Sudirmani karika võitja otsustavad Hiina ja Jaapan

Segavõistkondade MM-tiitli pärast mängivad pühapäeval, 3. oktoobril alates kella 13-st Soomes Vantaas Hiina ja Jaapan sulgpallikoondised. Varasemad kaks nende koondiste finaali (2015 ja 2019) on lõppenud hiinlaste 3:0 võiduga.

Reedel veerandfinaalis Taanist vaid viienda kohtumise võitmisega 3:2 jagu saanud hiinlased oli laupäevases poolfinaalis Lõuna-Korea vastu nii väge täis, et mees- ja naispaar said puhkepäeva. Esmalt võitsid Yilyu Wang ja Dongping Huang segapaarismängu 2:0, seejärel olid Yuqi Shi meeste ja Yufei Chen naiste üksikmängus oma vastasest üle geimidega 2:1, kusjuures mõlemad esimese geimi kaotasid.

Jaapani ja Malaisia kohtumine vältas veidi kauem, sest meeste maailma edetabeli liidri Kento Momota kaotus Zii Jia Lee’le 20:22, 19:21 lükkas finaalipääsu vormistamise naispaaride ülesandeks. Enne Momota kaotust olid meespaar Takuro Hoki Yugo Kobayashi ning üksikmängija Akane Yamaguchi jaapanlased 2:0 ette viinud. Segapaarismängust säästsid osapooli Mayu ja Misaki Matsumoto, sest Pearly Tan ja Muralitharan Thinaah alistati 55-minutilise heitluse järel 21:19, 21:17.

Sudirmani Cupi ajaloos on Hiinal 11 võitu, Lõuna-Koreal 4 ja Indoneesial 1. Jaapan mängib finaalis kolmandat korda.