Must heitles tiitlikaitsjaga 41 minutit

Tokyo olümpiamängudel oli Eesti sulgpalluritest esimesena platsil Raul Must. Oma neljanda olümpia avamatšis kohtus 27-kordne Eesti meister pühapäeval Rio olümpiavõitja Chen Longiga, kel seekord kuues asetus. Must ei tundnud kõrgete tiitlitega pärjatud (lisaks OM-kullale ka kaks MM-tiitlit jpm) mingit aukartust. Oodatult võitis 41 minutit kestnud kohtumise küll 32-aastane ja 186 cm pikkune hiinlane geimidega 21:10 ja 21:9, kuid näiteks esimeses geimis juhtis Must 4:3 ja teises geimis 4:1 ja 7:5. Palju pikki pallivahetusi (pikim neist vältas 48 sekundit) pakkunud matšis kasutati 14 sulgpalli, keskmine löökide arv punkti mängimisel oli kümme.

Cheni ja Musta kohtumise statistika

Must peab oma teise mängu N-alagrupis teisipäeval, 27. juulil. Eesti aja järgi varahommikul kell 4 on teisel väljakul meie mehe vastaseks hispaanlane Pablo Abian.

Kristin Kuuba saab oma esimese olümpiaetteaste kallale asuda esmaspäeval, 26. juulil Eesti aja järgi kell 12. D-alagrupi kohtumine Daniela Maciasega (Peruu) peetakse Musashino Forest Plaza esimesel väljakul. Otsepilti Postimehe veebist näeb SIIT.

Teise kohtumise alagrupi favoriidi Busanan Ongbamrungphaniga (Tai) peab Kristin juba päev hiljem ehk 27. juulil. Seegi kord on algusaeg meie jaoks “normaalne”, kell 12.40 esimesel väljakul.