Triitoni noormehed Birminghamis 16 parema seas!

Birminghami ülikooli spordi- ja fitnessikeskuse väljakuil jätkusid teist päeva Junior International Seriesi kategooria turniir All England Junior Badminton Championships 2023. Meeste üksikmängus on Hugo Themas ja Andrei Schmidt võitnud kaks kohtumist ning jõudnud neljandasse ringi ehk 16 parema sekka.

Kolmanda asetusega Themas alistas neljapäeval alustuseks Alex Speakmani ning sai reedel hakkama ka järgmise inglasega. Matt Jenkins läks küll esimeses geimis ette 7:3, 9:4 ja 11:8, kuid joogipausi järel jõudis tartlane viigini 13:13. Veel sai Jenkins ette 15:14, kuid Themase teenitud neli järjestikust punkti viisid ta geimivõidust vaid kolme punkti kaugusele (18:15).  Lihtsalt võit siiski ei tulnud, sest vastane jõudis viigini ning ehkki meie mees pääses taas ette, oli inglasele sellele kohe vastus olemas. Seisult 20:20 õnnestus Themasel siiski kaks punkti järjest teenida. 22:20!

Teises geimis läks Themas kohe ette (3:0, 4:1, 6:4). Jenkins jõudis küll veel kaks korda rinnale (6:6, 7:7), kuid eestlast murda ei õnnestunud. Intervalliks juhtis Themas 11:8 ning suurendas mängu jätkudes oma edu kiiresti 19:11-le. Seisul 20:13 oli Hugol kasutada esimene matšpall, kuid vajaliku 21. punkti tõi talle alles viies matšpall – 21:17. Neljandas ringis on Themase vastaseks taanlane Thomas Valther.

Turniiri avapäeval kolmegeimilises põnevusmängus India sulgpalluri alistanud Andrei Schmidtil oli kolmandas ringis avageimis kõvasti rahmeldamist šotlase Finlay Jacki vastu, kuid otsustavate punktide mängimisel oli tartlane taas vastasest kindlam – 22:20. Teine geim tuli triitonlasele juba kindlamalt, 21:13. Kohtumine vältas pool tundi. Veerandfinaali jõudmiseks tuleb 15. asetusega Andreil jagu saada 7. asetusega Matthew Cheungist (Iirimaa).

Kahest segapaarist üks sai edasi

Segapaarismängus alustasid Andrei Schmidt ja Emili Pärsim inglaste Robin Harperi ja Lucy Brierley vastu. Avageim oli meie omadele kui halb unenägu. Inglased said ette 4:0, 10:1 ja võitsid 21:6. Teine geim oli hoopis tasavägisem ning meie paar juhtis rohkem kordi kui vastased. Intervalliks oldi ees 11:9, viimane viik oli tablool numbritega 15:15. Sealt said Andrei ja Emili ette 20:16 ning kolmandalt geimpallilit võitsid 21:18.

Kolmas geim möödus samuti võrdsete heitluses. Tartlased jäid kohe kaotusseisu, kuid vahe ei paisunud üleliia suureks. Joogipausiks juhtisid inglased 11:10, edasi jätkati punkt-punkti heitluses. Meie paar juhtis 17:16 ja viimast korda 18:17. Harper ja Brierleyl õnnestus seejärel teenida neli punkti järjest ning 40 minutit väldanud vastasseis skooriga 21:18 enda kasuks lõpetada.

Teise asetusega Hugo Themas ja Elisaveta Berik mängisid õhtupoolikul USA paariga Kai Chong ja Stella Pan samuti kolm geimi, kuid erinevalt klubikaaslastest õnnestus neil võita – 17:21, 21:14, 21:17. Avageimis andsid tooni ameeriklased, kes 2:2 pealt said ette 8:2 ning jõudsid intervallini kolme minutiga seisuks 11:5. Mängu jätkudes õnnestus tartlastel tulla veel ühe punkti kaugusele (11:12, 17:18), kuid pööret tuua ei õnnestunud.

Teises geimis juhtisid Themas ja Berik algusest peale. Võideti kätte 7:2 edu, mis joogipausiks kahanes küll kolmele punktile (11:8), kuid mängu jätkudes taas kasvama hakkas. Esimene geimpall oli meie paaril kasutada seisul 20:12. Chong ja Pan jäid kaheks pallivahetuseks küll veel mängu, kuid kolmandas sai Eesti paar õiguse mängu jätkata.

Otsustavas geimis said 4:1 algedu ameeriklased, kuid peagi seis tasakaalustus. Intervalliks olid Chong ja Pan veel ees 11:9, kuid Themas ja Berik mängisid seejärel oma 11:13 kaotusseisu 14:13 eduseisuks ning kasvatasid kohe veelgi, 17:14-le. Sellest šokist ameeriklased enam ei toibunudki ning kolmandalt matšpallilt võitsid Themas ja Berik 21:17. Mängiti 31 minutit.

Kolmandas ringis ehk 16 tugevama paari seas minnakse vastamisi inglaste Harry Wakefieldi ja Matilda Frankliniga. Viimased said teises ringis 21:14, 21:14 jagu Taani paarist.