Prantslane Alex Lanier võitis U-17 EM-il kaks kulda ja hõbeda

Sloveenias Podčertekis lõppesid pühapäeval U-17 vanuseklassi EM-võistluste individuaalturniirid.

Meeste üksikmängus jäi kaotuseta esimese asetusega Alex Lanier. Kullamängus sai kaks aastat tagasi pronksi võitnud prantslane probleemideta hakkama William Bøgebjergiga. Taanlane suutis avageimis saavutada vaid 6 ja teises 9 punkti. Pronksi teenisid U-15 vanuseklassi valitsev Euroopa meister Romeo Makboul (Rootsi) ja teise asetusega Charles Fouyn (Belgia). Andrei Schmidt jagas 33.–64., Rene Leeman 65.–75. kohta

Naiste üksikmängus krooniti Vana Maailma noortemeistriks teise asetusega Kalojana Nalbantova Bulgaariast. Finaalis oli ta 21:18, 21:10 üle esimesena tabelisse paigutatud Joanna Podedwornyst (Poola). Pronksi said Sofia Lavrova ja Jevgenia Kantemir (mõlemad Ukraina). Elisaveta Berik jagas 33.–64., Emili Pärsim 65.–77. kohta.

Alex Lanier. Foto: badmintoneurope.com

Noormeeste paarismängus sai Alex Lanier sel turniiril juba teise kulla võistkonnavõistluse hõbeda kõrvale, sest koos Baptiste Labarthe’iga mängiti finaalis üle venelased Daniil Dubovenko ja Gleb Stepakov. Pärast 16:21 kaotatud avageimi võideti teine 26:24 ja kolmas 21:17. Pronksiga sõidavad Sloveeniast koju taanlased Jonathan Melgaard ja Mike Vestergaard ning türklased Anil Ulaç Atan ja Miraç Kantar. Rene Leeman ja Chris-Robin Talts jagasid 17.–32. kohta, Andrei Schmidt ja Hugo Themas 33.–60. kohta

Neidude paarismängus liikusid võidult võidule võistkondlikud Euroopa meistrid Venemaalt Darja Harlampovitš ja Galina Lissotškina. Pühapäeval saadi finaalis jagu oma koondisekaaslastest Maria Lezžovast ja Galina Mezentsevast 21:18, 12:21, 21:11. Pronksmedaliga autasustati Kalojana Nalbantovat ja Tsvetina Popivanovat (Bulaagria) ning Malya Hoareau’i ja Camille Pognante’i (Prantsusmaa). 17.–32. kohta jagasid Heli Merisalu ja Marta Emili Teller ning 33.–57. kohta Elisaveta Berik ja Emili Pärsim.

Segapaarismängus jäi finaal pidamata, sest Jevgenia Kantemir (Ukraina) vigastas üksikmängu poolfinaalis nii tõsiselt jalga, et polnud suuteline koos Jevgenia Stolovoiga kulla pärast heitlema tulema. Nii kukkus kuld mänguta kaela taanlastele Jonathan Melgaardile ja Maria Højlund Tommerupile. Pronksiga autasustati Sloveenias Oliver Butlerit ja Chloe Dennist (Inglismaa) Viktor Petrovići ja Andjela Vitmani (Serbia). Hugo Themas ja Emili Pärsim ning Chris-Robin Talts ja Marta Emili Teller jäid jagama 33.– 64. kohta.

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga