Hongkong sai läbi, nüüd ootab Taani

Eesti juunioride neliku seiklused maailma 16 parema sulgpallivõistkonna seas jätkuvad eeloleval ööl kohtumisega Euroopa selle ala kantsi Taani esindusega. Spokanes on saadaval veel võistkondlike MM-võistluste 13. koht. Üheksanda koha püüdmisest eemaldas meie koondise 0:3 kaotus sõelmängude avaringis Hongkongile.

Hugo Themas ja Elisaveta Berik tegid avamängus King To Yungil ja Ho Yan Hungil võitmise võimalikult raskeks. Avageimis juhtisid aasialased 9:3, 11:6 ja 18:13, kuid siis tulid meie omad kaks korda vaid punkti kaugusele (17:18, 18:19). Viimased kaks punkti langesid siiski Yungi ja Hungi saagiks. Teises geimis oli pilt hoopis teine. Hongkongi paar sai juhtida vaid 1:0, siis läksid Themas ja Berik ette 10:1 ja 15:5. Seejärel lubati vastased küll üha lähemale, kuid esimese geimpallini jõuti ikkagi esimestena ning teine neist tõi ka geimivõidu 21:18.

Kolmas geim oli samuti tasavägine. Themas ja Berik said ette 8:7 ja 10:8, kuid jäid siis maha 10:14. Kuuepunktiline spurt viis meie paari taas juhtima 16:14 ja viimast korda veel 17:16. Viigiseisult 18:18 noppisid viimased kolm punkti Yung ja Hung. Ka kolmas geim lõppes seega tulemusega 21:18. Madin vältas 40 minutit.

Esimeses üksikmängus tuli Andrei Schmidt avageimis Ka To Lami vastu välja viiepunktilisest kaotusseisust ning jõudis 12:16 pealt viigini 16:16. Siis sai järsku jaks otsa ning Lam võitis enda kontole viis punkti järjest – geim talle 21:16. Teises geimis oli Andrei joogipausiks ees 11:10, kuid jätkates olid vastase kaitse ja rünnak jälle veidi paremad. Lam sai ette 16:12 ning hoidis turvalist edu lõpuni. 21:17 ja 2:0 Hongkongile.

Neidude üksikmängus Emili Pärsimil palju pakkuda polnud. Hoi Kiu Anna Liu kiirustas kohe ette 5:1, juhtis intervalliks 11:6 ning lõpetas geimi 5:0 sprindi ja numbritega 21:10. Teises geimis suundus Liu oma teele viigiseisult 2:2, saades ette 9:2 ja 14:3. Mängukell näitas 20 minutit ja Liu oli võitnud 21:6. Et sõelmängudes mängitakse vaid kolme võiduni, siis mees- ja naispaarid enam platsile ei tulnud.

Turniir jätkub eeloleval ööl kell 3. Mängudes 13.–16. kohani kohtuvad Eesti ja Taani ning Singapur ja Inglismaa, 9.–13. kohani kohtuvad Lõuna-Korea – Saksamaa ja Hongkong – USA. Ameeriklased alistasid läinud öösel Taani 3:2.

Medaliringis on veerandfinaalid samuti eeloleval ööl. Vastamisi on Hiina – Jaapan, Malaisia – India, Indoneesia – Prantsusmaa ja Taiwan – Tai.