Naispaar poolfinaalis, Kristin Kuuba finaalis!

Tallinnas Kalevi spordihallis peetaval Yonex Estonian Internationalil oli eestlastel koht neljas veerandfinaalis, nelja parema sekka õnnestus jõuda täpselt pooltel. Ja kõik nad on Triitonist – Kristin Kuuba üksikmängus ning Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel paarismängus. Tabeli tahtel mängisid võõrustajad neljast veerandfinaalist kolm Venemaa sulgpallurite vastu. Minimaavõistlus lõppes 2:1 idanaabri kasuks.

Külalised viis juhtima segapaar Nikolai Ukk ja Aljona Jakovleva, kes 52 minutit väldanud heitluse järel jäi peale Kristjan Kaljuranna ja Helina Rüütli vastu. Kõik kolm geimi lõppesid tulemusega 21:19. Esimeses neist mindi võrdsetena seisuni 14:14, siis rebisid venelased ette 17:14 ja 20:15. Neli geimpalli õnnestus meie omadel küll päästa, kuid viiendat enam mitte. Teises geimis oli algus samuti võrdne (12:12), kuid taas õnnestus venelastel spurtida ja saada ette 17:12. Nüüd oli aga tartlaste tagasitulek võimas. Esmalt vähendati kaotusseis 16:17-le ning vastase eduseisus 19:16 saavutati viis punkti järjest! Otsustavas geimis pääsesid intervalliks 10:11 taga olnud Kaljurand ja Rüütel ette 18:13 ning võit näis olevat vaid vormistamise küsimus. Paraku oli seekord vaim värskem vastastel, kes jõudsid viigini 19:19 ning sama soojaga meisterdasid ka viimased kaks vajalikku punkti. Valus kaotus…

Meeste üksikmängu veerandfinaalis kohtus Raul Must omaaegse U-17 vanuseklassi Euroopa meistri Georgi Karpoviga. Avageimis oli algusest peale juhtijaks pooleks venelane, minnes ette 8:2 ja 16:11. Must võttis lähemale (15:16), kuid viigini ei jõudnud. Karpov eemaldus uuesti ning seisul 20:16 oli tal kasutada ridamisi geimpalle. Juhtus aga nii, et selle geimi viimased kuus punkti kanti kõik Musta arvele ning ta võitis geimi 22:20! Teises geimis juhtis Must viimast korda 7:6, siis sai ette Karpov 13:8 ning ehkki eestlasel õnnestus korraks vahet vähendada ühele punktile (14:15), ei andnud venelane seda geimi käest – 21:15. Kolmandas geimis ei pääsenud Must kordagi juhtima, intervalliks oli Karpov ees 11:8, kasvatas oma edu 18:11-le ning võitis geimi 21:14. Kohtumine kestis üks tund ja kolm minutit.

Kui meesüksikmängu esimene asetus langes välja veerandfinaalis, siis naiste seas seda õnneks ei juhtunud. Kristin Kuuba talitas Kalevi hallis Tallinna nime kandval väljakul tarmukalt ja enesekindlalt ning mängis Anastassia Semjonova üle kahes geimis, kulutades selleks 37 minutit. Esimeses geimis sai tasavägise alguse (5:5) järel ette Semjonova (9:5), kuid Kuuba nõelus vahe kohe kinni ning joogipausiks oli ees juba tema 11:10.  Uuesti väljakul, suurendas tartlanna oma eduseisu hoobilt 17:10-le ning võitis geimi 21:14. Teises geimis vastas venelanna Kuuba 6:3 algedule omakorda 9:7 ja 14:11 juhtima minekuga. Kuuba viigistas 16:16, ent veel kaks korda pääses punktiga juhtima Semjonova. Seisult 18:18 tegi Kuuba 20:18 ning teine matšpall tõi ka vajaliku võidupunkti, 21:18.

Kell 16 alanud poolfinaalide programmis mängis Kristin veel ühe venelannaga, sest Maria Golubeva võitis teises poolfinaalis Emilie Drouini Prantsusmaalt 21:19, 21:13. Kuuba võitis kahes geimis kindlalt 21:14, 21:11 ning kohtub pühapäeval finaalis Tai sulgpalluriga. Kuuba ei lasknud vastasel endale kordagi ohtlikuks saada. Mõlemas geimis oli ta intervalliks ees 11:4, mängides vastasest mitmekülgsemalt ja nutikamalt.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel jõudsid naiste paarismängus veerandfinaali vaid ühe matšivõiduga, sest loosi armulikkusest oli esimesena asetatud paar avaringist prii. Reede hilisõhtul saadi kahes geimis võit Singapuri paari üle ning kohta poolfinaalis asuti püüdma inglannade Abbygael Harrise ja Hope Warneri vastu. Avageim kulges võrdsete võimalustega heitluses. Marran ja Rüütel pääsesid ette 9:6, kuid loovutasid seejärel viis punkti järjest ja jäid kaotusseisu 9:12. Vahe mängiti aga taas tasa ning mindi omakorda ette 15:13. Geimi murdepunktiks sai pikk palliralli seisul 17:17, mille lõpetuseks maandus inglannade ründelöök napilt otsaaudis. Eesti paar pääses ette ja võitis teiselt geimpallilt 21:19. Teisest geimist pole midagi head meenutada, sest Harris ja Warner saavutasid kaheksa punkti järjest ning 5:15 kaotusseisust meie omadel enam välja tulla ei õnnestunud. Geim kaotati 8:21. Kolmandas geimis suutsid Marran ja Rüütel võrdse alguse (4:4) järel leida oma mängus taas hea agressiivsuse ning see aitas neid minna juhtima 14:8. Seejärel aga rahuneti ning lubati vastane vaid ühe punkti kaugusele (14:13). Pealtvaatajate närvidel mängimine õnneks kaua ei jätkunud. Paar õnnestunud rünnakut taastasid tartlannade kindluse ning geim võideti 21:16.

Poolfinaalis said Marran ja Rüütel samuti proovida Venemaa sulgpallikoolkonna esindajaid, sest vastasteks olid kolmanda asetusega Viktoria Kozõreva ja Maria Suhhova. Vene paar jäi kolmegeimilises ja 1:08 väldanud mängus peale 17:21, 21:16, 22:20. Otsustavas geimis olid eestlannad taga juba 13:17, kuid ei jätnud jonni ja võitlesid välja viigi 20:20. Kozõreva rabak ja Marrani tõrje võrku lõpetasid mängu paraku siiski külaliste kasuks.

Poolfinaalide kokkuvõttes on Tai sulgpallureil viis finaalikohta (vähemalt üks osapool ollakse neljas esikohamängus!), Malaisia, Prantsusmaa, Eesti, Singapuri ja Venemaa pallurid on kõik osalised ühes finaalis.

MEESTE PAARISMÄNG
Muhammad Nurfirdaus Azman / Jimmy Wong (Mas) – Ruttanapak Oupthong / Sirawit Sothon (Tha, 5) 19:21, 17:21
Bing Kun Loo / Sheng Hao Lwi (Mas) –  Danny Bawa Chrisnanta / Jun Liang Andy Kwek (Sgp) 18:21, 19:21

NAISTE PAARISMÄNG
Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel (Est, 1) – Viktoria Kozõreva / Maria Suhhova (Rus, 3) 21:17, 16:21, 20:22
Chasinee Korepap / Jhenicha Sudjaipraparat (Tha, 2) – Yujia Jin / Jia Ying Crystal Wong (Sgp) 21:18, 21:14

SEGAPAARISMÄNG
Ratchapol Makkasasithorn / Jhenicha Sudjaipraparat (Tha, 5) – Jun Liang Andy Kwek / Yujia Jin (Sgp, 6) 21:14, 21:14
Nikolai Ukk / Aljona Jakovleva (Rus) – Ruttanapak Oupthong / Chasinee Korepap (Tha) 17:21, 20:22