Reedel algas Tallinnas põhiturniir

Yonex Estonian Internationalil Tallinnas Kalevi spordihallis algas reede hommikul kell 9 põhiturniir. Eesti sulgpallurid olid esindatud kõigis viies mänguliigis. Hilisõhtuks said selgeks kõik veerandfinalistid ning viiest mänguliigist neljas on eestlasi konkurentsis ka laupäeval kell 10 algavates veerandfinaalides. Poolfinaalidega tehakse laupäeval algust kell 16. Tallinna turniiri võitjad selguvad pühapäeval kell 10 algavates finaalides.

Meeste üksikmängus näitas Raul Must mõlemas kohtumises aasialaste vastu esinumbrile väärilist mängu. Hommikul alistus talle kahes geimis India sulgpallur, õhtul malaislane. Laupäeval on Musta vastas venelane, 2017. aasta U-17 vanuseklassi Euroopa meister Georgi Karpov.

Kristin Kuuba vastased kahes esimeses ringis olid samuti mitte-eurooplased, malaislane ja ameeriklanna. Mõlemas kohtumises oli esireketil raskusi avageimis, Myisha vastu võitis ta selle 22:20, Ngo alistus 19:21. Teises geimis tõi ta oma tugevused juba paremini välja. Veerandfinaalis tuleb Kuubalgi kokku minna Venemaa sulgpalluriga. 22-aastase Anastassia Semjonova suuremad võidud jäävad noorteklassi.

Kaheksa parema sekka mängisid end ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Loosi tõttu oldi avaringist priid, hilisõhtul saadi aga kahes geimis võit Singapuri paari üle. Veerandfinaalis ootavad esimese asetusega tartlannasid Abbygael Harris ja Hope Warner Inglismaalt. Viimane tuli 2017 U-17 klassi Euroopa meistriks segapaarismängus ja ka esimene on seni edukam olnud meespartneriga mängides.

Kristin Kuuba (1.)  – Katelin Ngo (USA) 21:19, 21:10
Kristin Kuuba (1.) – Anastassia Semjonova (Rus, 7)

MEESTE PAARISMÄNG
I RING
Kristjan Kaljurand / Raul Käsner (2. asetus) – Markus Barth / Danila Gataullin (Nor) 21:13, 21:16
Oskar Männik / Rannar Zirk – Muhammad Nurfirdaus Azman / Jimmy Wong (Mas), loobumisvõit
Rene Leeman / Chris Robin Talts – Leong Jun Kai / Masng Tze Chian (Mas) 3:21, 11:21
Karl Kivinurm / Vahur Lukin – Eng Keat Wesley Koh / Junsuke Kubo (Sgp) 14:21, 10:21
Mario Kirisma / Robin Schmalz – Andrei Schmidt / Hugo Themas 18:21, 21:6, 23:25
II RING
Kristjan Kaljurand / Raul Käsner (2.) – Danny Bawa Chrisnanta / Jun Liang Andy Kwek (Sgp) 11:21, 9:21
Andrei Schmidt / Hugo Themas – Tanadon Punpanich / Wachirawit Sothon (Tha, 6) 19:21, 12:21

NAISTE PAARISMÄNG
I RING
Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel (1. asetus) – vaba
Külli Eiche / Ana Linnamiagi-Elmanova – Ming Hui Lim / Zhi Rui Bernice Lim (Sgp) 4:21, 7:21
Catlyn Kruus / Ramona Üprus – Julia Plawecka / Ulyana Volskaya (Pol) 20:22, 14:21
Emili Pärsim / Marelle Salu – Anastasiia Bojarun / Aljona Jakovleva (Rus) 11:21, 8:21
II RING
Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel (1.) – Ming Hui Lim / Zhi Rui Bernice Lim (Sgp) 21:18, 21:10
Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel (1.) – Abbygael Harris / Hope Warner (Eng)

SEGAPAARISMÄNG
I RING
Kristjan Kaljurand / Helina Rüütel – Danny Bawa Chrisnanta / Zhi Rui Bernice Lim (Sgp, 7) 21:18, 13:21, 23:21
Oskar Männik / Ramona Üprus – Aleksandr Zintšenko / Viktoria Kozõreva (Rus) 0:1, loobumisvõit
II RING
Kristjan Kaljurand / Helina Rüütel – Ilja Timofejev / Aljona Koroleva (Rus) 21:11, 19:21, 21:13
Kristjan Kaljurand / Helina Rüütel – Nikolai Ukk / Aljona Jakovleva (Rus)