Kristin Kuuba on Estonian Internationali parim naisüksikmängija!

Yonex Estonian Internationali viimaseks võistluspäevaks jäi pidada viis kohtumist, kõigi mänguliikide finaalid. Üksikmängudes jäid esikohad Euroopasse, paarismängude tiitlid rändasid kõik Aasiasse.

SEGAPAARISMÄNG
Ratchapol Makkasasithorn / Jhenicha Sudjaipraparat (Tha, 5) – Ruttanapak Oupthong / Chasinee Korepap (Tha) 21:15, 21:14

Finaalide hommik tehti lahti mänguga, milles võitjariik juba ette teada, sest kõik neli finalisti kandsid Tai lipuga särki. Kuninga alamad polnud kohe kohtumise algusest peale oma õpitud oskuste näitamisel kitsid, küll löödi palli kaitses selja tagant, küll jalgevahelt, ka põrandat tuli „liblikate“ pärast mitu korda kuivatada. Tasavägise alguse järel said 20-aastane Makkasasithorn ja temast kaks aastat vanem Sudjaipraparat intervalliks ette 11:7 ning suutsid edu hoida (ja ka suurendada) geimi lõpuni – 21:15. Teises geimis pääsesid 21-aastased Oupthong ja Korepap ette 6:2, kuid ei osanud edu hoida ning joogipausiks juhtisid juba vastased 11:9. Veel korra valitses viik (11:11), aga siis läksid Makkasasithorn ja Sudjaipraparat otsustavalt ette 16:12 ning võitsid 21:14. Segapaarismängus BWF-i edetabelis 199. kohal paiknev Makkasasithorn on varem võitnud meespaaris Mongoolia lahtised meistrivõistlused juunioridele, Sudjaipraparat on naispaarismängijate edetabelis kõrgel 60. kohal (finaalis ka Tallinnas!) ning segapaarismängus 168. Tema saavutuste seas oli seni kõrgeim rahvusvaheline edu 2019. aasta Laose turniiril segapaaris saadud teine koht.

MEESTE ÜKSIKMÄNG
Alex Lanier (Fra, 5) – Jing Hong Kok (Mas) 22:20, 21:14

Noorukite (Kok 19, Lanier viimaseid päevi 16) mõõduvõtt algas tasavägiselt. Erilist tõmblemist polnud kummaltki poolelt, kuid palli löödi tugevasti ning abikohtunikul tuli uusi pall päris spalju kasutusele anda. BWF-i edetabelis 513. kohal paiknev Kok läks ette 2:0 ja 4:2, kuid lubas siis vastasel võtta neli punkti järjest. Mängu võrdsus siiski säilis ning üle kahe punkti kumbki ette ei pääsenud. Intervalliks juhtis malaislane 11:9. Läinud aastal U-17 vanuseklassis nii üksik- kui ka paarismängus Euroopa meistriks kroonitud prantslane pääses järgmisel korral ette seisuks 16:15, kuid Kok ei lubanud murrangul veel toimuda. Lanier’ tulemuslik löök piki piiri andis talle esimese geimpalli, kuid tõrjel lendas pall tema enda reketist võrku. Teist geimpalli Lanier aga enam kasutamata ei jätnud – Koki vastus maandus audis ja geimi võitis Prantsuse imenoormees 22:20.

Teine geim algas prantslase 4:0 eduga ning joogipausiks juhtis ta 11:8. Tasapisi Lanier’ eduseis kasvas, paisudes kahel korral juba kuue le punktile (17:11, 18:12). Esimene matšpall küll veel võitu ei toonud, aga kui Kok matši 77. punkti mängimisel sulgedega palli võrku lennutas oli see finaal läbi – 21:14 prantslasele ja kogu mäng 2:0. BWF-i täiskasvanute edetabelis 151. kohal, kuid juunioride arvestuses üksikmängus 4. ja meespaarismängus viiendal tabelireal paiknevale Lanier’le on Baltikum olnud hea paik, sest ta on nüüd võidutsenud nii Leedu kui Eesti internationalil ja olnud Lätis teine. Kok 2020. aastal võidetud German Junior Openile seekord lisa ei teeninud. Ühtlasi tähendas Lanier’ võit, et aasialased Tallinnast kõigi esikohtadega ei lahku.

NAISTE ÜKSIKMÄNG
Kristin Kuuba (Est, 1) – Thamonwan Nithiittikrai (Tha) 19:21, 23:21, 21:15

Kuuba jäi kiiresti kaotusseisus 0:3, kuid ühesuunalist liiklust avageimis siiski ei tulnud. Eestlanna vahetas reketit ning teenis esimese punkti. 5. jaanuaril 18-aastaseks saanud Nithiittikrai suutis siiski oma algedu mõnda aega hoida, esimene viik saabus alles seisuks 6:6. Kuuba jäi seejärel taha 8:10, kuid vastase vigadest (kaks tõrjet võrgus, üks ründelöök väljas) oli intervalliks ees 11:10. Geimi teises pooles oli Kuubal korraks kolmepunktiline edu (16:13) ja ta juhtis veel 19:17, kuid tailanna kaks täpset lööki tagajoonele andsid hoopis temale esimese geimpalli. Võrgu ette maandunud pall tähendas 21:19 võitu BWF-i juunioride edetabelis 15. kohal paiknevale Nithiittikraile.

Teist geimi alustas Kuuba aktiivsemalt, kuid 5:3 algedu sulas taas viigiks ja paar korda pääses punktiga ette ka vastane. Intervalliks oli seis 11:10 Kuuba kasuks. Seisult 14:14 kuni geimi lõpuni üks mängija enam ühest punktist suuremat edu ei saanud. Agressiivse rünnakuga jõudis Kuuba seisul 20:19 esimese geimpallini ent vastane vastas löögiga piki piiri. Mängu jätkumist tähendanud punkti ei tulnud ka Kuuba 21:20 eduseisust, alles 22:21 pealt lendas tailanna vastus ääreauti. 23:21 Kuubale.

Kolmandas geimis ei pääsenud Nithiittikrai kordagi juhtima. Otsustavad sündmused algatas Kuuba 6:5 eduseisust. Ta sundis 2018. aastal Aasia U-15 meistrivõistlustel hõbemedali teeninud vastase järjest eksima ning pooled vahetati seisul 11:5. Kuuba juhtis 15:9, 18:12 ja 20:12. Kolm matšpalli suutis vastane küll tõrjuda ent eestlanna jõulist rünnakut tagajoonele enam mitte. Geim 21:15 ja kogu mäng ühe tunni ja viie minutiga 2:1 Kuubale!

NAISTE PAARISMÄNG
Chasinee Korepap / Jhenicha Sudjaipraparat (Tha, 2) – Viktoria Kozõreva / Maria Suhhova (Rus, 3) 21:14, 21:15

Noored tailannad, kes segapaarismängu finaalis olid teine teiselpool võrku, ühendasid nüüd jõud ning 22-aastane Sudjaipraparat lahkub Eesti pealinnast kahe ning 21-aastane Korepap ühe esikohaga. Maailma edetabelis selles mänguliigis 60. kohal paiknevad tailannad haarasid kohe mänguohjad kindlalt enda kätte, minnes ette 4:0 ja 11:7. Venemaa meistrivõistlustel nii 2020. kui ka 2021. aastal poolfinaali jõudnud ja seega pronksi teeninud moskvalannade kaotusseis kasvas 9:17-le ning Tai paar võitis geimi 21:14.

Tänavu Sloveenias peetud Futures kategooria turniiri ning 2019. aastal Kasahstani Internationali ja Gatšinas toimuva Valgete ööde turniiri koos võitnud 20-aastane Kozõreva ja 19-aastane Suhhova ei suutnud tailannade vastu rohtu leida ka teises geimis. Maailma edetabeli 89. paar pääses küll 4:1 juhtima, kuid edu hoida (selle arendamisest rääkimata) ei suudetud. Viimane viigiseis oli 7:7, sealt läksid Korepap ja Sudjaipraparat omas rütmis piisava varuga oma teed. Geim võideti 21:15.

MEESTE PAARISMÄNG
Ruttanapak Oupthong / Sirawit Sothon (Tha, 5) – Danny Bawa Chrisnanta / Jun Liang Andy Kwek (Sgp) 21:17, 17:21, 21:16

Kaks Aasia paari tulistasid sulgpalli üle võrgu üsna võrdsete võimalustega. Algedu (7:4) said tailased, kuid singapurlaste 4:0 spurt aitas neid juhtima ning viimast korda oldi avageimis ees 14:13. Seejärel olid pisut kindlamad 21-aastane Oupthong ja tuleva nädala kolmapäeval 20-aastaseks saav Sothon ning võitsid avageimi 21:17.

Tallinna turniiril kaks aastat tagasi segapaarismängus võidutsenud 33-aastast Chrisnantat ja 22-aastast Kweki avaseti kaotus siiski endast välja ei viinud. Vastaseid ei lastud kordagi kaugemale kui kaks punkti ning seisul 16:16 haarati ise initsiatiiv. Kolm punkti järjest ja seis oli 19:16. Tailased vähendasid küll veel korraks vahet, kuid kaks viimast punkti langesid singapurlaste kasuks. 21:17 ja seis viigistus.

Tallinna turniiri lõpetuseks pakuti seega teist kolmegeimilist finaali. Nobe pallipeksmine kulges alguses tailaste juhtimisel, kuid siis kaldus initsiatiiv singapurlastele. Chrisnanta ja Kwek läksid ette 10:7 ja pooled vahetati nende eduseisul 11:8. Puhkeminut tuli siiski rohkem kasuks Oupthongile ja Sothonile, kes mängu jätkudes teenisid viis punkti vastaste ühe vastu ning läksid ette 14:12. Nüüd Singapuri mehed enam vasturohtu ei leidnud ning geim lõppes tailaste võidukisa saatel tulemusega 21:16. Oupthong teenis seega segapaari hõbeda kõrvale nüüd kulla.