Viiest kullast esimese saaja oli vaid hiinlaste otsustada

Tokyo olümpiamängude sulgpalliturniiri esimene võitja selgitati reedel segapaarismängus. Selles mänguliigis viimastel aastatel valitsenud kahe Hiina paari heitluses olid seekord tublimad olümpiaturniiril teise asetuse saanud 26-aastased Yilyu Wang (meesterahvas) ja Dongping Huang (naisterahvas). Avageim võideti 21:17, teises saatis sama tulemusega edu esimese asetusega kahekordseid (2018, 2019) maailmameistreid Siwei Zhengi ja Yaqiong Huangi. Ka kolmas geim oli võrdsete heitlus. Zheng ja Huang juhtisid viimast korda 14:13, edasi rebisid Wang ja Huang ette 16:14 ja 20:17. Kaks matšpalli suutsid Zheng ja Huang küll päästa, kuid kolmas tõi kuldse punkti vastastele.

Dongping Huang ja Yilyu Wang. Foto: Twitter

Olümpiafinaali osapooled olid enne seda omavahel mänginud 15 korda, neist tosin korda finaalides. Zheng ja Huang juhtisid 13:2, Wangi ja Huangi kolmas võit tõi neile aga olümpiakulla ja hiinlastele olümpiajaloo neljanda selles mänguliigis.

Jaapan avas selles mänguliigis oma olümpiamedalite arve, kui kümme aastat koos mänginud Yuta Watanabe ja Arisa Higashino võitsid pronksimatšis Hongkongi paari Chun Man Tangi ja Ying Suet Tse 21:17, 23:21. Jaapanlased olid poolfinaalis alla jäänud just tulevastele võitjatele.

Naiste üksikmängu poolfinaalis kaks hiinlannat

Segapaari pronks jääbki paraku peoperemeeste ainsaks medaliks Tokyo olümpiaturniiril, sest üheski teises mänguliigis jaapanlased nelja parema sekka ei pääsenud. Naiste üksikmängu veerandfinaalides oldi esindatud kahe mängijaga, kuid mõlemad kaotasid. Kolmanda asetusega Nozomi Okuhara alustas Bingjiao He vastu küll kindla 21:13 geimivõiduga, kuid teise geimi võitis sama tulemusega hiinlanna. Kolmandat geimi juhtis Okuhara 10:7, kuid intervalliks oli ees juba He 11:10. Seisult 12:12 spurtis He uuesti ning sai hoobilt eduseisu 16:12 ning võitis ka viimasest seitsmest punktist viis. Neljanda asetusega Akane Yamaguchi kaotas valitsevale maailmameistrile ja Rio hõbedanaisele Pusarla Venkata Sindhule (India, 6) 13:21 ja 20:22.

Teise asetusega Tzu-Ying Tai (Taiwan) võitis pärast 14:21 kaotatud avageimi Ratchanok Intanoni (Tai) kahes järgmises võrdse tulemusega 21:18. Poolfinaalis kohtuvad laupäeval Pusarla ja Tai. Teise finalisti selgitavad hiinlannad, sest esimese asetusega Yufei Chen sai kahes geimis jagu Lõuna-Korea esindajast Se-Young An’ist 21:18, 21:19.