Kati-Kreet Marrani koduklubi alustas hooaega kindla võiduga

Uuesti rünnakule hiiliva koroonaviiruse kiuste tehti Prantsusmaal algust sulgpalliklubide kohalike meistrivõistlustega. Tugevuselt kolmandas liigas (Nationale 2) mängival LUC Badminton – Lille Métropole’il käis taas abiks ka triitonlanna Kati-Kreet Marran.

“Mängin selle klubi eest juba kolmandat aastat ning meie eesmärk on endiselt jõuda tase kõrgemale ehk Nationale 1 tosina klubi sekka,” ütles Kati-Kreet. Teise liigasse ehk National 2-te kuulub koguni 36 klubi, mis moodustavad kokku kuus alagruppi. LUC Badminton – Lille Métropole on kuuendas alagrupis, lisaks mängivad selles veel VGA Stella Saint-Maur, Hem Badminton, Le Volant Airois, Badminton Maisons-Laffitte ja Bethune B.C. Kevadel jäi liigahooaeg viiruse tõttu pooleli kaheksanda vooru järel, mil Lille’i klubi oli oma alagrupis kolmandal kohal. Kokku peetakse 10 vooru (iga klubi vastu on üks matš kodus ja teine võõrsil), kevadel jätkavad paremad play-offis.

National 1 liigas on kokku 12 klubi, kes esmalt mängivad kahes kuueliikmelises alagrupis ning seejärel jätkavad play-offis, Prantsusmaa meister selgitatakse Top 12 liigas, kus viimased kuus hooaega on võidutsenud Badminton Club Chambly Oise. Tänavu jäi võitja koroonapandeemia tõttu selgitamata.

“Meie klubis on lisaks minule veel kolm välismängijat, naistest Wiktoria Dabczynska Poolast ning meestest Birger Abts ja Matijs Dierickx Belgiast. Ülejäänud on kohalikud sulgpallurid. Minu ülesandeks on selles klubis mängida enamasti naiste üksikmängu ja segapaarismängu,” selgitas Marran.

Kati-Kreet Marran. Foto: LUC Badminton – Lille Métropole

19. septembril peetud avavoorus saigi tartlanna mõlemas mänguliigis väljakule, kui kodusaalis oli vastaseks Bethune’i klubi. Kodus mänginud Lille’i klubi võitis 7:1 (kavas on kaks meeste ja kaks naiste üksikmängu, kaks segapaarismängu ning üks naiste ja üks meeste paarismäng) ning Marran panustas sellesse kahe võiduga. Esmalt alistas ta üksikmängus Stephanie Baumi 21:2, 21:11 ning kohtumise viimases matšis võideti koos Birget Abtsiga segapaarismäng Laura Mordacqi ja Danny Leinsteri vastu 21:13, 21:5.

“Bethune on tugev vastane, nii suurelt polnud me neid veel varem võitnudki. Samas olid seitsmest mängust kolm kolmegeimilised, kuid õnneks suutsime kõik tasavägised vastasseisud enda kasuks kallutada. Ainsa kaotuse saime teises meeste üksikmängus. Minu kahest võidust tuli lihtsamalt üksikmängus saavutatu. Bethune’i tiimi kuulub ka tugev Iirimaa naismängija Sara Boyle, kuid tema COVID-19 tõttu osaleda ei saanud. Seega oli mu vastane veidi nõrgem kui tavaliselt,” kommenteeris Marran. “Segapaarismäng oli üllatuslikult väga hea ja kindel võit meie tiimile. Mängu lõppedes rääkis mu paariline, kuidas nad eelmisel korral Bethune’i paarile kolmes geimis kaotasid. Seega oli hea tunne neid nüüd nii kindlalt võita,” lisas ta.

LUC Badminton – Lille Métropole’i järgmine vastane on 10. oktoobril võõrsil VGA Stella Saint-Maur. Avavoorus alistas vaid prantslastest koosnev VGA võõrsil Badminton Maisons-Laffitte’i 6:2. Kolmandana on viis võidupunkti tabelis Hem Badmintonil 5:3 võidu eest Le Volant Airois’ üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga