TPM. Olümpiadebütant Kristin Kuuba: nüüd pole midagi ületamatut!

Tartus Triitoni sulgpalliklubis treeniv 24-aastane Kristin Kuuba naaseb oma esimeselt olümpialt ühe võidu ning ühe kaotusega, tasuks alagrupi teine koht. Kolmapäevaks oli Kuubal kaotusvalu üle läinud, sest maailma tippudega mängimine näitas, et midagi pole ületamatut, kirjutab Tartu Postimehe reporter Henn Uuetoa.

«Natuke aega on nüüd mängust möödas ja analüüsisime mängupilti, olen sellega rahul. Tunnen, et olen arenenud, ja selle üle on hea meel,» sõnas Kuuba. Peamisteks õnnestumisteks peab ta seda, et suutis erinevate löökide ning hea kaitsetööga teha vastastel mängimise raskeks. «Tunnen, et liigun õiges suunas,» lisas ta.

Positiivsed emotsioonid on ka treener Mart Siliksaarel. «Esimene olümpia ning siit kohe võit kätte saada ja mängida hea mänguga tugeva vastase vastu – see on hea koht, kus sportlikus karjääris edasi minna,» ütles ta.

Väljakutest puudu

Vahepeal oli Kuubal idee liituda mõne välismaa sulgpalliakadeemiaga, kuid suurte kulude vältimiseks on ta oma teekonda jätkanud Tartus.

«Tartus on suurepärased tingimused, sest lähiriikides pole teisi nii kõrgeid saale nagu A. Le Coqi spordihoones, ja see on puhas luksus,» lausus ta. «Arengule aitavad hoogsalt kaasa nii siinsed kui ka välismaa treenerid.»

Et sulgpall ei nõua harrastajalt suuri teadmisi ja ettevalmistust, on see väga levinud spordiala. Siliksaare sõnul on maailmas 250 miljonit sulgpalliga tegelejat, sellest on saanud harrastatuim individuaalspordiala. Eestis on tema hinnangul mängijaid harrastajatega kokku ligi neli tuhat.

Kuigi ka Siliksaare sõnul on Tartus sulgpalli mängimise võimalused head, võiks väljakuid rohkemgi olla. «Magusaid aegu on trennideks raske leida, päris pühapäevahommikud just parim variant ei ole,» põhjendas ta.

Akud täis ja tööga pihta

Täna on Kuuba veel Tokyos ning naudib olümpiamelu ja veedab aega teiste Eesti sportlastega. «Huvitav on kuulata, mis kõiksugu reegleid teistel spordialadel on,» sõnas ta ning lisas, et üksteise võistlustele elatakse hoogsalt kaasa.

Eestis ootab Kuubat augusti algul treeninglaager Kilingi-Nõmmel ning 20.–22. augustini leiavad Tartu ülikooli spordihoones aset Eesti meistrivõistlused.

«Olümpia andis lisamotivatsiooni ja midagi pole ületamatut, kuhu jõuda võin. Aku täis ja tööga pihta,» kirjeldas Kuuba oma edasisi plaane.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga