Taanlased jätkavad meeste üksikmängus medalikursil

Tokyo olümpiamängude sulgpalliturniiril selgitati üksikmängudes neljapäeval veerandfinalistid. Meeste seas pääsesid kaheksandikfinaalist edasi mõlemad taanlased. Kolmanda asetusega Anders Antonsen alistas Suurbritannia esireketi Toby Penty 21:10, 21:15 ning neljandana tabelisse paigutatud Viktor Axelsen mängis üle Tzu-Wei Wangi (Taiwan) 21:16, 21:14. Antonsen ja Axelsen on üksikmängudes ka ainsad eurooplased kaheksa parema seas, sest hollandlane Mark Caljouw jäi kolmes setis alla seekordse turniiri suurimale üllatajale Kevin Cordónile. 34-aastane Guatemala sulgpallur võitis esimese geimi 21:17, kaotas teise 3:21 (!), kuid võitis kolmanda 21:19. Koha pärast poolfinaalis heitleb kahekordne Pan Ameerika mängude võitja nüüd korealase Kwang-Hee Heo’ga, kes jättis play-offist välja maailma esireketi Kento Momota.

Kevin Cordón. Foto: La Pelotita

Raske võidu sai hispaanlase Pablo Abiani ja meie Raul Musta ees alagrupi võitnud Long Chen. Tiitlikaitsja kaotas Malaisia esindaja Zii Jia Lee’ga mängides esimese geimi 8:21, kuid suutis teises peale jääda 21:19. Kolmandaks geimiks malaislast enam ei jätkunud ning hiinlane sai kindla võidu 21:5. Jaapanlastel meeste üksikmängus enam oma esindajat pole, sest Kanta Tsuneyama kaotas kahes geimis Anthony Sinisuka Gintingule (Malaisia) 18:21, 14:21.

Naiste üksikmängus pääsesid veerandfinaali kaheksa kõrgema asetusega mängijat. Õnnega pooleks õnnestus see kaheksanda asetusega Bingjiao He’l. Hiinlanna kaotas USA esireketi Beiwen Zhangiga mängides avageimi 14:21 ning oli teises taga 7:9, kuid siis pidi Zhang vigastuse tõttu mängu pooleli jätma. Ainsa Euroopa esindajana kaheksandikfinaali jõudnud Mia Blichfeldt jäi alla valitsevale maailmameistrile Venkata Sindhu Pusarlale (India) 15:21, 13:21, meie Kristin Kuuba ees alagrupi võitnud Busanan Ongbamrungphan (Tai) pidi tunnistama Se-Young An’i  (Lõuna-Korea) paremust 21:7, 21:15.

Segapaarismängus selgub reedel Tokyo olümpiaturniiri esimene sulgpallivõitja ja selle selgitavad Hiina paarid, valitsevad maailmameisterid Siwei Zheng ja Yaqiong Huang ning MM-il 2019 ühe pronksidest teeninud Yilyü Wang ja Dongping Huang.

MEESTE ÜKSIKMÄNG
KAHEKSANDIKFINAALID
01        Kwang-Hee Heo (Kor) – vaba
02        Kevin Cordon (Gua) – Mark Caljouw (Hol) 2:1 (21:17, 3:21, 21:19)
03        Viktor Axelsen (Den, 4) – Tzu-Wei Wang (Tpe, 10) 2:0 (21:16, 21:14)
04        Jonatan Christie (Ina, 7) – Yuqi Shi (Chn, 11) 0:2 (11:21, 9:21)
05        Kanta Tsuneyama (Jpn, 12) – Anthony Sinisuka Ginting (Mas, 5) 0:2 (18:21, 14:21)
06        Toby Penty (Gbr) – Anders Antonsen (Den, 3) 0:2 (10:21, 15:21)
07        Zii Jia Lee (Mas, 9) – Long Chen (Chn, 6) 1:2 (21:8, 19:21, 5:21) 1:10
08        Tien-Chen Chou (Tpe, 2) – vaba

VEERANDFINAALID
01        Kwang-Hee Heo (Kor) – Kevin Cordon (Gua)
02        Viktor Axelsen (Den, 4) – Yuqi Shi (Chn, 11)
03        Anthony Sinisuka Ginting (Mas, 5) – Anders Antonsen (Den, 3)
04        Long Chen (Chn, 6) – Tien-Chen Chou (Tpe, 2)

NAISTE ÜKSIKMÄNG
01        Yufei Chen (Chn, 1) – vaba
02        Se-Young An (Kor, 7) – Busanan Ongbamrungphan (Tha, 10) 2:0 (21:7, 21:15)
03        Nozomi Okuhara (Jpn, 3) – Michelle Li (Can, 9) 2:0 (21:9, 21:7)
04        Bingjiao He (Chn, 8) – Beiwen Zhang (USA, 11) 0:1 (14:21, 7:9)
05        Mia Blichfeldt (Den, 13) – Venkata Sindhu Pusarla (Ind, 6) 0:2 (15:21, 13:21)
06        Ga-Eun Kim (Kor, 12) – Akane Yamaguchi (Jpn, 4) 0:2 (17:21, 18:21)
07        Gregoria Mariska Tunjung (Ina, 14) – Ratchanok Intanon (Tha, 5) 0:2 (12:21, 19:21)