Kuuba alustas olümpiateekonda võiduga kahes geimis

Kristin Kuuba. Foto: Triiton

Tartlannast Kristin Kuubast sai esmaspäeval neljas eesti verd sulgpallur, kes olümpiaturniiril võidu kirja saanud. USA-d esindanud Chris Jõgise, Kati Tolmoffi ja Raul Musta kõrvale aitas 24-aastase Triitoni klubis harjutava mängija 21:19, 21:13 võit peruulanna Daniela Maciase üle.

D-alagrupis oma avamängu pidanud Kuuba suutis olümpiadebüüdile nii loomuomasest närvilisusest kokkuvõttes võitu saada ning oma eeldatava paremuse (eestlanna on BWF-i edetabelis 51., peruulanna 88.) ikkagi maksma panna. 22 minuti kestnud avageimi algus oli Kuuba poolt vaadates heitlik, juhtima pääses ta vaid korra (3:2). Ikka kippusid tema tõrjed või ründelöögid piirist valele poole või võrku lõppema. Korraks sai Macias isegi nelja punktiga ette (9:5), kuid mingist murrangust oli asi õnneks siiski kaugel – Kuuba spurtis 6:1 ning oli intervalliks ees 11:10.

Tasavägine ja mõlemalt poolt vigaderohke mäng jätkus. Seisult 18:18 sooritatud rabak viis Kuba ette 19:18, seejärel lõi Macias palli piki piiri auti ning ehkki Peruu mängija palvel vaadati asi üle kotkasilmaga, jäi kohtuniku otsus jõusse. Esimene geimpall jäi tartlannal kasutamata, sest pärast pikka pallivahetust maandus pall võrgus Kristini väljakupoolel. Teisel geimipalli tõrjus aga vastane võrku ning kannatuste rada sai läbi – 21:19.

Teises geimis oli Kuuba vaid kaks korda kaotusseisus, 1:2 ja 3:4. Macias hakkas üha enam eksima ning intervalliks juhtis Kuuba 11:8. Edasi Kuuba edu aina kasvas, parimal juhul oli see üheksa punkti. Seisul 18:10 vaidlustas eestlanna kohtuniku audiotsuse ja võitis – pall oli sees! Esimesed kaks matšpalli lendasid Kuuba lööduna auti ja võrku, kuid kolmandaga vormistas ta diagonaallöögiga väljaku paremasse poolde geimi lõpptulemuseks 21:13.

Kuuba ja Maciase kohtumise statistika

Kristin Kuuba Kanal 2/Postimehe olümpiareporterile Timo Tarvele: „Mängu algus oli närviline ja kogu mäng oli küllatki närviline. Tavaliselt nii suures saalis mängima ei pea ja ka olümpiadebüüt pole just igapäevane asi. Kindlasti ei olnud tänane minu parim mäng, alla keskmise, sest nii lihtsaid vigu ma tavaliselt ei tee. Esimeses geimis polnud palju puudu, et oleks võinud ka teistmoodi minna – vastane juhtis ja mina tagusin lihtsalt palli tagasi. Teises geimis võtsin ohjad enda kätte, juhtisin rohkem ning sain oma löögid ja mängu käima. Olen õnnelik, et suutsin siiski kahes geimis selle mängu ära võtta ja energiat kokku hoida, sest homne vastane on juba hoopis teisest puust.“

Edasipääseja kaheksandikfinaali otsustatakse selles alagrupis teisipäeval, kui Eesti aja järgi kell 12.40 on Kuuba vastaseks Musashino Forest Plaza esimesel väljakul turniiri kümnes asetus Busanan Ongbamrungphan. Tailanna võitis Maciast 21:4, 21:9. Otsepilti Kristini ja Busanani kohtumisest näeb SIIT.

Kuuba: „Heal päeval võiks mul tema vastu võimalus olla. Olen sel aastal kohtunud mitmete maailma tippmängijatega ning kolmes geimis väga tasavägiste heitluste järel kaotanud. Nii arvan, et mul on homme kindlasti omad võimalused, aga selleks tuleb näidata oma parimat mängu.“

Mida rääkis Kristin Kuuba oma olümpiadebüüdist Postimehe spordireporterile Ville Arikesele, loe SIIT.

Tulemused 26. juulil

NAISTE ÜKSIKMÄNG

C-ALAGRUPP
Dorcas Ajoke Adesokan (Ngr) – Clara Azurmendi (Spa) 0:2 (10:21, 2:21)

D-ALAGRUPP
Kristin Kuuba (Est) – Daniela Macias (Per) 2:0 (21:19, 21:13)

E-ALAGRUPP
Jevgenia Kossetskaja (ROC) – Yvonne Li (Ger) 2:0 (22:20, 21:15)

F-ALAGRUPP
Martina Repiska (Svk) – Nikte Alejandra Sotomayor (Gua) 2:0 (21:19, 21:12)

G-ALAGRUPP
Soraya Aghaeihajiagha (Iri) – Fathimath Nabaaha Abdul Razzaq (Mdv) 2:0 (21:14, 21:7)