Pazardžikus on Eesti koondislastel asja nelja veerandfinaali

Pärast Lõuna-Bulgaarias Svilengradis peetud U-17 vanuseklassi turniiri sõitsid Eesti U-17 sulgpallikoondise liikmed edasi veidi läänepoole, kus Pazardžiku nime kandvas linnas peetakse esmaspäevast neljapäevani alla 17-aastaste Bulgarian Open.

Teisipäeval selgitati üksikmängudes veerandfinalistid. Noormeeste üksikmängus jõudis kaheksa parema sekka Hugo Themas (Triiton), kes esmalt alistas ülimalt tasavägises matšis Kerem Acu (Türgi) 22:20, 18:21, 22:20 ning seejärel mängis veel ühes kolmegeimilises heitluses seitsmenda asetusega klubikaaslase Andrei Schmidti 21:18, 18:21, 21:7. Schmidt oli kolmandasse ringi jõudnud tänu 21:17, 21:15 võidule Georgi Katerovi (Bulgaaria) üle. Veerandfinaalis on Themase vastane esimese asetusega Kean Gabor Kigyos (Ungari).

Chris Robin Talts (TSKeskus) kaotas teises ringis viienda asetusega türklasele Anil Ulaç Atanile 21:23, 16:21, Tregert Gustav Värv (TÜASK) jäi alla neljandana tabelisse asetatud Calin Tudor Turcule (Rumeenia) 16:21, 16:21.

Neidude üksikmängus pääsesid neli Eesti neidu teise ringi mänguta, kolmandasse ringi jõudis neist pooled. Neljanda asetusega Elisaveta Berik (Triiton) võitis Anna-Lena Zorni (Saksamaa) 21:17, 26:28, 21:15 ning jätkas hea enesetunde pealt ka kolmandas ringis Sudenaz Acu (Türgi) vastu. Ta võitis avageimi 21:19, kaotas küll teise 16:21, kuid võitis kolmanda 21:15. Kolmapäeval veerandfinaalis tuleb vastamisi minna veel ühe tütklanna, Beren Ustunkayaga.

Läinud nädalal Svilengradis eestlannadest ainsana kolmandasse ringi jõudnud Emili Pärsimil (Triiton) võitis päeva esimeses mängus Carina Karmanni (Saksamaa) 21:10, 21:10, kuid kolmandas ringis tuli viienda asetusega tartlannal tunnistada Nurgul Yilmazi (Türgi) paremust 21:19, 18:21, 11:21. Birgit Reintam (TSKeskus) kaotas Aleyna Korkutile (Türgi) 3:21, 9:21, Laura-Liis Kale (TSKeskus) jäi alla Tugcenur Korkmazile (Türgi) 8:21, 4:21.

Paarismängudes selgitati teisipäeval veerandfinalistid. Noormeeste paarismängus oli koht teises ringis mänguta käes kolmanda asetusega Chris Robin Taltsil ja Tregert Gustav Värvil. Veerandfinaali viis meie paari 22:20, 21:18 võit Lucas Lesuisse ja Baptiste Rolini (Belgia) üle. Nelja parema sekka astumiseks tuleb jagu saada ka sakslastest Hannes Blühdornist ja Kjell Wagenerist.

Andrei Schmidt ja Hugo Themas kaotasid türklastele Emre Ayikile ja Bugra Kaan Gokselile 14:21, 21:23, Roland Kutsei ja Karl Aksel Männik pidid tunnistama bulgaarlaste Yavor Hristovi ja Georgi Kirovi paremust 15:21, 21:18, 17:21.

Neidude paarismängus meie mängijail võitu saavutada ei õnnestunud. Esimesest ringist alustanud Elisaveta Berik ja Emili Pärsim kaotasid Denisa-Maria Muscalule ja Andra Stoicale (Rumeenia) 21:16, 13:21, 17:21 ning Kadi Ilves ja Marta Emili Teller Sudenaz Acule ja Aleyna Korkutile (Türgi) 14:21, 17:21. Avaringi vabad olnud Birgit Reintam ja Kerttu Voore kaotasid esimese asetusega Cansu Erçetinile ja Tugcenur Korkmazile (Türgi) 6:21, 10:21 ning Laura-Liis Kale ja Heili Merisalu tunnistasid kolmanda asetusega Kalojana Nalbantova ja Tsvetina Popivanova (Bulgaaria) paremust 21:17, 21:14.

Segapaarismängus jõudsid Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik veerandfinaali kui teises ringis mängiti üle Yigithan Bilge ja Ikra Elif Ozyigit (Türgi) 21:13, 21:17. Kolmapäeval heideldakse edasi, vastasteks kolmanda asetusega venelased Ivan Samulenkov ja Galina Lissotškina. Chris Robin Talts ja Marta Emili Teller said Türgi paarilt loobumisvõidu, kuid teises ringis tuli tunnistada Mehmet Can Toremise ja  Beren Askari (Türgi) paremust 21:18, 21:12. Hugo Themase ja Emili Pärsime edenemise lõpetasid taas türklased. Teise asetusega Bugra Aktas ja Sinem Yildiz jäid teise ringi kohtumises peale 21:15, 21:18.