Kilk mängis end finaali, Kruus jäi napilt välja

Bulgaarias Svilengradis peetud Junior International Seriesi turniiril Bulgarian Junior Internationalil oli Eesti noorte esireketitel kolmapäeva hommikul kaalul finaalipääs. Tänavu juunis Hispaanias La Nucias U-19 vanuseklassis üksimängu võitnud Tauri Kilk (Triiton) ja Catlyn Kruus (Triiton) pidasid mõlemad kolmegeimilise heitluse. Kilgil õnnestus sellest võitjana väljuda, Kruusil kahjuks mitte. Esikohamängus sai sel turniiril esimese kaotuse ka Kilk.

Teise asetusega Kilgi kohtumine Noah Haasega (Holland) algas lootusrikkalt, sest avageimi võitis 16-aastane tartlane 21:11. Teises asjad enam nii ladusalt ei sujunud ning meie noormehest pool aastat noorem hollandlane viigistas 21:16 võiduga seisu. Otsustav kolmas geim oli mäng närvidel, milles tartlasel õnnestus nagu palju kordi varemgi oma tahe lõpuks maksma panna – 23:21 ning 52 minutit kestnud heitluse tulemusena kuulus finaalikoht Taurile!

Paljudel võistlustel ka segapaari mänginud  Catlyn Kruus (vasakul) ja Tauri Kilk mängisid end Bulgaarias üksikmängus nelja parema sekka. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Esikohamängus oli Kilgi vastaseks esimese asetusega prantslane Enogat Roy, kes oma poolfinaalis nägi türklase Hasan Berkay Günbazi alistamisega vaeva veel kolm minutit rohkem kui Kilk oma vastasega. 18-aastase prantslase võidunumbrid olid lõpuks 21:23, 21:13, 21:18. Finaaliks suutis paremini taastuda Roy, kes võitis esimese geimi 21:12 ja teise 21:11.

Neljanda asetusega Catlyn Kruus alustas neidude üksikmängus oma poolfinaali teise asetusega Gergana Pavlova (Bulgaaria) vastu samuti korralikult. Läinud reedel 18 saanud tartlanna võitis avageimi 21:16. Teises jäi 27. juulil oma 18. sünnipäeva tähistav Pavlova peale 21:17 ning kahjuks ka kolmandas 21:15. Kohtumine kestis 46 minutit. Ka teises poolfinaalis pidas asetus paika, sest Yasmine Hamza (Itaalia, 1) alistas Sara Lončari (Serbia, 3) 21:15, 22:20. Lõpuks võitis turniiri Hamza, kes kaotas küll Pavlovale avageimi 11:21, kuid võitis järgmised kaks 21:16 ja 26:24.