Eesti tipud said teada esimesed vastased

Järjekorras 29. individuaalsed Euroopa meistrivõistlused sulgpallis peetakse Madridis aprilli viimasel nädalal. Esmaspäeval, 25. aprillil Hispaania pealinnas algaval turniiril on igas mänguliigis esindatud ka Eesti sulgpallurid.

Sel nädalal avaldati registreerimiste põhjal EM-i turniiritabelid, mille võistluspaarid võivad aga EM-ini jäänud kahe nädala jooksul loobumiste tõttu või mõnel muul põhjusel kindlasti veel muutuda.

Naiste üksikmängus on tabelisse loositud 42 mängijat. Kristin Kuuba (BWF-i 47.) sattus tabeli alumisse poolde, kus tema vastaseks avaringis on Eleni Christofoulou (Küpros). Kuuba ja maailma edetabelis üksikmängus 295. kohal paiknev Christofoulou on omavahel varem ühe korra kohtunud, Estonian Junioril 2014 võitis tartlanna 21:11, 21:19. Kui esimene vastane saab alistatud, ootab Kuubat teises ringis Abigail Holden. BWF-i edetabelis 155. kohal paiknev Inglismaa koondise sulgpallur on meie esireketile tuttav mulluse Dutch Openi finaalist, tookord võitis Kuuba 23:21, 21:18.

Esimene asetus on Madridis kodupubliku lemmikul ja tiitlikaitsjal Carolina Marinil, järgnevad Mia Blichfeldt (Taani), Kirsty Gilmour (Šotimaa) ja Line Christophersen (Taani).

Meeste üksikmängus loositi BWF-i edetabelis 356. kohal paiknev Karl Kert tabeli ülemise osa viimasesse, kuueteistkümnendasse paari ning kohtub avaringis Milan Dratvaga (Slovakkia). Slovaki leiab edetabelis 154. realt. Omavahel Kert ja Dratva seni mänginud ei ole. Selle paari võitjat ootab teises ringis Markus Barth (Norra). Avaringis vabaloosi saanud norralane on maailma edetabelis meie mehe lähistel, 372. kohal. Meeste üksikmängus on neli kõrgema asetusega mängijat Viktor Axelsen, Anders Antonsen, Hans-Kristian Solberg Vittinghus (kõik Taani) ja Mark Caljouw (Holland).

Naiste paarismängus lööb kaasa 28 duetti ning Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel alustavad iirlannade Kate Frosti ja Moya Ryani vastu. Meie paar on maailma edetabelis 52., iirlaste oma 83. Varem omavahel pole mängitud. Avaringi võitjapaari ootavad teises ringis teise asetusega taanlannad Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen. Favoriidid on tiitlikaitsjad Gabriela ja Stefani Stoeva Bulgaariast.

Meeste paarismängus kohtuvad Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner avaringis norralaste Torjus Flaatteni ja Vegard Rikheimiga. Meie mehed leiab maailma edetabelist 175., norralased 72. kohalt. EM-il on nende paaride esmatutvus. Võitjatel on teises ringis au kohtuda esimese asetusega taanlaste Kim Astrupi ja Anders Skaarup Rasmusseniga.

Segapaarismängus teevad täiskasvanute EM-il debüüdi Oskar Männik ja Ramona Üprus. Loos tõi tartlaste vastaseks paari nüüdisaegse sulgpalli sünnimaalt Inglismaalt. Callum Hemming ja Jessica Pugh on tabelisse paigutatud kaheksanda paarina. Ka esimese asetusega paar saabub EM-ile Inglismaalt, Marcus Ellis ja Lauren Smith.

Eelmised EM-võistlused peeti aasta tagasi Kiievis. Kulla võitsid tookord:

MS – Anders Antonsen (Taani)
WS – Carolina Marin (Hispaania)
MD – Vladimir IvanovIvan Sozonov (Venemaa)
WD – Gabriela StoevaStefani Stoeva (Bulgaaria)
XD – Rodion AlimovAlina Davletova (Venemaa)

EM-võistluste turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.