Ramona Üprus mängis Täbys kolmes finaalis

Pühapäeval Rootsis Täbys lõppenud Junior International Seriesi kategooria turniiril alla 19-aastastele mängijatele FZ Forza Stockholm Junior 2021 oli Eesti sulgpalluritest edukaim Ramona Üprus (TÜASK), kes lõi kaasa kolmes finaalis. Esikohta siiski võita ei õnnestunud.

Neidude üksikmängus alistas kolmanda asetusega Üprus poolfinaalis teise asetusega Mirjam Lindgarde (Rootsi) 21:18, 21:9, kuid finaalis pidi tunnistama neljanda asetusega Julia Tuvessoni (Rootsi) paremust 21:15, 21:13.

Ramona Üprus. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Neidude paarismängus jõudis Üprus finaali koos prantslanna Celia Rippertiga. Poolfinaalis võideti Norrat esindavaid Julie Abusdali ja Delia Murtazalievat 21:18, 21:15, aga finaalis ei õnnestunud teise asetusega Jessica Silvennoineni ja Tuvessoni vastu geimivõitugi saavutada. Rootslannad võitsid esimese geimi 21:17 ja teise 21:16.

Finaali jõudis Ramona Üprus ka segapaarismängus, kus koos Oskar Männikuga (TÜASK) saadi poolfinaalis Eric Ramstedtilt ja Elin Bomanilt (Rootsi) loobumisvõit. Esikohamäng teise asetusega sakslaste Jarne Schlegvoigti ja Julia Meyeriga lõppes vastaste eduga 21:18, 21:13.

Noormeeste üksikmängus, kus esimese asetusega Tauri Kilk (Triiton) jäi pidama veerandfinaali, võidutses sakslane Karim Krehemeier, kes tasavägises finaalis sai jagu eestlase auti mänginud prantslasest Yohan Barbierist 21:17, 21:23, 21:16.

Noormeeste paarismängus plaanisid rootslased samuti eestlaste finaali, kuid Oskar Männik (TÜASK) ja Rannar Zirk (Nõo SK) jäid pühapäeva hommikul poolfinaalis alla sakslastele Jarne Schlevoigtile ja Nikolaj Stupplichile 22:20, 16:21, 7:21. Viimased võitsid ka kogu turniiri, sest finaalis mängiti rootslased Ludwig Axelsson ja Emil Söderdahl üle mõlemas geimis 21:17.

24.- 26. septembrini osaleb Eesti noorte paremik Herstalis peetaval turniiril Yonex Belgian Junior 2021.