Eestlased saavad Täbys mängida ka pühapäeval

Laupäeval Rootsis Täbys jätkunud Junior International Seriesi kategooria turniiril alla 19-aastastele mängijatele FZ Forza Stockholm Junior 2021 lõpetas esimese asetusega Tauri Kilk (Triiton) noormeeste üksikmängu veerandfinaalis. Laupäeva hommikupoolikul kolmandas ringis Hector Rebetzi (Rootsi) 21:11, 21:5 üle mänginud tartlane jäi kaheksa parema seas hätta prantslase Yohan Barbieri vastu. Mõlemad geimid olid väga tasavägised, kuid kuuenda asetusega prantslane jäi neist esimeses peale 23:21 ja teises 22:20. Kaks kanget olid esimest korda vastamisi kaks ja pool aastat tagasi Tšehhi lahtistel ning ka siis võitis põnevuskohtumise Barbieri 21:19, 23:21.

Kilgiga sama kaugele ehk veerandfinaali jõudis ka viienda asetusega Mario Kirisma (TSKeskus). Tallinlane alistas laupäeval esmalt Andre Irpola (Rootsi) 21:10, 21:13, kuid kaotas seejärel Aaron Baile (USA) 19:21, 16:21. Teise asetusega Rannar Zirk (Nõo SK) jäi kolmandas ringis alla Eric Ramstedtile (Rootsi) 9:21, 5:21. Veel esindas Eestit selles mänguliigis Robin Schmalz (TSKeskus), kes kolmandas ringis kaotas tulevasele Kirisma alistajale Baile 11:21, 8:21.

Noormeeste paarismängus plaanisid rootslased samuti eestlaste finaali ja vähemalt esimese asetusega Oskar Männik (TÜASK) ja Rannar Zirk on usaldust ka õigustanud. Veerandfinaalis võideti Elliot Grahni ja Edvard Hylanderit (Rootsi) 22:20 ja 21:14 ning poolfinaalis kohtutakse pühapäeva hommikul sakslaste Jarne Schlevoigti ja Nikolaj Stupplichiga, kes teises ringis mängisid 21:10, 21:17 auti Kilgi ja Steven Kristianseni.

Teine asetusega Kirisma ja Schmalz said hakkama norralaste Andreas Roksvaagi ja Elias Selsaasiga 21:9, 22:20, kuid veerandfinaalis tunnistati Marwen Debeche’i (Prantsusmaa) ja Mathias Rodriguesi (Portugal) paremust 21:15, 16:21, 21:19.

Neidude üksikmängus kolmanda asetusega Ramona Üprus (TÜASK) mängis laupäeval üle Nelly Wilskieri 21:10, 21:6 ning veerandfinaalis ka Elin Bomani (mõlemad Rootsi) 21:18, 22:20. Poolfinaalis ootab teda pühapäeval veel üks rootslanna, teise asetusega Mirjam Lindgarde. Catlyn Kruusi (Triiton) vigastuspausi tõttu otse veerandfinaali pääsenud Andra-Mai Hoop (TÜASK) kaotas seal Antonia Schallerile (Saksamaa) 8:21, 13:21. Enne seda oli Emilia Šapovalova (TÜASK) teises ringis samale vastasele alla jäänud 16:21, 6:21.

Neidude paarismängus olid enne turniiri algust favoriidid Kruus ja Üprus, kuid esimese loobumise järel mängib teine nüüd koos prantslanna Celia Rippertiga. Uue koosluse esimene proovikivi sai laupäeva pärastlõunal kenasti teelt veeretatud, sest Rootsi esindus Chanel Linne ja Linn Wennersten mängiti veerandfinaalis üle 21:15, 21:6. Hoop ja Šapovalova said avaringis loobumisvõidu, teises kaotati Rootsi paarile Khushi Harakamanile ja Ida Melkerhedile 16:21, 16:21.

Ka segapaarismängus on võitjasoosikud Männik ja Üprus endiselt konkurentsis. Teises ringis pidid tartlaste 21:9, 21:7 paremust tunnistama Rasmus Sörlin ja Malin Mustonen, veerandfinaalis mängiti üle teinegi rootslaste paar Alvin Palm ja Chanel Linne 21:13, 21:19. Poolfinaal Eric Ramstedti ja Elin Bomani vastu jäi rootslaste loobumisvõidu tõttu pidamata ning pühapäeval ootavad tartlasi esikohamängus kas rootslased või sakslased. Tabeli alumisel poolel kaotasid Zirk ja Hoop teises ringis Mathias Hongile ja Delia Murtazalievale (Norra) 11:21, 15:21.