Juunioride koondis võitis teisipäeval ka Armeeniat

Juunioride võistkondlikel MM-võistlustel USA-s Spokanes kohtus suurturniiri kahe võiduga alustanud Eesti võistkond E-alagrupi kolmandas voorus Armeeniaga, kel enne seda mängu oli tabelis üks võit ja kaks kaotust. Esimest korda lõppes selle alagrupi üks kohtumine skooriga 4:1, sest armeenlased said meilt ühe võidu kätte.

Segapaar Hugo Themas ja Elisaveta Berik lõpetasid oma ühise etteaste veerand tunniga, sest Artjom Hakobjani ja Ani Sahakjani 21:9, 21:9 alistamiseks kulus aega just niipalju. Avageimis said armeenlased esimese punkti, kuid edasi kujundasid moodi juba eestlased. Intervalliks oldi ees 11:6, teisel geimipoolel lubati vastastel rõõmu tunda vaid kolmest punktivõidust. Teise geimi esimeste punktide mängimine andis armeenlastele lootust veidi rohkem konkurentsi pakkuda, kuid 2:2 pealt spurtisid meie omad 9:1 ja mägirahva lootus kustus sama kiiresti kui see tekkis.

Andrei Schmidt viis Eesti ette 2:0, saades 16 minutiga jagu Manvel Harutjunjanist 21:6, 21:10. Avageimis kiirustas Harutjunjan ette 3:0, kuid Schmidt vastas sellele 18:0-ga. Teises geimis Schmidt vastasel juhtima minna ei lubanud. Joogipausiks oli Eesti parim meesjuunior ees 11:3 ning võitis geimi teise poole pingevabade pallivahetustega 10:7.

Kolmas vastasseis lõppes Armeenia kasuks, sest Lusine Smbatjan võitis Emili Pärsimit 21:17, 21:12. Avageim oli tasavägine, kuid rohkem kordi juhtis armeenlanna. Joogipausiks oli ta ees 11:10, Pärsim juhtis viimast korda 15:14. Seejärel võttis Smbatjan ette otsustava mineku, noppides punkte kuus tartlanna kolme vastu. Teises geimis oli armeenlanna algusest peale juhtimas, viimast korda oli vahe Pärsimi poolt vaadates minimaalne seisul 8:9. Edasi teenis Smbatjan kuus punkti järjest ning suutis saadud edu hoida.

Armeenlaste naerunägu kadus aga kohe järgmise matšiga, milles Schmidt ja Themas nahutasid Hakobjani ja Harutjunjani veerand tunni vältel 21:9, 21:11. Esimeses geimis suutsid mägede pojad mängus püsida meie meeste 6:5 eduseisuni, aga järgmisest üheksast punktist kuulus neile vaid üks. Teises geimis korraldasid tartlased kohe kiirtule – 5:1, 11:4, 18:6.

Õhtu viimases kohtumises tasus Pärsim Beriku kaasabil üksikmängus saadud kaotuse eest, sest Smbatjan ja Sahakjan alistati 16 minutiga 21:10, 21:8. Esimese geimi algus andis armeenlannadele lootust, sest kaks korda oldi ees isegi kolme punktiga (6:3 ja 7:4), aga siis tuli reaalsus tagasi eesti paari 9:1 spurdi näol. Teises geimis oli kord juba algusest peale majas. Pärsim ja Berik kasvatasid 5:0 algedu järjekindlalt, juhtisid intervalliks 11:6 ja lõpuks juba 13-punktilise vahega.

Teises selle vooru kohtumises sai Portugal 5:0 võidu Gruusia üle. Enne täna Eesti aja järgi kell 22 algavat viimast vooru (Indoneesia – Eesti, Armeenia – Portugal) on Indoneesial ja Eestil kolm võitu, Portugalil ja Armeenial üks ning Gruusia jääbki nullipoisiks. Õhtupoolikul jätkatakse juba kohamängudega. Kui imet ei sünni, kohtub Eesti 9.–16. kohani peetaval turniiril Hongkongiga. 16 parema sekka pääses viis Euroopa koondist – lisaks Eestile veel Inglismaa, Saksamaa, Prantsusmaa ja Taani.