Eesti juuniorid lõpetasid MM-võistlused 16. kohaga

Juunioride võistkondlikel MM-võistlustel USA-s Spokanes mängis Eesti esindus reede õhtul Singapuriga ning jäi alla 0:3. Võitja hõivas seekordsel MM-il 38 osaleja seas 15. koha, kerkides mulluse MM-iga võrreldes kolm kohta. Kaotajale ehk Eestile jäi 16. plats, mis aga koguni kuus kohta kõrgem kui eelmisel juunioride suurvõistlusel.

Alustasid taas segapaarid, Hugo Themas ja Elisaveta Berik meie ning Joo Jin Nge ja Xiao En Heng Singapuri poolel. Matš oli tasavägine, kuid mõlemas geimis oli linnriigi esindajatel veidi rohkem mänguõnne. Esimese geimi võitsid Nge ja Heng 22:20 ja teise 21:18. Avageimis juhtisid Themas ja Berik vaid ühe korra (4:3), kuid 11:17 kaotusseisust suudeti viigistada 20:20. Paraku kaks otsustavat punkti langesid ikkagi singapurlaste saagiks. Teises geimis said vastased küll algedu 6:2 ja 10:7, kuid meie paar jõudis 10:10 viigini ja läks mitmel korral ka juhtima. Viimast korda oldi ees 16:15, viimane viik mängiti tabloole seisuks 18:18. Ja taas olid tähtsate punktide mängimisel kindlamad Nge ja Heng. Singapur pääses 25 minutiga juhtima.

Noormeeste üksikmängus seisis Andrei Schmidtile vastu Jun Hui Marcus Lau, kes Spokanes oli enne seda kohtumist neljast üksikmängust võita suutnud vaid ühe (Leedu vastu). Esimese punkti teenis Schmidt, kuid järgmised viis kanti Lau arvele ning intervalliks oli singapurlane ees 11:4. Mängu jätkudes suutis Andrei veel üheksa punkti võita, kuid vastasele ohtlikuks saada tal ei õnnestunud. Lau võitis 21:13 ning jätkas hea hooga ka teises geimis, juhtides joogipausiks taas 11:4. Edasine oli vormistamise küsimus. Tegu sai tehtud seisuks 21:9. Mängiti 20 minutit.

Nüüd sõltus Emili Pärsimist, kas neidude paarismäng jääb selle kohamängu viimaseks võitluseks. Jäi. 18-aastane Xin Yi Megan Lee teenis oma viiendas üksikmängus sel MM-il oma kolmanda võidu, alistades tartlanna 21:10, 21:13.

Pärsim avas kohtumise skoori, kuid oma teise punkti sai kirja alles pärast Lee seitsmendat. Hinge mindi tõmbama Lee eduseisul 11:4. Peagi oli vahe juba 10 punkti (14:4). Pärsimi vastumäng seejärel küll pisut kosus (8:15, 10:17), kuid kaheksa minutiga sai see geimi ikkagi lõpu. Teise geimi algus oli meeldivalt tasavägine – esimese kümne punkti mängimise järel oli Pärsim olnud neli korda eduseisus. Lee pääses küll seejärel kaks korda kahe punktiga juhtima, kuid intervalliks oli ees hoopis Pärsim 11:9! Geimi teiseks pooleks meie neiul siiski enam jaksu polnud, sest juurde tuli vaid kaks punkti.

Eesti – Singapuri kohtumise statistika

Medalimängude poolfinaalid: Indoneesia – Taiwan 3:0 ja Hiina – Malaisia 3:0. Kohad 3.–38. jagunesid: 3. Taiwan ja Malaisia, 5. Jaapan, 6. Prantsusmaa, 7. India, 8. Tai, 9. Lõuna-Korea, 10. USA, 11. Hongkong, 12. Saksamaa, 13. Taani, 14. Inglismaa, 15. Singapur, 16. Eesti, 17. Kanada, 18. Portugal, 19. Sloveenia, 20. Poola, 21. Holland, 22. Belgia, 23. Uus-Meremaa, 24. Brasiilia, 25. Austraalia, 26. Hispaania, 27. Austria, 28. Peruu, 29. Slovakkia, 30. Leedu, 31. Armeenia, 32. Cooki saared, 33. Norra, 34. Ghana, 35. Läti, 36. Tahiti, 37. Island, 38. Gruusia. Mauritius ja Dominikaani Vabariik loobusid osalemast.