Kohamängus kohtuvad Eesti juuniorid Singapuriga

Juunioride võistkondlikel MM-võistlustel USA-s Spokanes kohtub Eesti esindus täna hilisõhtul kell 23 Singapuriga. Selle kohtumisega saab võistkondlik turniir meie võistkonna jaoks läbi ning selgub, kas Washingtoni osariigist tullakse tagasi 15. või 16. kohaga. Üks on aga juba praegu selge – Eesti oli sel MM-il paremuselt viies Euroopa riik! Võinuks olla ka neljas (või isegi kolmas!), kuid neljapäeval tuli tunnistada Taani 3:0 paremust.

Hugo Themas mängis segapaari seekord koos Emili Pärsimiga, vastu tulid Jonathan Melgaard ja Maria Højlund Tommerup. Avageimis eestlastele suurt sõnaõigust ei antud, joogipausiks oli meie kontole kogunenud vaid kaks punkti. Geimi teises pooles õnnestus meie omadel ühel hetkel isegi kolm punkti järjest teenida, kuid kaotus tuli ikkagi, 7:21. Teise geimi algus oli tasavägisem, Themas ja Pärsim isegi juhtisid 3:2 ja 4:3. Viigiseisult 5:5 läksid aga taanlased jälle nobedalt oma teed. Joogipausiks oli vahe 11:6, edasi juba 16:6 ja 20:8. Lõpptulemuse suutsid meie sulgpallurid siiski veidi nägusamaks vormistada, 21:12 Taanile. Mängu jätkus 22 minutiks.

Andrei Schmidt mängis Alexander Ringbækiga ja kaotas 36 minutit väldanud kohtumise 14:21, 9:21. Esimeses geimis juhtis Andrei 1:0 ja 2:1, edasi jäi kaotusseisu, kuid mitte suurde. Joogipausile mindi taanlase 11:8 eduseisus. Kolmest punktist väikemaks ei suutnud Schmidt vahet siiski enam mängida, viimast korda oli meie mehe kaotusseis selline 13:16. Edasi sai tartlane lisaks veel vaid ühe punkti. Teise geimi alguses üritas Schmidt kõvasti, juhtides 2:0 ja 3:1. Viimane viigiseis oli 6:6, siis suutis Ringbæk oma mängu jälle peale suuruda ning järgnev lõppes punktides väljendudes tema kasuks 15:3.

Meie koondise neljas liige Elisaveta Berik sai selles kohtumises samuti oma kogemuse kätte. Kajsa van Dalmi vastu võitles ta mõlemas geimis välja 14 punkti, ehkki kohtumine kestis kahest eelnenust vähem, 20 minutit. Esimene geim oli tasavägine, ehkki Berik juhtis vaid ühe korra (4:3). Otsustavad sündmused algasid van Dalmi eduseisul 16:14 ning kahjuks lisandusid nüüd punktid vaid taanlanna nime alla. Teises geimis kiirustas van Dalm kohe ette 5:0, juhtis intervalliks 11:5 ning Berikut enam lähedale ei lubanud.

Kohad 9.–16. selguvad MM-il paaridest Lõuna-Korea – USA (9. ja 10.), Saksamaa – Hongkong (11. ja 12.), Inglismaa – Taani (13. ja 14.) ning Eesti – Singapur (15. ja 16.).

Medalimängude veerandfinaalid: Hiina – Jaapan 3:1, Malaisia – India 3:0, Indoneesia – Prantsusmaa 3:1, Taiwan – Tai 3:2. Poolfinaalides kohtub Eesti ees alagrupi võitnud Indoneesia Taiwaniga ning Hiina Malaisiaga.