Sudirmani karikas jääb Aasiasse

Pealkirjas toodu sai selgeks pärast seda, kui Tokyo olümpiavõitjad segapaarismängus Yilyu Wang ja Dongping Huang alistasid Hiina ja Taani veerandfinaali otsustavas viiendas kohtumises Mathias Christianseni ja Alexandra Bøje 21:18, 21:12. Kolme esimese matši järel 1:2 kaotusseisu jäänud tiitlikaitsja jaoks päästis lisaks segapaarile päeva ka naispaar Qingchen Chen ja Yifan Jia. Tokyos olümpiafinaalis Malaisia paarile kaotanud Chen ja Jia said jagu Maiken Fruergaardist ja Sara Thygesenist 21:10, 21:13.

Taanlased viis juhtima meespaar Anders Skaarup Rasmussen ja Frederik Søgaard kui peaaegu poolteist tundi kestnud matšis jäädi Jiting He ja Haodong Zhou vastu mängides pärast 17:21 kaotatud avageimi peale 21:16 ja 21:19. Olümpiavõitja Yufei Chen sai seejärel raskes mängus jagu Mia Blichfeldtist 18:21, 21:8, 21:17, kuid teine olümpiavõitja Viktor Axelsen viis omakorda uuesti ette taanlased, kulutades Yuqi Shi 21:17, 21:14 alistamiseks vaid 45 minutit. Kaks viimast vaatust kuulusid aga hiinlastele ning 17. korda peetavatel Sudirmani karikavõistlustel pole maailma rahvarikkaima riigi esindus kordagi esinelikust välja jäänud.

Laupäevases poolfinaalis mängib Hiina koondis Lõuna-Koreaga, kel õnnestus 3:2 jagu saada Tai esindusest. Viimased läksid võiduga segapaarismängus juhtima, kuid mõlemas üksikmängus saatis edu korealasi. Tai lootused jättis ellu meespaari võit. Edasipääseja otsustasid seega viimases matšis naispaarid. Olümpial neljandaks jäänud So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin võitsid avageimi 21:11, kuid teises jäid 21:17 peale Jongkolphan Kititharakul ja Sapsiree Taerattanachai. Kolmandas geimis juhtisid Lee ja Shin 16:9 ja 19:11, kuid tailannad suutsid kaotusseisu vähendada ühele punktile, 18:19. Seisult 20:19 õnnestus otsustav punkt saavutada siiski korealastel.

Tabeli alumises pooles selgitavad laupäeval Vantaas teise finalisti Jaapan ja Malaisia. Kodusel olümpial vaid ühe pronksi teeninud jaapanlased saavutasid Taiwani vastu üldvõiduks piisavad kolmanda matšivõidu juba neljanda kohtumisega, selle tõi naispaar Mayu ja Misaki Matsumoto. Vägeva kohtumise pidasid maailma edetabeli liider Kento Momota ja tabeli neljas Tien Chen Chou. Ühe tunni ja 22 minutit väldanud pallivahetuse võitis Momota 21:16, 19:21, 21:17.

Malaisia ja Indoneesia vastasseisus läksid malaislased kaks korda ette (võitsid meespaar ja meesüksikmängija), kuid indoneeslased viigistasid kohe järgmises kohtumises (naisüksikmängija ja naispaar). Otsustav segapaarismäng kestis üks tunni ja ühe minuti ning lõppes Pang Ron Hoo ja Yee See Cheah’ võiduga 21:19, 9:21, 21:16. Kaotajad olid Praveen Jordan ja Melati Daeva Oktavianti.

Kaks aastat tagasi peetud 16. turniiril mängisid finaalis Hiina ja Jaapan, poolfinaalis lõpetasid tookord Tai ja Indoneesia.