Paarissuled pakkusid põnevaid mänge

Laupäeval, 19. septembril peeti Tartu Ülikooli spordihoones traditsiooniline paarismänguturniir Paarissuled. Paremad selgitati viies liigas, lisaks oli kavas kolm superfinaali.

Meistriliigas kohtusid meeste finaalis paarid, mille moodustasid Triitoni ja turniiri võõrustaja TÜASK-i mängijad. Esikoha teenisid Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton), sest tasavägise heitluse järel alistati Raul Käsner (TÜASK) ja Sander Merits (Triiton) 21:18, 24:22. Poolfinaalis tuli võitjatel vaeva näha kolm geimi, sest pärast avageimi 13:21 kaotust võitsid Veeriku Badmintoni sulgpallurid Rainer Kaljumäe ja Hans-Kristjan Pilve teise geimi 21:18. Otsustavas kolmandas jäid sama tulemusega peale veebruaris Eesti meistrivõistlustelt hõbeda saanud Järveoja ja Laanes. Kolmanda koha Kaljumäe ja Pilve lohutuseks siiski said, sest pronksikohtumises oldi paremad Artur Ajupovist (Veeriku) ja Tauri Kilgist (Triiton).

Naispaare kogunes meistriliigas vaid kolm ning nii peeti nende vahel üheringiline turniir. Kindla esikoha said Kristin Kuuba ja Helina Rüütel Triitonist. Teiseks tulnud Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) alistati 21:16, 21:16, kolmandaks jäänud Hannaliisa Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK) 21:13, 21:9.

Superfinaalis 1 olid Järveoja ja Laanes paremad Kuubast ja Rüütlist 21:19, 12:21, 22:20, superfinaalis 2 mängisid Käsner ja Merits üle Kruusi ja Üpruse 22:20 ka 23:21 ning superfinaal 3-s tegid Piho ja Teesalu pähe Kaljumäele ja Pilvele 21:23, 21:8, 21:19.

Mihkel Laanes ja Mikk Järveoja. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Esiliigas võidutsesid meestest TÜASK-i mängijad Andreas Eskor ja Henry Pihlik, kui finaalis oldi kolmes setis võidukad triitonlaste Erko Kasekampi ja Ronald Üprusega heideldes 21:16, 15:21, 21:11. Naispaaride finaalis olid võidukad Victoria Korobova ja Merit Mägi (Veeriku Badminton), Triitoni paar Elisaveta Berik ja Kerttu Voore mängiti üle 21:14, 23:21. Kolmanda koha saaja otsustanud kohtumises kaotasid Kadi Ilves ja Marta Emili Teller Triitonist Johanna-Violet Meierile (TÜASK) ja Riina Tähele (Võru SK) 14:21, 22:20, 17:21.

Teise liiga viie meespaari konkurentsis tulid kaotuseta esikohale Art Richard Müürsepp ja Rasmus Roogsoo (Triiton). Ainsa kaotuse oma klubikaaslastelt saanud Artur Berik ja Daniel Kornejev olid teised. Naistest andsid teise liiga mõõdu seekord välja vaid kolm naispaari, mõlemad vastased alistasid ning said esikoha Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Shapovalova (TÜASK). Raili Pärsimil ja Kaidi Telleril (Triiton) tuli mõlemas kohtumises vastu võtta kaotus.

Kolmandas liigas hõivasid kogu poodiumi Triitoni paarid. Meespaarismängus olid Madis Müürsepp ja Anti Roogsoo finaalis paremad Martin Liiskmanist ja Priit Põderist 21:15, 21:14. Kolmanda koha hõivasid Jakob Kalmus ja Rasmus Vaglakes. Naispaarismängus võidutsesid Karoliina Pintšuk ja Kertu Saksing, Ingemari Aija ja Anette Arrak olid teised ning Diana Baranova ja Valeria Vassiljev kolmandad.

Neljandas liigas said lisaks mängurõõmule ka pjedestaali kõrgeimale astmele tõusta Armin Aun ja Emil Penner. Nõo SK paari 21:18, 21:9 paremust pidid finaalis tunnistama Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK). Pronksimatšis kaotasid triitonlased Märten Leemet ja Mattias Zauram ülikooli spordiklubi paarile Mikk Jaanistele ja Mattias Millerile 18:21, 18:21. Naiste paarismängus viisid esikohaauhinna Lätimaale Alevtina Karpats ja Julia Mihhalkina. Finaalis pidid meie lõunanaabrite 21:12, 21:10 paremust tunnistama Triitoni värvides mängivad Anastasia Sasonova ja Merili Tiidomaa. Kolmandaks mängisid end Kaisa-Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton).

Tulemused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga