Eesti ja Ukraina koostöö kandis Liepājas esikohale

Lätis Liepājas peetud BWF-i rahvusvahelisel noorteturniiril (Victor Latvia U17 International 2023) võidutsesid küll laial rindel ukrainlased, kuid Eestigi ei jäänud esikohata.

Selle eest hoolitses Emilia Šapovalova (TÜASK), kes koos ukrainlanna Maria Korjaginaga sammus võidult võidule naiste paarismängus. Poolfinaalis sai Eesti ja Ukraina kombinatsioon jagu Tartu ja Tallinna kombinatsioonist, sest Šapovalova ja Korjagina alistasid Lumikki Liiase (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK) 21:17, 21:7. Finaalis Jore Kavaliauskaite ja Jorune Šalnaite vastu oldi mõlemas geimis parajas ülekaalus ning võideti 21:15, 21:13.

Romili Vakk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Korjagina teenis teise esikoha naiste üksikmängus, alistades finaalis Paskotši 21:11, 21:3. Poolfinaalis oli tallinlanna üle Romili Vakist (Triiton) 21:13, 21:10. Meeste üksikmängus olid juba poolfinaalis kõik osalejad ukrainlased, lõpuks mängisid finaalis esimese asetusega Ivan Tsaregorotsev ja neljandana tabelisse asetatud Serhi Maruštšak. Asetus pidas paika, Tsaregorotsev võitis 21:8, 21:8.

Meeste paarismängus üritasid finaali jõuda Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton). Paraku olid esimese asetusega Jegor Romanjuk ja Tsaregorotsev meie paarile liiga kõva pähkel pureda. Poolfinaali esimeses geimis teeniti ukrainlaste vastu 9 ja teises 8 punkti. Romanjuk ja Tsaregorotsev jätkasid lustlikult ka finaalis, kus kaasmaalastest Serhi Maruštšakist ja Danil Sedovist said jagu 21:19, 21:12.

Segapaarismängus olid Roogsoo ja Liias poolfinaalis vastamisi Domas Pakšyse ja Jore Kavaliauskaitega. Esimese geimi võitsid leedulased 21:16, teises jäid sama tulemusega peale triitonlased. Otsustavas geimis oli rohkem õnne viimasel ajal palju ukrainlastega sparringut teinud leedulastel, kes võitsid 21:18. Kohtumine vältas 40 minutit. Finaalis Vladõslav Kunini ja Maria Korjagina vastu heitlesid leedulased veel minuti kauem, kuid sedakorda pidid lõpuks kaotust tunnistama. Avageim võideti küll 22:20, kuid teises jäid peale Kunin ja Korjagina 21:12 ja kolmandas 21:15. Korjaginast sai Lätis seega kolmekordne võitja.