Eestlannad olid Bundesliga avavoorudes tegusad

Sulgpalli Saksamaa 1. Bundesligas tehti septembri viimasel täispikal nädalavahetusel algust uue hooaja põhiturniiriga. Tänavu teeb liigas kaasa üheksa klubi, tiitlit kaitseb 1. BC Saarbrücken-Bischmisheim. Kahe klubi tegemistele saab tänavugi siinmail pöialt pidada, sest Kristin Kuuba jätkab mulluses hõbedaklubis 1. BC Wipperfeldis ning Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel löövad kaasa Müncheni TSV Neuhausen-Nymphenburgi rivistuses.

Laupäevases avavoorus olid eestlannad klubi omavahel vastamisi. Mängiti Münchenis, kuid sellele vaatamata ei suutnud võõrustajat punktiarvet avada – Wipperfeldi mängijad võitsid kõik seitse vastasseisu.

Kristin Kuuba mängis naisüksikmängu oma kodumaise klubikaaslase Kati-Kreet Marraniga ning võitis 11:4, 11:7, 11:3. Marran ja Rüütel jäid tasavägises naispaarismängus alla Jenny Mairsile ja Lucia Rodriguez Garciale 9:11, 9:11, 11:8, 9:11. Lisaks mängis Rüütel segapaarismängu koos Misha Zilbermaniga. Kaotati Gregory Mairsile ja Jenny Mairsile 4:11, 7:11, 8:11.

Pühapäeval oli Wipperfeld samuti võõrsil mängimas, vastaseks mullune poolfinalist SV Fun-Ball Dortelweil. Kuuba oli taas tasemel, Irina Amalie Andersen sai alistatud 7:11, 11:8, 11:4, 11:3. Paraku suutsid külaliste rivistuses eestlannat samaga assisteerida vaid Felix Burestedt ning meespaar Arnaud Merkle – Gregory Mairs. Funn-Balli sulgpallurid võitsid neli matši ja jäid kokkuvõttes peale 4:3. Wipperfeldi järgmine kohtumine on kavas laupäeval, 30. septembril, mil võõrustatakse Blau-Weiss Wittorf-NMS-i.

TSV Neuhausen-Nymphenburg mängis teist päeva järjest kodus, kuid teisest kaotusest pääsu ei olnud. Marran ja Rüütel võitsid küll paaris Clara Graverseni ja Hannah Pohli 3:11, 11:9, 11:6, 11:8, kuid üksikmängus jäi Rüütel alla Brid Stepperile 10:12, 7:11, 6:11. Koduvõistkonnale tõid teise matšivõidu Tobias Wadenka ja Justin Seibel meespaarismängus. Kokkuvõttes seega kaotus 2:5.

Kolmas võimalus punktiarve avada oli Müncheni klubil juba esmaspäeval, mil kolmanda vooru kohtumises võõrustati hooaega ühe võidu ja ühe kaotusega alustanud SG Schorndorfi. See võimalus kasutati ka ära, sest õhtu lõpuks oli TSV Neuhausen-Nymphenburg võitnud 4:3. Eestlannade osa oli taas kaalukas. Marran ja Rüütel kaotasid küll Miranda Wilsoni ja Josefine Redkjær Jenseni vastu avageimi 9:11, kuid võitsid kolm järgmist 13:11, 11:6 ja 11:9. Helina ja Misha Zilberman pidasid viiegeimilise heitluse Mihajlo Tomići ja Redkjær Jenseniga ning jäid peale 11:8, 11:7, 8:11, 10:12, 11:7.

1. Bundesliga statistika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga