Meistriliigas jäid kõik GP-etapi esikohad Tartusse

Eesti sulgpalli GP-sari jõudis aprilli kolmandal nädalavahetusel oma selle hooaja viienda verstapostini. Teist korda mängiti Tartus, ülikooli spordihoones, Heiki Sorge valdustes. Ikka neljas tugevusliigas ning ikka ka rahvusvahelisena (meie omadele pakkusid võrdlusvõimalust Soome, India, Prantsusmaa, Läti, Tšehhi, Egiptuse ja Inglismaa kodanikud).

Meistriliiga. Meeste üksikmängus polnud seekord kohal kumbagi tänavuse hooaja etapivõitjat (Raul Must ja Karl Kert) ning nii kujunes välja tartlaste (ja Triitoni) finaal – tänavu kaks korda poolfinaalis pidama jäänud Tauri Kilk versus kolmekordne juunioride meister Andrei Schmidt. Viimane on selle hooajaga oma arengus mehise sammu edasi astunud, kuid mõned aastad vanema klubikaaslase vastu siiski veel hästi ei saanud. Kilk oli esimeses geimis joogipausiks ees 11:4 ja teises 11:2 ning võitis lõpuks 21:11 ja 21:13. Poolfinaalis võitis tabelisse esimesena paigutatud Schmidt teist turniiri järjest esinelikusse jõudnud Andrei Kägo (Tondiraba SK) 21:15, 21:17, kolmanda asetusega Kilk loovutas teise asetusega Mario Kirismale (TSKeskus) geimides vastavalt 11 ja 8 punkti.

Naiste üksikmängus noppis kolmanda etapivõidu Helis Pajuste (Raul Musta SK), kusjuures kõik kolm on saadud tänu finaaliedule Ramona Üpruse (TÜASK) üle (muide, ka ainus teine koht kui veebruris tuli Jüris Üpruse paremust tunnistada). Finaalis juhtis mõlemas geimis intervalliks Üprus 11:7, kuid lõpuks suutis Pajuste vähem eksida. Avageimis oli tartlannal eduseisus 20:18 kasutada kaks geimipalli, kuid geimi võitis hoopis Pajuste 22:18. Teises geimis oli viimane viigiseis 14:14, sealt pääses Pajuste ette 20:15 ning võitis kolmandalt matšpallilt 21:17. Triitoni parimana jäi Marelle Salu jagama kolmandat kohta, kaotades poolfinaalis Pajustele 6:21, 18:21.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Meeste paarismängus võidutsesid kolmandat korda (ja teist etappi järjest) Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton). Valitsevad Eesti meistrid lubasid hooaja avaturniiri võitnud Mario Kirismal ja Robin Schmalzil (TSKeskus) mõlemas geimis ka veidi mängu juhtida, kuid mängumeeste punktidel ei lastud noorrahval endale ohtlikuks saada. Avageim võideti 21:12 ja teine 16:16 viigiseisult 21:17. Juunioride meisterpaar Andrei Schmidt – Hugo Themas (Triiton) pidi veerandfinaalis tunnistama Oskar Männiku (TÜASK) ja Mikk Õunmaa (Triiton) paremust 21:19, 21:13, Anton Berik ja Hannes Hani (Triiton) kaotasid samas ringis end sel hooajal juba teist korda nelja parema sekka mänginud teenekatele Karl Kivinurmele ja Vahur Lukinile 15:21, 21:23.

Naiste paarismängus noppisid kohustusliku võidu esipaari staatuses Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton). Sel hooajal GP-sarjas teise esikoha teeninud Marran ja Rüütel jäid avageimis Ramona Üpruse ja Andra Mai Hoopi vastu kaotusseisu 2:6, kuid saavutasid seejärel 13 vastuseta punkti järjest, minnes ette 15:6 ning võites geimi 21:13. Teiseski geimis pääsesid ülikooli neiud juhtima 4:2, kuid taas ei suudetud saavutatut hoida. Intervalliks olid Marran ja Rüütel ees 11:5 ja võitsid geimi teiselt matšpallilt 21:10.

Elisaveta Berik ja Emili Pärsim (Triiton) kaotasid poolfinaalis esipaarile 4:21, 13:21 ning jagasid kolmandat kohta kõigil senistel etappidel esinelikusse jõudnud (ja ühe etapi ka võitnud!) Kertu Marguse (TÜASK) ja Editha Schmalziga (Tondiraba SK).

Segapaarismängus mängiti sisuline finaal nagu Eesti meistrivõistlustelgi juba poolfinaalis. Kui tookord jäid kolmegeimilises heitluses peale Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran, siis nüüd koitis Kristjan Kaljuranna ja Helina Rüütli tasumise tund. Nad võitsid esimese geimi 21:17, kaotasid teise 20:22, kuid suutsid kolmandas tulla välja 15:20 kaotusseisust ja võita lõpuks 23:21. Finaalis Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üpruse vastu läksid Kaljurand ja Rüütel avageimis üsna pea oma teed, võites selle 21:9. Teises geimis oli vastuhakku rohkem, Õunmaa ja Üprus juhtisid veel pärast joogipausigi, kuid lõpuks riisusid teenekamad jälle koore skooriga 21:15 ning lisasid punktitabelisse kolmanda etapivõidu.

Esimese liiga meeste üksikmängus mängis Jürgen Orav (Triiton) end välja poolfinaali, kus kaotas Sven Ojale (Tallinna SK) 15:21, 19:21. Oliver Hani ja Reimo Rajasalu teenisid alagrupis kumbki ühe võidu. Meespaarismängus said esikoha Erko Kasekamp (Triiton) ja Teet Smidt (Veeriku Badminton). Finaalis saadi magus 21:16, 16:21, 21:5 võit soomlaste Mikael Piipo ja Juhan Virkki üle. Naiste paarismängus võidutsesid Johanna-Violet Meier (TÜASK) ja Krisliin Rohtla (Triiton) 21:11, 14:21, 21:10 võiduga kogenud tallinlannade Piret Kärdi ja Triinu Tombaku üle.

Teise liiga meesüksikmängus sai mõlemale play-offi jõudnud triitonlasele saatuslikuks Neil Muru (TSKeskus). Veerandfinaalis võitis tallinlane Marten Põdra 21:14, 21:14, poolfinaalis aga Taavi Kaasiku 21:12, 21:14. Alagrupis said ühe võidu Aarne Säga, Kaspar Jõeorg, Oliver Puhtla, Tamer Anijärv ja Kaspar Kaasik. Naiste üksikmängus lõpetas Carmella Krislin Kruus alagrupis ühe võidu ja ühe kaotusega.

Meeste paarismängus jõudsid Martin Kajandi ja Erkki Varrik poolfinaali, naiste paarismängus võidutsesid Edith Rästa (TÜASK) ja Silja Uustal (Triiton), segapaarismängus kaotasid Erkki Varrik ja Edith Rästa finaalis Soome – Eesti segapaarile Erno Kärkkäinen – Terje Arak 8:21, 20:22.

Kolmanda liiga meesüksikmängus sammus võidult võidule Rando Penner (Nõo SK), finaalis ei saanud temast võitu ka Henri Tanila (Triiton). Karl-Markus Kasekamp jäi jagama kolmandat kohta, Aron Ehrlich viiendat. Maksim Krikuhhin ja Rudolf Meus teenisid alagrupis kaks võitu. Naiste üksikmängus oli finaal Triitoni päralt, Keidi Kaasma võitis Katarina Pärli 21:11, 21:7. Lisaks jäi Sandra Kask jagama veel kolmandat kohta. Ilona Roogsoo sai alagrupis jagu ühest vastasest.

Meeste paarismängus olid Karl-Markus Kasekamp ja Elvis Liias neljandad, naiste paarismängus kaotasid Samantha Kajandi ja Marri Lankov põneva finaali Veeriku klubis harjutavatele Marta Helena Pallonile ja Mirtel Värvile 18:21, 21:18, 19:21. Segapaarismängus olid kolmanda liiga tublimad Triitonis kirjas olevad Henrik Puija ja Susanna Yliniemi-Liias. Poolfinaalis saadi võitu klubikaaslastest Henri Tanilast ja Keidi Kaasmast, finaalis madistati 34 minutit Aruküla esindajate Guido Oja ja Mari Mölsiga ning võideti 18:21, 21:12, 21:19.