Ülikooli saalis jagati Eesti GP-6 punkte

Eesti sulgpallurite GP-sarja kuues võistlus peeti aprillikuu kolmandal nädalavahetusel Tartus, ülikooli spordihoones. Sulgedega palli löödi nagu ikka neljas liigas.

MEISTRILIIGA

Meeste üksikmängus saavutas Karl Kert (Veeriku Badminton) neli võitu ning kõik need tulid geimigi loovutamata. Finaalis sai tartlane jagu Mario Kirismast (TSKeskus) 21:15, 21:7. Poolfinaalis mängis Kert üle tänavuse Läti meistri meespaarismängus Artūrs Akmensi 21:12, 21:15. Kirisma kindlustas endale finaalikoha 21:13, 21:14 eduga soomlase Samu Kaasineni üle. Triitoni mängijate laeks jäi Anton Beriku jõudmine veerandfinaali (kaotas seal kolmes geimis Akmensile).

Meeste paarismängus juhtus nii, et esimene asetus oli… naispaaril! EM-iks valmistuvad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) otsustasid end proovile panna meeste konkurentsis ning paigutati tabelisse selle mänguviisi esinumbritest Kristjan Kaljurannast ja Raul Käsnerist ettepoole. Eksperiment piirdus siiski ühe mänguga, sest avaringis vabad olnud Marran ja Rüütel kaotasid veerandfinaalis Mario Kirismale ja Robin Schmalzile (TSKeskus) 13:21, 16:21. Tallinlased jäid pidama poolfinaali, kus Karl Kert (Veeriku Badminton) ja Kristjan Täherand (Tondiraba SK) jäid nende vastu peale 15:21, 21:14, 21:15.

Kaljurand ja Käsner jõudsid finaali kahe 2:0 võidu toel, esikoha pärast tuli aga heidelda kolm geimi. Esimeses jäi TÜASK-i paar peale 21:19, teise võitsid Kert ja Täherand 21:18. Kolmas geim lõppes siiski Eesti meistrite võiduga 21:16. Veerandfinaali mängisid Tauri Kilk ja Mihkel Talts ning Anton Berik ja Mikk Õunmaa, lohutusturniiri võit (ja üheksas koht) kuulus Andrei Schmidtile ja Hugo Themasele.

Raul Käsner sai teise esikoha koos Kati-Kreet Marraniga. Valitsevad Eesti meistrid võitsid segapaarismängu finaalis esimese asetusega Mario Kirisma ja Helina Rüütli 21:19, 21:18. Mõlemad poolfinaalid seevastu vältasid kolm geimi. Kirisma ja Rüütel said jagu meistrivõistlustel tänavu pronksi teeninud Kristjan Kaljurannast ja Hannaliina Pihost 21:18, 15:21, 21:13, Käsner ja Marran aga Oskar Männikust ja Ramona Üprusest (TÜASK) 22:24, 21:18, 21:16. Mihkel Talts (Triiton) ja Kertu Margus (TÜASK) lõpetasid seekord veerandfinaalis nagu ka Hugo Themas ja Marelle Salu.

Kati-Kreet Marran ja Raul Käsner. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste üksikmängu finaal oli rahvusvaheline, sest Eesti tänavuse hõbeda Helis Pajuste (Triiton) vastu astus Läti tänavune meister nii üksik- kui paarismängus Anna Kupča. Finaal oli tasavägine, kuid mõlema geimi lõpp õnnestus tartlannal paremini – 22:20, 21:18. Poolfinaalis oli Pajuste alistanud klubikaaslase Marelle Salu 21:13, 21:9, Kupča mängis 21:16, 21:6 üle Ramona Üpruse (TÜASK). Lohutusturniiri võitis (ja sai viienda koha) Elisaveta Berik (Triiton).

Ka naiste paarismängus oli finaal Eesti versus Läti ning taas jäi peale Eesti. Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK) lõid Kupčat ja Annija-Rulle Titavat 21:18, 21:13. Piho ja Teesalu olid poolfinaalis raskes mängus saanud jagu Andra Mai Hoopist ja Ramona Üprusest (TÜASK) 14:21, 21:7, 22:20. Viimased omakorda mängisid veerandfinaalis auti teise asetusega Emili Pärsimi ja Marelle Salu (Triiton) 21:6, 21:17. Kaheksa parema sekka pääsesid ka Johanna-Vilet Meier ja Krisliin Rohtla.

ESILIIGA

Meeste üksikmängus võidutses Tauri Kalmet (TÜASK), kes poolfinaalis alistas ainsa Triitoni mängijana play-offi pääsenud Art Richard Müürsepa 19:21, 21:6, 21:17. Naiste üksikmängus olid esikolmikus vaid triitonlannad, finaalis võitis Annabel Rohtla 21:17, 21:17 Romili Vaki. Kolmas oli Meribel Rohtla. Paarismängus saatis edu Rohtla õdesid, esikohamängus olid nad paremad Laura-Liis Kalest ja Mia Sakariasest 21:17, 21:19. Kätrin Lepp ja Mariliis Salumaa võitsid alagrupis kolmest kohtumisest kaks, Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk ühe.

Meeste paarismängus võidutses Soome paar Samu KaasinenKaiwen Li. Finaalis loovutati Oliver Leppikule (TÜASK) ja Sten Rääbisele (Triiton) geimides vastavalt 16 ja 7 punkti. Imre Hansen (TÜASK) ja Alexander Raudsepp (Triiton) said kolmanda koha. Segapaarismängus saatis edu Raudseppa ja Johanna-Violet Meierit (TÜASK), finaalis võideti Tanel Talts (Tallinna SK) ja Riina Täht (Võru SK) 21:15, 21:17.

TEINE LIIGA

Meeste üksikmängus jäi esikoht ülikooli spordiklubi mängijale Oliver Leppikule. Finaal Keshav Nagpali (Triiton) vastu vältas kolm geimi ja lõppes 21:13, 17:21, 21:16. Nelja parema sekka mängis end ka Emil Tiivel (Triiton), kes poolfinaalis kaotas kolmes geimis Leppikule. Veerandfinaali jõudsid välja veel Marten Põder ja Karl Jonas Lõhmus.

Paarismängus võidutsesid Marten ja Priit Põder. Triitoni paar võitis mõlemad sõelmängud kolmes geimis. Poolfinaalis oldi kindlamad Martin Möllerist (Triiton) ja Matt Redfearnist (Veeriku Badminton) 25:23, 14:21, 21:12, finaalis esimese asetusega Karl Aksel ja Marko Männikust (Nõo SK) 13:21, 21:8, 21:15. Martin Kajandi (Triiton) ja Erkki Varrik võidutsesid alagrupis kahe vastase üle.

Naiste üksikmängus teenis turniirivõidu Liispet Leemet (Triiton) 21:17, 21:10 eduga klubikaaslase Kaisa Liis Lepa üle. Anette Arak ja Kertu Kurg võitsid alagrupis kaks vastast, Carmella Krislin Kruus ühe. Paarismängus sai lõpuks esikohaga tasutud ka lätlannade võistlusreis lõunanaabrite manu, sest Paula Mackevica ja Anete Priedniece võitsid finaalis Terje Araku (TÜASK) ja Kristi Kuuse (Veeriku Badminton) 23:25, 21:18, 21:14.

Segapaarismängus kuulus turniirivõit Veeriku paarile Siim-Oskar LiivlaEmma Themas. Otsustav mäng Oliver Leppiku (TÜASK) ja Alla Roosimäe (Veeriku Badminton) vastu võideti 21:11, 21:15. Oskar Laanes ja Kaisa Liis Lepp võitsid alagrupis kaks vastast.

KOLMAS LIIGA

Meeste üksikmängus jäi kaotuseta Mikk Jaaniste (TÜASK), viimasena pidi tema 21:11, 21:4 paremust tunnistama Tauri Jõudu (Veeriku Badminton). Romet Kurrikoff jõudis poolfinaali. Teise esikoha vormistas Jaaniste endale koos Karl Leonard Saarega paarismängus, kus viie paari turniiril võideti kõik neli vastast. Kaspar Kaasik ja Karl-Markus Kasekamp olid neljandad. Segapaarismängus oli Jaaniste paariliseks Rene Helen Saar ning jälle ei saanud keegi nende vastu – kolm võitu kolmest mängust.

Naiste üksikmängus võidutses Jaaniste klubikaaslane Liis Tamberg, kes finaalis mängis Marri Lankovi (Triiton) üle 21:7, 21:12. Alagrupis kogusid Amalia Leškina ja Katarina Pärli kaks võitu. Paarismängus saatis triitonlannasid täisedu, sest hõivati kogu pjedestaal. Esikoha said Hanna KarileetSimone Nairis, järgnesid Carmella Krislin KruusIlona Roogsoo ja Kristina KritKatarina Pärli.