15 USA paariga Kai Chong ja Stella Pan.