Eesti juunioride nelik alustas võistkondlikku MM-i väärt võiduga

Triitoni mängijatest koosnev Eesti juunioride koondis alustas USA-s Spokanes peetavaid võistkondlike MM-võistlusi suurepäraselt, alistades E-alagrupi avavoorus Portugali 3:2.

Esimese võidupunkti tõid meile Hugo Themas ja Elisaveta Berik segapaarismängus, alistades vaid 17 minutiga Tiago Berengueri ja Marta Sousa 21:11, 21:8. Avageimi esimene pool oli tasavägine, rohkem juhtisid portugallased, kuid viimast korda 8:7. Siis teenisid eestlased kolm punkti järjest ning joogipausi järel lagunes vastaste mäng täielikult. Themas ja Berik noppisid viimasest 11 punktist 10. Teises geimis sai Portugali paar ette 1:0, aga see oli ka kõik. Tartlased juhtisid intervalliks 11:4 ning geimi teiseski pooles loovutati vastastele vaid neli punkti.

Teises kohtumises oli Andrei Schmidti vastas teispool võrku Santiago Batalha. Meie mees jäi peale 22:20, 21:15. Esimese geimis oli 8:7 eduseis pikka aega Andrei ainus liidriroll. Batalha sai ette 16:12 ja 18:15, kuid seejärel õnnestus üha rohkem ka Andrei. Ta jõudis viigini 18:18, läks ette 19:18 ja 20:19 ning viigiseisult 20:20 saavutas ka selle geimi viimased kaks punkti. Teises geimis hakkas portugallasel viltu vedama 3:2 eduseisus olles. Schmidt sai kätte kindluse ning 6:0 spurdiga ühtlasi soliidse eduseisu. Joogipausiks juhtis meie mees 11:5 ning ehkki eduseisust 17:9 jäi üsna kiiresti alles vaid kolm punkti (17:14), kuulus geimi lõpp ikkagi Schmidtile. 27 minutit ja Eesti juhtis 2:0.

Emili Pärsimil oli seejärel võimalus Eesti juba püüdmatult ette viia, kuid Maria Wilkinson oli ses suhtes veidi teist meelt. Avageimi esimene pool oli Pärsimi kontrolli all, puhkehetkeks juhtis ta 11:7. Edasi enam nii ladusalt ei läinud. Vastane saavutas viis punkti järjest ning pärast viigiseisu 12:12 enam punktiedu käest ei andnud. 21:19 Wilkinsonile. Teises geimis teenis esimese punkti tartlanna, kuid edasi oli initsiatiivikam vastane, juhtides intervalliks 11:8. Treener Robert Kaselalt saadud juhised aitasid Emili mängu tagasi, sest korraks sai ta ise ette 14:12, kuid seejärel langesid neli punkti järjest Wilkinsoni saagiks ning koos sellega näis olevat taastatud ka mängukindlus. Pärsim ei heitnud siiski meelt ning jõudis viigini 19:19, läks ette 20:19 ning realiseeris punktiks ka oma järgmise pallingu. 21:19!

Geimikaotus Wilkinsoni kahjuks ei heidutanud, ta saavutas kiiresti 5:1 ja 9:5 algedu ning juhtis otsustavat geimi pooltevahetuseks 11:6. Teist geimi järjest suurt tagasitulekut sepistada Pärsimil ei õnnestunud. Wilkinson kasvatas ja hoidis turvalist edu (16:8, 18:10) ning tõi Portugalile 38 minutiga esimese võidupunkti, võites geimi 21:11.

Neljas vastasseis oli noormeeste paarismäng, meilt Schmidt ja Themas ning Portugali poolelt Batalha ning värske mees Dinis Maia. Meie noored said minutiga ette 8:1 ja ehkki vastased seejärel veidi toibusid, juhtisid intervalliks Eesti juunioride meistrid 11:6. Aga mis kiirelt tulnud, see võib ka kiirelt minna. Juhtides 16:9, mängisid tartlased maha kuus punkti järjest. Viimast korda juhtisid Schmidt ja Themas 19:18, viigiseisult 22:22 saavutasid tosin minutit väldanud avageimi viimased kaks punkti portugallased.

Teise geimi esimene pool läks meie meeste vedamisel (9:6), kuid edu mängiti jälle maha ja intervalliks oli ees portugallaste paar 11:10. Edasi mindi enam-vähem võrdselt, kuid 16:16 pealt edasi juhtisid vaid Schmidt ja Themas. Seisul 20:18 jõuti esimese geimpallini ja kohe tuligi 21:18. Paraku kolmandast geimist suurt midagi head rääkida pole. Tartlased juhtisid viimast korda 4:3, edasi andsid tooni Batalha ja Maia. Intervalliks juhtisid nad 11:8 ning 16:14 pealt Schmidt ja Themas enam punkte juurde ei saanud. 40 minutit ning seis 2:2.

Võitja otsustasid naispaarid. Eesti poolt Berik ja Pärsim, Portugali särgis Erica Gloria ja Marta Sousa. Avageim meie neidude dikteerimisel – 8:3, 11:7, 14:11 ning 18:11 pealt 21:13. Teises geimis ei pääsenud portugallannad kordagi juhtima, kuid lõpp läks ikkagi ärevaks. Intervalliks 11:9 juhtinud Berik ja Pärsim kasvatasid edu 18:13-le, kuid lubasid seejärel vastastel viigistada… Õnneks viigiga ärakukkumine ka piirdus, sest lõpuspurdis esineti jälle kenasti ja jäädi peale 3:1. Geimivõit 21:19 tähendas Eestile 3:2 üldvõitu!

Teises E-alagrupi avavooru kohtumises alistas Indoneesia Gruusia 5:0. Viie kohtumise 10 geimist suutsid grusiinid vaid ühes koguda 10 punkti… Õhtupoolikul mängisid teises ringis Armeenia – Gruusia 3:2 ning Indoneesia – Portugal 5:0. Eesti koondis kohtub teisipäeval Gruusia ja Armeeniaga.