Eesti juunioridel MM-il juba kaks võitu tabelis

Juunioride võistkondlikel MM-võistlustel USA-s Spokanes kohtus suurturniiri 3:2 võiduga Portugali üle alustanud Eesti võistkond E-alagrupi teises voorus Gruusiaga, kel enne seda mängu oli tabelis kaks kaotust – 0:5 Indoneesialt ja 2:3 Armeenialt. Eesti võitis vähem kui kahe tunniga 5:0, loovutamata vastasele geimigi.

Kui avavooru võidule Portugali üle panid aluse Hugo Themas ja Elisaveta Berik, siis aktsiooni Gruusia koondise vastu alustas Themase kõrval Emili Pärsim. Sissejuhatav geim Daniel Tatevosiani ja Elisabed Zumbulidze vastu sai läbi kaheksa minutiga ning lõppes 21:13. Eesti paar juhtis algusest peale, otsustavalt mindi eest ära pärast joogipausi, kui 11:7 edu kasvatati 19:8-le. Edasi hoiti veidi mängusõpru, lõpp tuli alles viiendalt geimpallilt. Teises geimis pandi kohe algusest tugev surve peale ning saadi ette 8:1 ja intervalliks 11:4. Grusiinid tulid platsile tagasi entusiastlikult ja noppisid kolm punkti järjest, kuid sellele vastasid Themas ja Pärsim omakorda 6:0 spurdiga. Geim kulges oma loomuliku lõpu poole rahulikult ning sai läbi seisul 21:11. Kahe geimivõidu vormistamiseks kulus meie omadel 18 minutit. 1:0 Eestile.

Noormeeste üksikmängus tuli Andrei Schmidtile vastu Garri Ter-Karapetjan, kes kohtumises Armeeniaga kaotas üksikmängu Manvel Harutjunjanile 9:21, 17:21. Andrei alustas enesekindlalt, minnes kohe ette 5:0. Seejärel sai armeenia perenimega grusiin samuti esimesed silmad pähe, kuid sündmused arenesid edasi siiski meile sobivas suunas – 9:2, 11:3, 17:5, 20:6. Geim sai läbi seitsme minutiga, Schmidt võitis 21:8. Teises geimis teenis esimese punkti Ter-Karapetjan, järgmised kaksteist (!) sai enda arvele Schmidt. Tartlane lustis edasi ning lõpetas kohtumise skooriga 21:6 hetkel, mil selle algusest oli kulunud veerand tundi. 2:0 Eestile.

Viimasel ajal rohkem paarismängudele keskendunud Elisaveta Berik sai treener Robert Kaselalt nüüd võimaluse end proovile panna ka üksikmängus, vastaseks Marina Ovasapjan. Meeldiv kohustus Eestile varakult teine matšivõit turniiritabelisse vormistada innustas. Nii Indoneesia kui ka Armeenia vastu vaid paarismänge mänginud Ovasapjan pidas alguse kenasti vastu, surmates Beriku 3:1 algedu viigiks, kuid järgnenud kaheksale punktile tartlannalt oli tal vastu panna vaid üks. Intervalliks oli seis 11:4 Eestile ning mängu jätkudes loovutas Berik vastasele veel vaid kolm punkti lisaks – väljakupooled vahetati seisul 21:7. Avageimiga väljajoonistunud jõujooned jäid kehtima ka teiseks geimiks. Berik läks ette 4:1, 6:2 ja 9:4 ning sai joogipudeli haarata eduseisus 11:6. Ovasapjan parandas küll tublisti oma esimese geimi saavutust, kogudes 10 punkti, kuid lõpp saabus 14. mänguminutil. Berik võitis geimi 21:10 ning viis Eesti püüdmatult ette 3:0.

Andrei Schmidti ja Hugo Themase vastu tulid noormeeste paarismängus Spokanes juba kaks kaotust kirja saanud Daniel Tatevosiani ja Garri Ter-Karapetjan. Andrei ja Hugo haarasid kohe initsiatiivi, kuid vähemalt esialgu suutis Gruusia duett ka vastumängu näidata. Eesti 7:3 eduseisu suutsid grusiinid “parandada” 9:7-le, kuid esimesel pausile mindi siiski meie juunioride 11:7 juhtimisel. Geimi teine pool oli ühesuunaline liiklus, sest Schmidt ja Themas võitsid 10:1 spurdiga geimi 21:8, kulutades selleks vaid kuus minutit. Teine geim kulges samuti kiires tempos, pikki pallivahetusi praktiliselt polnud. Schmidt ja Themas olid ees 8:3 ja intervalliks taas 11:7. Viimane mängu lennanud pall tõi eestlastele 21. punkti 16 minutit pärast mängu algust. Teine geim meile 21:10 ning üldseis 4:0.

Elisaveta Berik ja Emili Pärsim olid Eesti koondises viimased, kes õhtuseks matšiks armeenlastega puhkama said. Enne seda tuli Marina Ovasapjanist ja Elisabed Zumbulidzest jagu saada. Berik ja Pärsim selle matši peajoonest ei hälbinud. Avageimi poolajaks juhiti 11:6 ning võitluslikult jätkates lõpetati kaheksa minutit väldanud geim võiduga 21:13. Teise geimi alguses pääsesid Marina ja Elisabed kaks korda juhtimagi (3:2, 4:3), kuid sellega sai grusiini neidude lõbu ka läbi. Intervalliks olid Berik ja Pärsim ees 11:6 ja lõpuks 21:7. Aega kulus sellekski kohtumiseks alla kahekümne minuti, täpsemalt 17.

Eestiga samaaegselt käitus Indoneesia meie järgmise vastase Armeeniaga sama karmilt – 5:0.