Jaapani suurlootus Momota jäi play-offist välja

Tokyo olümpiamängude sulgpalliturniiri alagrupimängude viimasel päeval sündis senise turniiri suurim üllatus, kui meeste üksikmängu maailma edetabelijuht ja olümpialgi esimese asetuse saanud Kento Momota kaotas kahes geimis Lõuna-Korea sulgpallurile Kwang-Hee Heo’le. Üksikmängus BWF-i edetabelis alles 38. kohal paiknev Heo võitis avageimi 23 minutiga 21:15. Momota juhtis kohtumist 10:5, kuid lubas seejärel korealasel teenida 10 (!) punkti järjest. 10:15 taha jäämisest jaapanlane enam ei kosunudki. Teises geimis tabas Momotat nõrkushoog pärast lühikest puhkepausi, millele mindi tema juhtimisel 11:8. Mängu jätkudes spurtis Heo ette 14:11. Kaotusseisus 12:15 saavutas omakorda Momota viis punkti järjest ja taastas eduseisu, 17:15. Korealane läks aga uuesti ette 19:17 ning ehkki maailma esireket suutis veel viigistada 19:19, teenis 52 minutit kestnud heitluse viimased kaks punkti Heo, kes ühtlasi on endale kindlustanud juba koha kaheksa parema seas, sest on play-offi avaringis vaba.

Kento Momota. Foto: JapanForwad.com

Lisaks Momotale ei pääsenud 14 parema sekka veel kolm asetatud mängijat. C-alagrupi esikohakohtumises kaotas kaheksanda asetusega Ka Long Angus Ng (Hongkong) Guatemala sulgpallurile Kevin Cordonile (BWF 59.) 20:22, 13:21. D-alagrupis kaotas 13. asetusega Bhamidipati Sai Praneeth (India) mõlemad kohtumised ja jäi viimaseks. K-alagrupis üllatas Suurbritannia esireket Toby Penty esikohamatšis 14. asetusega Kantaphon Wangcharoeni (Tai) 21:19, 21:12.

Lisaks Pentyle on Euroopa esindajaid 14 parema seas veel kolm. Nii kaugele jõudsid mõlemad Taani tippmängijad, Viktor Axelsen ja Anders Antonsen, ning hollandlane Mark Caljouw. Neist Antonsen ja Caljouw lähevad kaheksandikfinaalis kohe omavahel kokku. Raul Musta alagrupi võitnud tiitlikaitsja Long Chen (Hiina, 6) alistas kolmapäeval hispaanlase Pablo Abiani 21:11, 21:10 ning kohtub play-offi avaringis Zii Jia Lee’ga (Malaisia, 9). Selle paari võitja vastane veerandfinaalis on Tien-Chen Chou (Taiwan 2).

28. juuli mängud

A-ALAGRUPP
Kento Momota (Jpn) – Kwang-Hee Heo (Kor) 0:2 (15:21, 19:21)

C-ALAGRUPP
Ka Long Angus Ng (Hkg) – Kevin Cordon (Gua) 0:2 (20:22, 13:21)

D-ALAGRUPP
Bhamidipati Sai Praneeth – Mark Caljouw (Hol) 0:2 (14:21, 14:21)

E-ALAGRUPP
Viktor Axelsen (Den) – Kalle Koljonen (Fin) 2:0 (21:9, 21:13)

F-ALAGRUPP
Tzu-Wei Wang (Tpe) – Nhat Nguyen (Irl) 2:1 (21:12, 18:21, 21:12)

G-ALAGRUPP
Jonatan Christie (Ina) – Kean Yew Loh (Sgp) 2:1 (22:20, 13:21, 21:18)

H-ALAGRUPP
Yuqi Shi (Chn) – Soren Opti (Sur), tühistatud

I-ALAGRUPP
Kanta Tsuneyama (Jpn) – Ygor Coelho (Bra) 2:0 (21:14, 21:8)

J-ALAGRUPP
Anthony Sinisuka Ginting (Mas) – Sergei Sirant (ROC) 2:0 (21:12, 21:10)

K-ALAGRUPP
Kantaphon Wangcharoen (Tha) – Toby Penty (Gbr) 0:2 (19:21, 12:21)

L-ALAGRUPP
Anders Antonsen (Den) – Ade Resky Dwicahyo (Aze) 2:0 (21:16, 21:15)

M-ALAGRUPP
Zii Jia Lee (Mas) – Brice Leverdez (Fra) 2:0 (21:17, 21:5)

N-ALAGRUPP
Long Chen (Chn) – Pablo Abian (Spa) 2:0 (21:11, 21:10)

P-ALAGRUPP
Tien-Chen Chou (Tpe) – Brian Yang (CAN) 2:1 (21;:18, 16:21, 22:20)

Meeste üksikmängu tabelid

KAHEKSANDIKFINAALID (29.07)
01        Kwang-Hee Heo (Kor) – vaba
02        Kevin Cordon (Gua) – Mark Caljouw (Hol)
03        Viktor Axelsen (Den, 4) – Tzu-Wei Wang (Tpe, 10)
04        Jonatan Christie (Ina, 7) – Yuqi Shi (Chn, 11)
05        Kanta Tsuneyama (Jpn, 12) – Anthony Sinisuka Ginting (Mas, 5)
06        Toby Penty (Gbr) – Anders Antonsen (Den, 3)
07        Zii Jia Lee (Mas, 9) – Long Chen (Chn, 6)
08        Tien-Chen Chou (Tpe, 2) – vaba

Naiste üksikmängu turniiril õigustasid kõik asetatud usaldust ja kaheksandikfinaalides on vaid numbriga mängijad. Alagruppide esikohakohamängudest nõudis vaid üks võitja selgitamiseks kolme geimi, kui Ratchanok Intanon (Tai, 5) kaotas Soniia Cheah’ (Malaisia) vastu avageimi 19:21, kuid võitis järgmised kaks 21:18 ja 21:10. Euroopa värve esindab 14 parema seas vaid Mia Blichtfeldt. 13. asetusega taanlanna mängib neljapäeval valitseva maailmameistri ja eelmise olümpia hõbedanaise Pusarla Venkata Sindhuga (India, 6).  Alagrupi esikohamängus meie Kristin Kuubast jagu saanud Busanan Ongbamrungphani (Tai, 10) järgmine vastane on Se-Young An (Lõuna-Korea, 7).

A-ALAGRUPP
Yufei Chen (Chn) – Neslihan Yigit (Tur) 2:0 (21:14, 21:9)

E-ALAGRUPP
Nozomi Okuhara (Jpn) – Jevgenia Kossetskaja (ROC) 2:0 (21:6, 21:16)

F-ALAGRUPP
Michelle Li (Can) – Martina Repiska (Svk) 2:0 (21:18, 21:16)

G-ALAGRUPP
Bingjiao He (Chn) – Soraya Aghaeihajiagha (Iri) 2:0 (21:11, 21:3)

H-ALAGRUPP
Beiwen Zhang (USA) – Fabiana Silva (Bra) 2:0 (21:9, 21:10)

I-ALAGRUPP
Mia Blichfeldt (Den) – Linda Zetširi (Bul) 2:0 (21:10, 21:3)

J-ALAGRUPP
Pusarla Venkata Sindhu (Ind) – Ngan Yi Cheung (Hkg) 2:0 (21:9, 21:16)

K-ALAGRUPP
Ga-Eun Kim (Kor) – Jia Min Yeo (Sgp) 2:0 (21:13, 21:14)

L-ALAGRUPP
Akane Yamaguchi (Jpn) – Kirsty Gilmour (Gbr) 2:0 (21:9, 21:18)

M-ALAGRUPP
Gregoria Mariska Tunjung (Ina) – Lianne Tan (Bel) 2:0 (21:11, 21:17)

N-ALAGRUPP
Ratchanok Intanon (Tha) – Soniia Cheah (Mas) 2:1 (19:21, 21:18, 21:10)

P-ALAGRUPP
Tzu-Ying Tai (Tpe) – Xuefei Qi (Fra) 2:0 (21:10, 21:13)
Thuy Linh Nguyen (Vie) – Sabrina Jaquet (Sui) 2:0 (21:8, 21:17)

Naiste üksikmängu tabelid

01        Yufei Chen (Chn, 1) – vaba
02        Se-Young An (Kor, 7) – Busanan Ongbamrungphan (Tha, 10)
03        Nozomi Okuhara (Jpn, 3) – Michelle Li (Can, 9)
04        Bingjiao He (Chn, 8) – Beiwen Zhang (USA, 11)
05        Mia Blichfeldt (Den, 13) – V. Sindhu Pusarla (Ind, 6)
06        Ga-Eun Kim (Kor, 12) – Akane Yamaguchi (Jpn, 4)
07        Gregoria Mariska Tunjung (Ina, 14) – Ratchanok Intanon (Tha, 5)
08        Tzu-Ying Tai (Tpe, 2) – vaba

Segapaarismängus selgusid juba medalimängude pidajad. Selles mänguliigis on autasud vaid aasialaste jagada. Tabeli ülemises pooles kohtuvad poolfinaalis Siwei Zheng ja Yaqiong Huang (Hiina, 1) ning Chun Man Tang ja Ying Suet Tse (Hongkong). Tabeli alumisel poolel selgitavad kullamängu jõudjad Yilyu Wang ja Dongping Huang (Hiina, 2) ning Jaapani paar Yuta Watanabe ja Arisa Higashino. Viimased alistasid kolmes geimis kolmanda asetusega Tai paari Dechapol Puavaranukroh – Sapsiree Taerattanachai.