Ühes veerandfinaalis mängisid Panevežyses ka eestlased

BWF Future Seriesi kategooria turniiril RSL Lithuanian International 2022 Panevežyses jäi eestlaste parimaks saavutuseks Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse pääsemine naiste paarismängus veerandfinaali. Esimeses ringis olid neljanda asetusega tartlased vabad, teises alistati prantslannad Tea Margueritte ja Anpuk Nambot 21:15, 21:13. Kaheksa parema seas anti lahing Indoneesiast saabunud Sofy Al Mushira Asharunnisale ja Ridya Aulia Fatasyale, kuid kaotati 15:21, 16:21.

Catlyn Kruus sai naiste üksikmängus põhiturniiri esimeses ringis kahes geimis kena võidu India sulgpalluri Revati Devasthale üle, kuid teise ringi kohtumine Mutiara Ayu Puspitasariga Indoneesiast andis pingelise heitluse järel võidu ja koha veerandfinaalis külalisele kaugelt. Esimese geimi oma vastasest maailma edetabelis 68 kohta madalamal paiknev Kruus võitis 23:21, kuid teises jäi peale indoneeslanna 21:16 ning kolmandas loovutas meie sulgpallurile veel neli punkti vähem. Pallivahetusi jätkus 48 minutiks.

Lisaks Puspitasarile pääses veerandfinaali veel kuus (!) Indoneesia mängijat ning ainsa „muulasena“ esimese asetusega Katarina Vargova (Slovakkia) alistanud Tallulah Sharleen van Coppenvolle (Tšehhi). Veerandfinaalis langes ka tema, kaotades Puspitasarile 13:21, 13:21. Poolfinaalides mängivad Panevežyses naiste üksikmängu seega ainult ühe riigi sulgpallurid.

Segapaarismängus pidid Ramona Üprus ja tema prantslasest kaaslane Nicolas Hoareau teise ringiga lõpetama, sest hispaanlastele Joan Monroyle ja Ania Setienile kaotati 17:21, 18:21.

Meeste paarismängus teise ringi jõudnud Karl Kert ja Mihkel Talts kaheksanda asetusega prantslaste Kenji Lovangi ja Leo Rossiga ühte sammu astuda ei jaksnud. Esimene geim kaotati 12:21 ja teine 8:21. Vastased jõudsid pühapäeval peetavatesse poolfinaalidesse.