Kilk ja Kruus jõudsid Bulgaarias poolfinaali

Juunis Hispaanias La Nucias U-19 vanuseklassis üksimängu võitnud Tauri Kilk (Triiton) ja Catlyn Kruus (Triiton) on samal kursil mänginud ka esmaspäeval Bulgaarias Svilengradis alanud turniiril Bulgarian Junior Internationalil (Junior International Seriesi turniir). Kilgil on seal prantslase Enogat Roy järel teine asetus, Kruusil neljas (eespool on Yasmine Hamza Itaaliast, Gergana Pavlova Bulgaariast ja Sara Lončar Serbiast).

Avaringis oli Kilk vaba, teises tuli vastaseks sakslane Anosch Ali. Esimeses geimis loovutas Tauri sakslasele 13 ja teises 14 punkti ning kindlustas endale koha kolmandas ringis. Teisipäeva hommikul kulus Kilgil vaid 21 minutit, et alistada šveitslane Andri Niedermann 21:11, 21:9.

Õhtupoolikul peetud veerandfinaalis oli tartlase vastane Nurullah Saraç (Türgi). Esimest korda tuli Tauril end kaotusseisust välja mängida, sest avageimi võitis türklane 21:17. Teiseks geimiks sai Kilk oma mängu korda, võites selles 21:10. Kolmandas hakkas Sarac küll veel vapralt vastu, kuid Kilk enam edu käest ei andnud – 21:17. Kolmapäeva hommikul peetavas poolfinaalis on Eesti noorte esireketi vastaseks  Noah Haase (Holland).

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Catlyn Kruusil polnud avaringis samuti vaja platsile tulla, teises mängis ta Stefanie Nijssega Hollandist ja võitis 21:7, 21:12. Teisipäeva pärastlõunal tuli Kruusil esmalt vastu astuda Malya Hoareau’le (Prantsusmaa). Avageimis jäi peale prantslanna 21:16, kuid siis mänguõnn pöördus. Kruus võitis teise geimis 21:9 ning kolmanda sama kindlalt 21:10. Kohtumine kestis 44 minutit. Õhtupoolikul peetud veerandfinaalis oli triitonlanna vastaseks kaheksanda asetusega Ayca Özgür (Türgi) ning seekord piisas kahest geimist – Kruus võitis mõlemad 21:14. Kolmapäeva hommikul ootab nüüd ees poolfinaal teise asetusega Gergana Pavlova (Bulgaaria vastu). Kui BWF-i edetabelis on Kruus 332. kohal, siis Pavlova plats on 471.