Catlyn Kruus alistas India sulgpalluri

BWF Future Seriesi kategooria turniiril RSL Lithuanian International 2022 Panevežyses sai Catlyn Kruus põhiturniiri esimeses ringis kena võidu, alistades India sulgpalluri Revati Devasthale 21:15, 21:17. Vastane paikneb maailma edetabelis küll alles kuuendas kümnes (Kruus on 392.), kuid kõik Aasiast Vanasse Maailma reisivad sulgpallurid on ala sealset massilisust arvestades alati tasemel mängijad. Teises ringis avaneb Kruusil veel üks võimalus rahvarikkaima maailmajao esindajaga oma taset mõõta, sest vastu tuleb Mutiara Ayu Puspitasari Indoneesiast. See mängija on Catlynist veidi kõrgema edetabelikohaga, 324.

Asiaadiga mängis avaringis ka Ramona Üprus, kuid tema nii kenasti hakkama ei saanud. Esimene geim tema kohtumises Zhing Yi Tan’iga lõppes malaislanna võiduga 21:7. Teine geim oli hoopis tasavägisem, kuid 50. punkti võitis Tan ning lõpetas geimi 26:24 võiduga. Teise asetusega Helis Pajuste kaotas kindlalt Ruzana Ruzanale Indoneesiast, numbrid 7:21, 10:21.

Ramona Üprus ja Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Segapaarismängus sai Üprusel esimene takistus ületatud, sest koos prantslase Nicolas Hoareau’ga alistati ukrainlased Oleksandar Šmundjak ja Anna Kovalenko 21:13, 8:21, 21:19. Nüüd ootavad rahvusvahelist paari hispaanlased Joan Monroy ja Ania Setien.

Meeste üksikmängus piirdusid mõlemad Eesti esindajad avaringiga. Karl Kert võitis malaislase Shao Herng Hooi vastu küll avageimi 21:16, kuid kaotas teise 18:21 ja kolmanda 19:21. Ragnar Sepp suutis Hai Dang Nguyeni (Vietnam) vastu avageimis saavutada kolm ja teises kuus punkti.

Meeste paarismängus pääses üks kahest Eesti paarist teise ringi. Karl Kert ja Mihkel Talts võitsid Aserbaidžaani esindajate Jahid Alhasanovi ja Muhammad Khadafi Amri vastu avageimi 21:18, kaotasid teises 13:21, kuid jäid peale kolmandas 21:16. Laupäeval tulevad eestlastele vastu kaheksanda asetusega prantslased Kenji Lovang ja Leo Rossi.

Valitsevad Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner heitlesid samuti kolm geimi, kuid pidid lõpuks siiski tunnistama indoneeslaste Joo Jie Nge ja Johann Prajogo paremust 21:12, 15:21, 21:14.