Andrei Schmidt oli võitja mõlemas finaalis

Rahvusvahelise sulgpallinädalavahetuse tähtsaim turniir, Yonex Estonian Junior 2023, tõi võõrustajatele kolm esikohta. Kahekordseks võitjaks krooniti A. Le Coqi spordimajas Andrei Schmidt.

Ülevaade juunioride turniiri finaalidest nende toimumise järjekorras.

MP: Andrei Schmidt / Hugo Themas (Est) – Timeo Bourgin / Orphé Queton-Bouissou (Fra)
21:19, 20:22, 21:19

Võrdsete vastaste finaal vältas kolm geimi ning kõik geimid lõppesid sulgpalli jaoks minimaalseima, kahepunktilise vahega. Ometi näis esimese geimi esimene pool ennustavat suht ühepoolset kulgemist, sest intervalliks juhtisid Schmidt ja Themas 11:4. Prantslased aga kosusid, jõudsid viigini 14:14 ja läksid korra ettegi (16:15). Viigiseisult 18:18 pääsesid meie mehed juhtima 20:18 ning teiselt geimpallilt võideti.

Teine geim oli algusest peale veidi prantslaste poole kaldu, ehkki joogipausiks olid ees Schmidt ja Themas 11:10. Kohtumise pikima palliralli võitsid Triitoni noormehed ja 15:16 kaotusseisust tuldi kohe ka 16:16 peale, aga juhtima enam ei pääsetud. Seisult 20:20 õnnestus prantslastel saada kaks punkti järjest ning lõplik otsustamine kolmandasse geimi jätta.

Otsustavas geimis olid saaliperemehed intervalliks jälle ees 11:10, kuid seekord suudeti initsiatiivi enda poolel hoida. Lõpuni. Viimane viigiseis oli 15:15, esimene matšpall veel võitu ei toonud, küll aga teine. Themas võidutses selles mänguliigis teist aastat järjest, mullu sai ta esikoha Tauri Kilgiga paaris.

NP: Elisaveta Berik / Emili Pärsim (Est, 1) – Viltė Paulauskaitė / Monika Sukackaitė (Ltu, 2)
21:18, 19:21, 21:12

Naispaarismängu finaal rullus paralleelselt meeste omaga lahti kõrvalväljakul ning ka selle ülesehitus ja lõpptulemus olid samad, mis meestel. Esimese asetusega Berik ja Pärsim olid avageimis joogipausiks ees 11:10, jäid korraks maha kolmega (13:16), kuid võtsid end siis kokku ning võitsid kuraditosina minutiga 21:18.

Teine geim tõotas Triitoni paarile kergematki võitu, sest ees oldi 11:6 ja 17:12, kuid teise asetusega leedulannad allaandmisele ei mõelnud. Peagi jõuti viigini 18:18 ning ühe soojaga võeti ka geimivõit 21:19. Ägeda pingutuse eest tuli aga kolmanda geimi alguses lõivu maksta, sest intervalliks olid tartlannad ees 11:1 ning seda edu enam käest ei antud. Geimi teise poole võitsid küll leedulannad 11:10, kuid turniirivõit tuli teist aastat järjest meie neidudele.

MÜ: Andrei Schmidt (Est, 6) – Adith Karthikeyan Priya (Hol, 1)
21:17, 21:14

Ühe esikohaga juba pärjatud Schmidt sai mõnikümmend minutit puhkust ning astus siis platsile esimese asetusega Adith Karthikeyan Priya vastu. Külaline Hollandist oli end paarismängus juba soojaks mänginud tartlase vastu alguses püsti hädas, jäädes kiiresti taha 0:5. Tasapisi ta aga kosus ning suutis 7:10 kaotusseisust joogipausile minna eduseisus 11:10. Tõsi, oma eduseisul 10:8 vajas Andrei arstiabi veritseva sõrme tõttu ning sunnitud paus tuli kasuks vastasele. Karthikeyani viimased juhtijanumbrid olid õnneks siiski 15:14, edasi oli tablool kas Schmidti edu või viiginumbrid (viimast korda selles geimis 17:17). Geimi lõpetas Andrei täpne ja tugev löök piki piiri – 21:17.

Teises geimis juhtis mitmekülgselt tegutsenud Schmidt 6:3 ning sundis vastast oma ettearvamatute käikudega sageli eksima. Joogipausiks oli meie mees ees 11:8. Karthikeyan tuli korraks küll veel ühe punkti kaugusele (10:11), kuid lõi kohe kaks korda järjest palli auti. Schmidt juhtis 15:11 ning pärast vastase rabakust jälle auti lennanud palli 18:12. Esimese matšpalli võitles Schmidt välja enda sooritatud rabaku eest, mängu lõpetas hollandi sulgpalluri tõrje võrku.

Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Foto: Oleg Harchenko/ESL

NÜ: Viltė Paulauskaitė (Ltu) – Angela Jimenez (Spa)
22:20, 21:12

Kui paarismängus jäi Paulauskaitėl finaalikoht võiduks vormistamata, siis üksikmängus täitis leedulanna iga sportlase eesmärgi kenasti. Esimeses geimis tuli selleks end küll 19:20 kaotusseisust välja võidelda, kuid teises polnud Carolina Marini kaasmaalasel enam suurt lootust. Paulauskaitė juhtis intervalliks 11:6 ning loovutas teiseski geimipooles vastasele vaid kuus punkti.

SP: Jesus de Burgos / Rocio Martin (Spa, 4) – Hugo Themas (Est) / Viltė Paulauskaitė (Ltu)
16:21, 21:14, 21:19

Duellis Baltikum versus Ibeeria poolsaar saatis avavaatuses edu baltlasi. Themas ja Paulauskaitė läksid kiiresti ette 8:2 ja viie minutiga saadi vett rüüpama – 11:6. Eduseisul 14:7 muututi paraku veidi lohakaks ning ibeerlased lubati mängu tagasi. Õnneks alla kolme punkti (14:11) eduseis siiski ei kahanenud ning Paulauskaitė teenitud punkt tõi 21:16 geimivõidu 11 minutiga. Teises geimis oli algus samuti ilus (4:2), kuid siis haarasid edu hispaanlased. 12:10 pealt mindi ette 17:10 ja 19:12 ning geim võideti Themase reketist auti lennanud pallist 21:16.

Kolmandas geimis said algedu hispaanlased, kuid pooled vahetati juba Themase ja Paulauskaitė juhtimisel 11:8. Suuremat edu ei suutnud endale ette mängida kumbki pool. Viigiseisult 15:15 pääsesid Themas ja Paulauskaitė ette 17:15 ja kohe ka 19:15. Paraku rohkem punkte teenida ei õnnestunudki. Hispaanlased noppisid kuus punkti järjest ning võitsid 21:19. Themasel ja Paulauskaitėl seega Tartus kahte esikohta saada ei õnnestunud, juunioridest sai sellega ainsana hakkama Andrei Schmidt.

Yonex Estonian Junior 2023 turniiritabelid

U-17 oli leedulaste pidu

U-17 vanuseklassi turniiril (Yonex Estonian U17 International 2023) eestlastel finaalidesse asja polnud. Kolmandat kohta jäid üksikmängudes jagama Marti Joost ja Romili Vakk, neidude paarismängus Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk ning segapaarismängus Priit Põder ja Annabel Musto.

Pühapäev oli leedulaste pidupäev, sest kõik viis finaali võideti! Noormeeste üksikmängu parim oli poolfinaalis Joostist selgelt parem olnud Domas Pakšys. Finaalis alistas leedulane Thibault Robini pooleldi mänguta, sest prantslane sai avageimis 6:13 kaotusseisus vigastada ning jätkata ei suutnudki. Neidude poolfinaalis kolmes geimis Romili Vaki üle mänginud Jelizaveta Gussarenko (Ukraina) kaotas finaalis esimese asetusega Jorūnė Šalnaitėle 18:21, 13:21.

Noormeeste paarismängus võidutsesid Rokas Lesinskas ja Nojus Tenikaitis, parim neidude paar oli Jorė Kavaliauskaitė ja Jorūnė Šalnaitė ning parim segapaar Domas Pakšys ja Jorė Kavaliauskaitė. Kolmele leedulasele seega kaks turniirivõitu.

Yonex Estonian U17 International 2023 turniiritabelid

Noortel jäi esikohti ka Eestisse

Kolme vanuseklassi (U-11 – U-15) peale võideti neli esikohta. U-15 poistest võidutses Kaspar Sorge, U-13 naispaarismängus olid parimad Margaret Lips ja Kirisika Vaidla ning U-11 meespaarismängus Lennart Küüts ja Morten Rozental ning segapaarismängus Raimond Vaidla ja poolatar Oliwia Szczerska. Teise kohaga pidid leppima Rozental üksik- ja koos Berit Priiga segapaarismängus, Oleg Kulešov U-11 paarismängus koos leedulase Mykolas Raginisega ning Maria Berik ja Maria Kornejeva U-13 paarismängus.