Indoneesiaga harjutati, et Hongkongiga võidu peale mängida

Juunioride võistkondlikel MM-võistlustel USA-s Spokanes selgitasid Indoneesia ja Eesti omavahel E-alagrupi võitja. Imet ei sündinud, sest seni kõik vastased 5:0 alistanud aasialased ei vääratanud ka meie neliku vastu. Muide, Indoneesia koondise treeneril on MM-il valida 10 mees- ja 10 naismängija vahel.

Matši avasid segapaarid, meilt Hugo Themas ja Elisaveta Berik, vastastel Adrian Pratama ja Felisha Alberta Nathaniel Pasaribu. Indoneeslased võitsid esimese geimi 21:13 ja teise 21:12. Meie paar sai mõlemas geimis ka juhtida, esimeses 1:0 ja teises korraks isegi kahe punktiga, 8:6. Mõlemas geimis tegid vastased suure vahe sisse pärast intervalli, esimeses geimis teenisid meie omad mängu jätkudes viis punkti, teises vaid kaks.

Andrei Schmidt alustas Bodhi Ratana Teja Gotama vastu julgelt ja juhtis 3:0, kuid siis jäi pikalt kuivale ja vastane pääses ette 8:3. Intervalliks oli Gotama ees 11:7, geimi lõpus tegi indoneeslane otsustavad liigutused seisult 15:11, võites lõpuks 21:12. Teine geim lõppes samuti 21:12, kuid selle vahega, et Schmidt sai oma mängu käima alles geimi teises pooles, lisades just siis oma neljale punktile veel kaheksa.

Emili Pärsim pidi Thalita Ramadhani Wiryawaniga mängides tunnistama vastase nelja-, kuue- ja kaheksapunktilist katkematut punktijada ning kaotas avageimi kaheksa minutiga 4:21. Teises geimis näitas 16-aastane indoneeslanna samuti suurt ülekaalu, juhtides joogipausiks 11:3 ja lõpuks 21:5. Selle 17 minutit väldanud kohtumisega kadusid lõplikult ka Eesti koondise lootused MM-il kaheksa parema sekka jõuda.

Andrei Schmidtil ja Hugo Themasel oli nüüd võimalus Muhammad Al Farizi ja Nikolaus Joaquiniga toksida pingevabalt ning hakkama saadi päris korralikult. Avageimis mängiti kuni intervallini üsna võrdselt, 11:8 pealt läksid indoneeslased ette 14:9 ning sealt edasi juba 20:10. Nüüd noppisid meie mehed omakorda viis punkti järjest kuni indoneeslaste kuues geimpall selle vahva seeria lõpetas. Teises geimis siirduti treeneri nõuandeid kuulama indoneeslaste 11:6 eduseisus. Platsil tagasi, jätkasid saareriiklased oma spurti ning lõpetasid geimi võiduga 21:8.

Elisaveta Berik ja Emili Pärsim said lõpetuseks tutvust teha kahe uue indoneeslannaga, sest Anisanaya Kamila ja Az Zahra Ditya Ramadhani olid MM-il seni pidanud vaid ühe kohtumise, tuues Gruusia vastu oma võistkonnale punkti. Nüüd oldi uuesti püüdlikud ning võideti esimene geim 21:8 ning teises loovutati vastastele üks rõõmuhetk vähemgi.

Meie aja järgi neljapäeva hommikul kell 5 algavas esimeses sõelmängus kohtadele 9.–16. on Eesti vastaseks Hiina Hongkong, kes F-alagrupis võitis Hispaania 3:2, Belgia 4:1 ja Ghana 5:0 ning kaotas kaheksa sekka pääsenud Prantsusmaale 1:4. Selle paari võitja mängib edasi kohtadele 9.-12., kaotaja maksimumiks jääb püüelda 13. kohta.

Medalimängude avaringis on vastamisi Hiina – Jaapan, Malaisia – India, Indoneesia – Prantsusmaa ning Taiwan – Tai või USA.