Noorte GP-3: Hugo Themas kolmekordne võitja, neljale triitonlasele kaks esikohta

Sulgpalli noorte GP-sari jätkus 3. ja 4. oktoobril kolmanda etapiga Tartus, ülikooli spordihoone väljakutel. Samas peeti 18. ja 19. jaanuaril ka sarja avaetapp, millele teine osavõistlus järgnes koroonapandeemia vaibumise järel alles 5. septembril Tallinnas. Nüüd siis oldi taas Tartus, kus viies vanuseklassis selgitati kahe päeva jooksul kokku 27 võitjat. Triitoni mängijad osalesid 16 esikoha sepistamisel, kümnest üksikmängude finaalist lõppesid Triitoni sulgpalluri võiduga seitse. Kolmekordseteks võitjateks krooniti Hugo Themas (Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba Sulgpallikool), kaks esikohta said Tauri Kilk, Catlyn Kruus, Marelle Salu, Priit Põder (kõik Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK).

Meeste üksikmäng

Kõige vanemate, U-19 noormeeste seas on kõik kolm osavõistlus lõppenud Tauri Kilgi (Triiton) võiduga. Kui kahel eelmisel turniiril pidi finaalis tartlase paremust tunnistama Mario Kirisma (TSKeskus), siis sedakorda tuli tema finaalivastaseks hoopis kaaslinlane Artur Ajupov. Just Veeriku Badmintoni mängija purustas veerandfinaalis Kirisma unistused kolmandast finaalist (ja võimalikust revanšist), võites tallinlast kolmes geimis.

Erinevalt septembri alguse poolfinaalist (siis võitis Kilk alles kolmegeimilise heitluse järel) kujunes seekordne finaal ühepoolseks. Avageimis lubas Kilk Ajupovi küll 16:8 eduseisust nelja punkti kaugusel (20:16), kuid saavutas geimivõiduks vajaliku punkti siiski enne, kui asi võinuks tõsiseks minna. Teises geimis läks favoriit kiiresti ette 4:1 ja 11:2 ning võitis 21:6.  Üheski kolmest üksikmängu kohtumisest ei loovutanud Tauri vastasele geimigi.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

U-17 vanuseklassis oli samuti kolmandat turniiri järjest võidukas Hugo Themas (Triiton), ehkki teist turniiri järjest tema finaalivastaseks tulnud Chris-Robin Talts (TSKeskus) oli hoopis sõjakam kui kuu aega tagasi Tallinnas. Kui siis teenis Talts geimides vaid 14 ja 11 punkti, siis nüüd lõppesid mõlemad geimid võrdse tulemusega 21:19. Seejuures oli Themas teises geimis taga 10:16, kuid saavutas seejärel 10 punkti järjest! Kolm matšpalli tartlane küll raiskas, kuid neljandalt saavutas vajaliku punkti. Nelja parema sekka mängis end ka Andrei Schmidt (Triiton), avaturniiri hõbemedalimees jäi seekord kolmegeimilises poolfinaalis alla Taltsile 18:21, 21:16, 16:21. B-grupis võitis üheringilise turniiri täiseduga Romet Käsper (Nõo SK).

U-15 vanuseklassis teenis teise turniirivõidu järjest Rasmus Roogsoo (Triiton). Tema finaalivastaseks oli nii nagu Tallinnaski Marti Joost (Nõo SK) ning taas vältas võitja selgitamine kolm geimi. Triitonlane kaotas neist esimese 19:21, võitis teise sama tulemusega ning kolmanda juba veidi kindlamalt 21:9. Kolmanda koha sai Daniel Kornejev (Triiton), kes poolfinaalis kaotas Joostile. B-grupis tegid puhta töö Triitoni noorhärrad: 1. Emil Tiivel, 2. Tamer Anijärv, 3. Ahmed Anijärv. Kaksikvendade omavahelise poolfinaali võitis seejuures Tamer 21:19, 21:19.

U-13  vanuseklassis pidi jaanuaris turniirivõidu saanud Martin Liiskmann (Triiton) teist võistlust järjest leppima teise kohaga. Kui Tallinnas kaotas ta soomlasele Aapo Puhakkale, siis Tartus oli temat parem klubikaaslane Priit Põder 21:19, 21:19. Kuue parema sekka jõudsid selles vanuseklassis vaid Triitoni mängijad. B-grupis võidutses Jasper Vapper (Tallinna Sulgpallikool), Triitoni noortest teenisid Kermo Haar alagrupis kaks võitu ja Maksim Krikuhhin ühe.

U-11 klassis oli mängijaid 24 ning võidu noppis tänavuses sarjas kolmandat korda Kaspar Sorge (TÜASK). Kolmandat korda pidi teise kohaga leppima Marten Põder (Triiton), seekord olid Sorge võidunumbrid 21:13, 21:9. Karl-Markus Kasekamp (Triiton) kaotas poolfinaalis Sorgele 10:21, 7:21, kaheksa parema sekka mängis end triitonlastest veel Koit Hallik.

Naiste üksikmäng

U-19 vanuseklassis oli sedakorda viis osalejat (Tallinnas vaid kolm). Kui esimesel turniiril jaanuaris oli Catlyn Kruus (Triiton) oma kodust pearivaali Ramona Üprust (TÜASK, 1.) võitnud, siis seekord sai septembri alguses Kruusi puudumisel esikoha teeninud Üprus kindla võidu. Kruusi rohked lihtvead ei lubanud tal geimides koguda rohkem kui 13 ja 15 punkti. Karoliine Inselberg (Triiton) kaotas poolfinaalis Üprusele, Krisliin Rohtla (Triiton) veerandfinaalis omakorda Inselbergile.

U-17 vanuseklassis tasus Marelle Salu (Triiton) oma klubikaaslasele Elisaveta Berikule Tallinnas saadud finaalikaotuse eest, võites tasavägise esikohamatši 21:13, 17:21, 24:22. Salule oli see teine etapivõit. Poolfinaali jõudsid seekord vaid Triitoni sulgpallurid, lisaks finalistidele veel Laura-Liis Kale ja Kerttu Voore, veerandfinaal jäi laeks Meribel Rohtlale. B-grupis oli osalejaid vaid kolm, mõlemad vastased alistas Kertu Kurg (Triiton).

U-15 vanuseklassis võimutses taas Triiton – kolme poolfinalisti sekka ei suutnud teised murda. Teise turniirivõidu järjest sai Karolina Pintšuk, kes poolfinaalist oli prii, aga võitis esikohaohtumises Janeli Juhkassoni 21:15, 21:7. Viimane oli poolfinaalis üllatanud Kertu Saksingut 21:13, 15:21, 21:19. B-grupis lõppes turniir Liisbet Vahtriku (Veeriku Badminton) võiduga Kärt Kiiveri (Triiton) üle 21:7, 21:14. Nelja hulka mängis end triitonlannadest ka Marian Siimus.

U-13 vanuseklassis kordus jaanuraikuine finaal Marija Paskotši (Tondiraba Sulgpallikool) ja Lumikki Liiase (Triiton) vahel ning taas jäi peale esimene. Tallinlanna võitis esimese geimi 21:18, teises saatis edu Liiast 21:13 ning kolmandas jäi lõpuks peale Paskotši tahe 21:18. Poolfinaali jõudis veel kaks Triitoni esindajat, Annabel Mutso kaotas seal Liiasele ja Roosi Uusen hilisemale võitjale. B-klassis oli Triitoni tüdrukute Mirtel Mileen Mölleri ja Samantha Kajandi esikohakohtumises võidukas esimene 21:12, 21:14.

U-11 vanuseklassis oli 17 osalejat ning viie veerandfinalisti sekka jõudsid vaid Triitoni tüdrukud. Turniirivõidu teenis neist lõpuks Carmella Krislin Kruus 21:16, 21:11 eduga Grete Liia Neemre üle. Täpselt samad mängijad olid finaalis ka jaanuaris Tartus ning võitjagi oli sama. Septembris Tallinnas võidutsenud Ilona Roogsoo jäi nüüd pidama veerandfinaali, poolfinalistideks mängisid end Jandra Jagomägi ja Maria Kornejeva.

Meeste paarismäng

U-19 vanuseklassis loobusid esimesed kaks etappi võitnud Tauri Kilk ja Artur Ajupov seekord sellest mänguliigist ning vabaks jäänud esikohapaiga hõivasid Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus). Jaanuaris kolmanda ja septembris teise koha saanud tallinlased mängisid finaalis üle esimese asetusega Nõo paari Oskar Männiku ja Rannar Zirki 21:12, 18:21, 21:19. Triitoni esindajad Anton Berik ja Markus Saarepuu kaotas poolfinaalis tulevastele võitjatele 19:21, 18:21.

U-17 paaride seas võidutsesid teist GP-turniiri järjest Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Finaal esimese asetusega Chris-Robin Taltsi (TSKeskus) ja Tregert Gustav Värviga (TÜASK) oli taaskord tasavägine, kuid erinevalt septembri turniirist kolmandat geimi vaja ei läinud. Triitoni noormehed võitsid 21:17, 21:18.

U-15 vanuseklassis kohtusid septembris Tallinnas juba esikoha saanud Artur Berik ja Daniel Kornejev (Triiton) nüüd esikohamängus Marti Joosti (Nõo SK) ja Rasmus Roogsooga (Triiton) ning meisterdasid teise turniirivõidu numbritega 21:17, 24:22. Poolfinalisti staatusega pidid leppima Aleksandr Beltšenkov – Daniel Politanov ja Erik Georg Nõmme – Kert Veri (kõik Triiton).

U-13 vanuseklassis olid võidumehed samuti Triitonist, Martin Liiskmann ja Priit Põder. Tallinnas napilt finaalist välja jäänud paar mängis nüüd kindlalt üle pealinna etapil võidutsenud Jakob Kalmuse ja Rasmus Vaglakese (Triiton) 21:12, 21:17. Jaanuaris oli Põder esikoha teeninud koos Sten Soopaluga (Triiton), kes seekord jõudis koos Karl Mattias Pedaiga (Valge Hani) poolfinaali. Veerandfinaalis mängisid sel turniiril Tauri Ehasalu ja Kaspar Kaasik (Triiton) ning Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK).

Naiste paarismäng

U-19 vanuseklassis oli võistluspaare neli ning jaanuarikuisele võidule lisasid nüüd teise Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK). Finaalis loovutati Elisaveta Berikule (Triiton) ja Johanna Violet Meierile (TÜASK) geimides vaid 11 ja 12 punkti. Septembris peetud etapil Kruus ei osalenud ning Üprus naispaarismängu ei mänginud. Tookord finaali jõudnud Katriin Jagomägi ja Krisliin Rohtla kaotasid nüüd poolfinaalis hilisematele võitjatele 8:21, 5:21, Tallinnas turniiri võitnud Andra Mai Hoop (TÜASK) jäi koos Karoliine Inselbergiga (Triiton) alla Berikule ja Meierile.

U-17 paaride konkurentsis kahel turniiril järjest poolfinaali pidama jäänud Kadi Ilvese ja Marta Emili Teller (Triiton) said nüüd finaali ning enamgi veel – esimese asetusega klubikaaslased Emili Pärsim ja Marelle Salu mängiti üle 21:23, 21:16, 21:17. Triitoni edu täiendasid poolfinaali jõudnud Annabel ja Meribel Rohtla.

U-15 vanuseklassi paare oli võistlustules viis, kõik Triitonist. Septembris võidutsenud Karolina Pintšuk ja Kertu Saksing said esimese asetuse ja jõudsid ka finaali, aga seal läks pärast avageimi võitu 21:15 Janeli Juhkassoni ja Roosi Uuseni vastu raskeks. Teise geimi võitsid Juhkasson ja Uusen 24:22 ja kolmanda 21:17. Pääsu poolfinaali võivad oma aktivasse lisada Anastasia Sasonova – Merili Tiidoma ning Laura Lisette Lannes – Marin Emma Teller.

U-13 vanuseklassis võidutsesid kolmandat turniiri järjest Annabel Mutso (Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SPKool), finaalis alistati teise asetusega Marri Lankov ja Lumikki Liias (Triiton) 21:17, 21:16. Septembrikuised finalistid Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton) kaotasid nüüd poolfinaalis Mutsole ja Paskotšile 17:21, 20:22.

Segapaarismäng

U-19 vanuseklassis võidutsesid Tauri Kilk ja Catlyn Kruus (Triiton). Kui tavaliselt on lahingud Nõo ja TÜASK-i kombinatsiooni Oskar Männiku ja Ramona Üprusega olnud pinevad, siis seekord tõsist intriigi ei tekkinud – 21:12, 21:13. Septembriturniiri finalistid Robin Schmalz (Tallinna SPKool) ja Marta Emili Teller (Triiton) suutsid Kilgi ja Kruusi vastu poolfinaalis teenida isegi ühe punkti rohkem kui finalistid. Teises poolfinaalis hakkasid Mihkel Mart Liim ja Karoliine Inselberg (Triiton) kõvasti vastu Mänikule ja Üprusele, sest viimaseks jäänud teine geim kaotati vaid 21:23.

U-17 paaride konkurentsis sai nii nagu jaanuariski esikoha Triitoni segapaar Hugo Themas ja Marelle Salu. Finaalis võideti esimese asetusega Andrei Schmidt (Triiton) ja Laura-Liis Kale (TSKeskus) 21:17, 21:18.  Poolfinaali jõudis ka Kadi Ilves (Triiton) koos Chris-Robin Taltsiga. Septembris võidutsenud Märt Aolaid (TSKeskus) ja Elisaveta Berik (Triiton) seekord kaasa ei mänginud.

U-13 vanuseklassis kuulus esikoht Marti Joostile (Nõo SK) ja Marija Paskotšile (Tondiraba SK) 19:21, 21:12, 21:19 võiduga Martin Liiskmanni ja Annabel Mutso üle. Triitoni paar on nüüd kõigil kolmel senisel etapil olnud teine. Septembris võidutsenud Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias (Triiton) kaotasid poolfinaalis Liiskmannile ja Mutsole 18:21, 19:21. Priit Põder ja Roosi Uusen (Triiton) võitsid Joosti ja Paskotši vastu geimides vastavalt 14 ja 13 punkti.