Eesti GP-sari algas Tallinnas

Lõppenud nädalavahetusel tehti Tallinnas Lasnamäe Sulgpallihallis algust uue hooaja Eesti GP-sarjaga. Mängiti neljas liigas, laupäev kuulus üksik- ja pühapäev paarismängudele.

Meistriliigas

oli põnev näha, kuidas on koroonapandeemiast tingitud võistluspaus mõjunud Eesti kauaaegse esireketi Raul Musta (Tondiraba SK) mänguvormile? Suve jooksul pole juhtunud midagi, sest neljandaks olümpiaks valmistuv tallinlane tegutses Lasnamäel koduste konkurentide vastu oma tuntud headuses. Neljas mängus ei saanud temalt keegi kätte geimigi, 29 minutit kestnud finaalis loovutas Must teise asetusega Mihkel Laanesele (Triiton) geimides vastavalt 15 ja 16 punkti. Poolfinaalide kaotajad olid (ja said kirja kolmanda koha punktid) Mihkel Talts ja Tauri Kilk (mõlemad Triiton).

Naiste meistriliigas võidutses Taanis harjutava Kristin Kuuba puudumisele vaatamata ikkagi Triitoni sulgpallur. Helis Pajuste sai poolfinaalis jagu klubikaaslasest Karina Kapanenist ning finaalis pidas kolmegeimilise heitluse Ramona Üprusega, võites selle lõpuks 21:14, 17:21, 21:13. TÜASK-i esindaja 21:19, 21:17 paremust pidi poolfinaalis tunnistama esimese asetusega Catlyn Kruus.

Meespaarismängu võitsid valitsevad Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK), ehkki kõrgeim asetus oli seekord Mikk Järveojal (TÜASK) ja Mihkel Laanesel (Triiton). Avageimi võitsidki Järveoja ja Laanes 21:19, kuid teine kaotati 14:21 ja kolmas põneva heitluse järel 20:22. Pronksipaarid olid seekord Kristjan Täherand (Tondriaba SK) ja Mihkel Talts (Triiton) ning Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus).

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste paarismängus kinnitasid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) oma esimest asetust, alistades finaalis ülikooli spordiklubi paari Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu 21:11, 21:7. Viimastel pidid poolfinaalis kolmes geimis alla vanduma Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramina Üprus (TÜASK).

Segapaarismängus võidutsesid triitonlased Mihkel Laanes ja Helina Rüütel, finaalis võideti Oskar Männik (Nõo SK) ja Ramona Üprus (TÜASK) 21:6, 21:17. Mõlemad poolfinaalid vältasid kolm geimi, Laanes ja Rüütel said nii jagu Raul Käsnerist (TÜASK) ja Kati-Kreet Marranist ning Männik ja Üprus Kristjan Kaljurannast ja Hannaliina Pihost (TÜASK).

Esiliigas

võidutses meeste üksikmängus Chris-Robin Talts (TSKeskus), ainsa Triitoni mängijana osalenud Art Richard Müürsepa laeks jäi veerandfinaal. Naiste üksikmängus suutis üllatada Emili Pärsim (Triiton). Poolfinaalis mängis ta üle esimese asetusega Andra-Mai Hoopi (TÜASK) ning finaalis ka teisena tabelisse paigutatud Kerttu Voore (Nõo SK). Triitoni mängijaist pääses veerandfinaali veel Katriin Jagomägi.

Meeste paarismängus saatis edu Triitoni paari Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Kohe esimeses kohtumises mängiti kolmes geimis üle esimesena asetatud Chris-Robin Talts (TSKeskus) ja Tregert Gustav Värv (TÜASK), finaalis saadi Rene Leemanist (TSKeskus) ja Karl Aksel Männikust (Nõo SK) jagu 21:16, 21:17. Naiste paarismängus olid parimad Andra-Mai Hoop (TÜASK) ja Karoliine Inselberg (Triiton), finaalis võideti TÜASK-i esindavaid Marian Lauri ja Emilia Shapovalovat 21:15, 21:7. Teise asetusega Elisaveta Berik (Triiton) ja Kerttu Voore (Nõo) kaotasid juba avaringis. Segapaarismäng tõi teise esikoha Hoopile, sedakorda koos Rannar Zirkiga (Nõo SK). Finaalis edestati Triitoni paari Mihkel Mart Liimi ja Karoliine Inselbergi mõlemas geimis seitsme punktiga.

Teises liigas

sai meeste üksikmängus esikoha Nõos harjutav Marti Joost, naiste üksikmängus jäi kaotuseta Maria Paskotši (Tondiraba SK). Karoliina Pintšuk (Triiton) jõudis finaali, kus pidi tunnistama tallinlanna paremust 30:29, 16:21, 21:14. Meeste paarismängus võitsid Indrek Kesküla ja Liivo Raudver (Rakvere), teine koht kuulus Art Richard ja Madis Müürsepale (Triiton). Naiste paarismängus sai Pintšuk pühapäeval lohutust laupäevase kaotuse eest, sest koos Mia Sakariasega (TSKeskus) võideti tasavägises finaalis Natalja Ledvanovat (Drive) ja Tiina Velletit (Tondiraba SK) 21:18, 21:19. Segapaarismängus said turniirivõidu kirja Rasmus Talts (TSKeskus) ja Emilia Shapovalova.

Kolmandas liigas

võitsid üksikmängudes Ilmar Toomsalu ja Kadri Sepp (mõlemad Tondiraba SK) ning meeste paarismängus Janno Põldma ja Indrek Trei (Fookus). Naiste paarismängus jõudsid Raili Pärsim ja Kaidi Teller (Triiton) välja finaali, kus vannuti alla Jelena Golubevale (Smash) ja Tatjana Zubenokile (Ulsans) 17:21, 21:13, 21:23. Segapaarismängus said esikoha Indrek Trei ja Merlin Kolk (Fookus).