Helis Pajuste piirdus Hollandis avaringiga

Neljapäeval Wateringenis alanud FZ Forza Dutch Internationali põhiturniiril kohtus Eesti kolmas reket Helis Pajuste naiste üksikmängu avaringis Siti Nurshuhainiga ja pidi 24 minutit kestnud pallivahetuste järel tunnistama vastase paremust 21:4, 21:11. Maailma edetabelis 314. kohal paiknev 17-aastane malaislanna (Helis on tabeli 252.) spurtis avageimis viigiseisult 2:2 ette 7:2 ja 9:4 ning saavutas seejärel tosin punkti järjest. Ka teises geimis läks Pajuste alguses 2:0 juhtima, kuid seegi kord kohanes vastane kiiresti ning kasvatas oma eduseisus 7:4 pealt kiiresti 13:4-le. Pajuste parandas vahe veel 11:19-le, kuid matši viimased kaks punkti lõi Malaisia kodanik. Nurshuhaini jätkas ka teises ringis lennukalt, alistades temast edetabelis 88 kohta kõrgemal asetseva Frederikke Lundi (Taani) 21:17, 21:12.

Kui Helis Pajuste loositi otse põhitabelisse, siis Ramona Üprus ja Karl Kert pidid alustama valikturniirilt ning kahjuks piirdusid seal vaid ühe matšiga. Üprus sai avaringis loobumisvõidu (vastane pidanuks olema Shruthika Senthil Indiast), teises ringis jäi aga alla Insyirah Khanile (Singapur) 8:21, 9:21.

Eesti meeste teine reket Karl Kert kaotas inglase Kaylan Jenseni vastu avageimi 12:21, kuid võitis teise 21:15. Otsustavas geimis juhtis Kert viimast korda 6:5, kuid jäi siis kaotusseisu, millest enam välja ei suutnud rabelda. Intervalliks 11:8 ees olnud Jensen kasvatas vahe 17:11-le ning võitis geimi 21:14.