Kuuba – Ongbamrungphan: tugevam võttis oma

Kristin Kuuba kogus Tokyo olümpiamängude sulgpalliturniiril ühe võidu ja ühe kaotuse ning jäi oma esimesel olümpial jagama 15. kohta. Pärast esmaspäevast võitu Daniela Maciase (Peruu) üle mängis tartlanna teisipäeval D-alagrupi esikoha pärast  turniiril kümnenda asetuse saanud Busanan Ongbamrungphaniga (Tai) ning kaotas kolmveerand tundi kestnud kohtumise 16:21, 12:21.

Kuuba jäi avageimis küll kiiresti 0:3 kaotusseisu, kuid mängu jätkudes hajus teda esimeses kohtumises kammitsenud närvilisus ning vastasele ei kujunenud alagrupi esikohaheitlus kergeks jalutuskäiguks. Intervalliks oli Tai sulgpallur ees vaid 11:9 ning pärast tema audis maandunud ründelööki teenis Kuuba kolmanda punkti järjest ning tablool vilksatas korraks isegi viigiseis 15:15. Kuuba lihtvead lubasid aga tailanna uuesti ette 18:15 ning tartlanna tõrje võrku lõpetas 23 minutit väldanud geimi Ongbamrungphani võiduga 21:16.

Teise geimi algus meenutas esimest, tailanna pääses jälle ette 2:0 ja 4:1. Kaotusseisus 5:10 teenis Kuuba selles geimis esimest ja viimast korda kaks punkti järjest (esimeses juhtus nii viis korda) ja oli puhkepausiks taga 7:11. Eestlase reketilt napilt auti või võrku lennanud pallid lubasid Ongbamrungphanil aga kindlalt võidu suunas liikuda ning see saabus seisuks 21:12.