Triitoni juuniorid mängivad neljas finaalis

Tartus peetaval Yonex Estonian Junior 2003-l viisid Triitoni mängijad Eesti lipu nelja finaali viiest. Vaid neidude üksikmängus on esikohamäng külaliste pidada nagu ka . Samamoodi oli aasta tagasi.

Noormeeste üksikmängus elas Andrei Schmidt poolfinaalis üle ärevaid hetki. Soomlase Oliver Oldorffi vastu võitis meie mees avageimi 14:16 kaotusseisust 21:19, kuid teises jäi intervalliks taha 1:11. Ebaõnnestumistele järgnenud õnnestumiste rida aitas tartlase mitut puhku küll veel kahe punkti kaugusele (viimati 15:17), kuid kahe geimiga poolfinaali siiski lõpetada ei õnnestunud. Viimases geimis oli viimane viigiseis 7:7, edasi eksis Oldorff üha enam, Schmidt sai ette 14:8 ja 17:9 ning lõpetas kohtumise 21:13 võiduga. Hommikune veerandfinaal sakslase Simon Schenkiga oli kerge soojendus – 21:10, 21:4.

Andrei finaalivastane on Adith Karthikeyan Priya. Esimese asetusega tõmmu hollandlane alistas põnevas poolfinaalis serblase Viktor Petrovići 21:15, 24:22.

Teise finaalipaiga sepistas Schmidt koos Hugo Themasega, kuid selleski poolfinaalis ei saadud õhtule kahe geimiga. Ukrainlaste Vladislav Kunini ja Vladislav Stepantšenko käest saadi esimene geim kätte 21:19, kuid teine kaotati 23:25. Kolmandas geimis oli juhtiv roll siiski meie meestel – 21:13. Esikohamängus seisavad teisel pool võrku prantslased Timeo Bourgin ja Orphé Queton-Bouissou.

Kolmandast finalist hoidis Andrei Schmidti eemale tema meespaariline Hugo Themas, sest segapaarismängu veerandfinaalis jäid Themas ja leedulanna Vilte Paulauskaite Schmidti ja Emili Pärsimi vastu peale 21:18, 21:19. Võitjad marssisid välja finaali, sest poolfinaalis alistati Oliver Oldorff ja Elisaveta Berik 21:19, 17:21, 21:15. Baltikumi segapaar kohtub esikohamängus hispaanlaste Jesus de Burgose ja Rocio Martiniga.

Naispaarismängu finaali murdsid end triitonlannad Berik ja Pärsim, viimane takistus oli Leedu – Eesti kombinatsioon Jogaile Kelečiute ja Marija Paskotši, kes alistati 21:16, 21:13. Finaalis tuleb tartlannadele vastu puhas Leedu paar Vilte Paulauskaite ja Monika Sukackaite. Paulauskaitel on pühapäeval võimalus kolm esikohaauhinda teenida, sest finalist on ta ka üksikmängus, kus kohtub 21:13, 21:10 Paskotši alistanud Angela Jimenezega (Hispaania).

Poolfinaalid jäid võõrustajatele laeks

U-17 vanuseklassi turniiril (Yonex Estonian U17 International 2023) jäid eestlaste viimased edulood laupäeva hommikupoolikul peetud veerandfinaalidesse. Õhtustes poolfinaalides enam ühtegi võitu ei saadud. Noormeeste seas esimese asetusega Marti Joost jäi üllatavalt selgelt alla Domas Pakšysele (Leedu) 14:21, 12:21. Romili Vakk heitles Jelizaveta Gussarenko vastu vapralt kolm geimi, kuid avageimi 21:16 jäi viimaseks võiduks. Teise geimi võitis ukrainlanna 21:13 ja kolmanda 21:10.

Priit Põder ja Annabel Mutso kaotasid segapaarismängu poolfinaali Soome “perebändile” Elmeri ja Emma Lybeckile 13:21, 16:21, Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk jäid naispaarismängus napilt alla esimese asetusega leedulannadele Jore Kavaliauskaitele ja Jorune Salnaitele 10:21, 21:17, 20:22.

Üks finaal on eestlaste siseasi

Noorteklasside turniiril (Yonex Estonian Youth International 2023) peavad üksikmängudes esikohta ihkajad pühapäeval veel kaks võitu teenima, sest laupäeva õhtuks jõuti ühele poole alles veerandfinaalidega.

U-15 vanuseklassis jõudis poistest nelja hulka Kaspar Sorge, tüdrukutest lõpetas parimana kaheksa seas Marta Helena Pallon. U-13 vanuste seas võistlesid end poolfinaali Andre Looskari, Kirsika Vaidla ja Maria Berik. U-11 vanuseklassis on leedulase Mykolas Raginise kõrval esikohta sihtimas veel Morten Rozental, Lennart Küüts ja Raimond Vaidla.

U-15 paarismängudes kaotasid esimese asetusega Marten Põder ja Kaspar Sorge poolfinaalis kolmes geimis hollandlastele. Hollandi paarile jäid tüdrukute poolfinaalis alla ka Marta Helena Pallon ja Mirtel Värv. Segapaarismängus piirdusid esimese asetusega Kaspar Sorge ja Carmella Krislin Kruus ning Koit Hallik ja Keidi Kaasma veerandfinaaliga

U-13 vanuseklassis lõpetasid Andre Looskari ja Rando Prenner poolfinaalis nagu ka Ilmari Asperk ja Hendrik Jekimov. Tüdrukute finaal on aga eestlannade päralt: Margaret Lips ja Kirsika Vaidla versus Maria Berik ja Maria Kornejeva. Segapaarismängus jäid poolfinaalid veel pidamata, lootus finaali jõuda on alles veel Andre Looskaril ja Kirsika Vaidlal.

U-11 poiste paarismängus said viie paari üheringilisel turniiril esikoha Lennart Küüts ja Morten Rozental. Segapaarismängus on poolfinaalides kaks eesti paari ning koos poolatariga mängiv Raimond Vaidla.