Neli Triitoni sulgpallurit pääsesid Odense turniirile

13.–18. oktoobrini Taanis Odenses peetav Danisa Denmark Open I on esimene suurem turniir (BWF Super 750 kategooria), kus maailma paremikku kuuluvaid sulgpallureid pärast COVID-19 pandeemia puhkemist taas võistlemas võib näha. Rõõm on teatada, et kolmes mänguliigis löövad seekord kaasa ka neli Triitoni sulgpallurit. Klubi juhatuse liikme Mart Siliksaare sõnul olnuks nii kõrge kategooria turniirile pääsemine tavaolukorras suht lootusetu üritus, kuid keerulistes oludes see õnnestus.

Kõige raskema loosi sai endale Eesti naiste esireket Kristin Kuuba, kel avaringis tuleb kohe kokku minna esimese asetusega Akane Yamaguchiga. 23-aastane paremakäeline jaapanlanna on viimatises maailma edetabelis kolmandal kohal, samas kui Eesti esireket hoiab 59. kohta.

Akane Yamaguchi. Foto: badmintoneurope.com

Teine asetus on Yamaguchi kaasmaalasel Nozomi Okuharal, kolmas Carolina Martinil Hispaaniast. Neljandana peaks edetabeli põhjal poolfinaali jõudma Michelle Lie Kanadast.

Naiste paarismängus ja segapaarismängus võiks Siliksaare arvates meie paaride tiivad hea õnnestumise korral kanda teise ringi. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel lähevad avaringis vastamisi edetabelis 60. kohal paiknevate Vimala Heriau’ ja Margot Lambert’iga Prantsusmaalt. Meie paari edetabeliplats on hetkel 71. Kõrgeim asetus on jaapanlastel Yuki Fukushimal ja Sayaka Hirotal.

Segapaarismängus ootavad Mihkel Laanest ja Rüütlit avaringis 25-aastased inglased Gregory Mairs ja Victoria Williams, kes edetabelis 66. kohal. Koos veel vähe turniire mänginud Laanes ja Rüütel stardivad 231. kohalt. Jaapanlased Yuta Watanabe ja Arisa Higashino on selle arvestuse favoriidid.

Meeste üksikmängus on end kirja pannud ka maailma esireket jaapanlane Kento Momota, kelle finaalivastasena nähakse taivanlast Chou Tien Cheni. Poolfinaalini peaksid küündima veel taanlane Anders Antonsen ja Momota kaasmaalane Kanta Tsuneyama. Meeste paarismängus on soosikud samuti Jaapanist, Takeshi Kamura ja Keigo Sonoda.

Turniiritabelid

Odense turniirile järgneval nädalal 20.–25. oktoobrini kestma plaanitud Victor Denmark Masters Odenses ja Yonex French Open Pariisis (mõlemad samuti BWF-i Super 750 kategooria) jäävad uue hooga puhkenud viiruseohu tõttu ära.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga