Leedu lahtised peetakse tänavu Panevežyses

Leedu suuruselt viienda linna Panevežyse tänavu sügisel viie-aastaseks saavas Panevežio Arenas algasid neljapäeval, 9. juunil BWF-i Futures Seriesi kategooriasse kuuluva RSL Lithuanian International 2022 mängud. Avapäev kuulus valikturniiridele, mida ei pidanud pidama vaid naiste paarismängus.

Eestlasedki on oma Balti naabritele sagedasti külakosti viinud ning sealt ka korralike kohtadega koju naasnud. Nii võitsid Kai-Riin Saluste 2002. ja Kristin Kuuba 2018. aastal naiste üksikmängu, Kuuba ja Helina Rüütel olid naiste paarismängus võitjad kaks aastat järjest, 2017 ja 2018. Mullusel turniiril pääsesid meeste paarismängus poolfinaali nii Kristjan Kaljurand – Raul Käsner kui ka Mikk Järveoja – Mihkel Laanes.

Seegi kord on eestlasi kaasa löömas kõigis viies mänguliigis. Meeste üksikmängus on põhitabelis Ragnar Sepp ja Karl Kert. Esimene kohtub avaringis Hai Dang Nguyeniga (Vietnam), teine ootab oma esimest vastast valikturniirilt. Kui mõlemad peaksid võidukad olema, kohtutakse teises ringis juba omavahel. Turniiri esimene asetus on Siddharath Tkakur (India). Valikturniiril on 64 osalejat ning põhitabelisse pääsemiseks tuleb võita kolm mängu. Eestlasi selles kadalipus pole.

Naiste üksikmängus läheb Catlyn Kruus kohe avaringis vastamisi külalisega Aasiast, Revati Devasthale on India kodanik. Teise asetusega Helis Pajuste sai oma esimese vastase valikturniirilt ning selleks on poolatar Ruzana Ruzana. Esimesena tabelisse paigutatud Katarína Vargová (Slovakkia) alustab teekonda finaali suunas Sofia Tšernomorova (Ukraina) vastu.

Valikturniiril oli naisi 32 ehk marjamaale pääsuks tuli üle olla kahest vastasest. Ramona Üprus mängis seal esimeses voorus Anastassia Jerohhinaga (Ukraina) ja võitis 21:14, 21:7. Koha pärast põhitabelis kohtus ta teise ukrainlanna Sofia Lavrovaga. Anna Kupčast (Läti) 22:20, 21:12 jagu saanud Lavrova suutis tartlanna vastu mõlemas geimis koguda 14 punkti. Põhitabelis mängib Üprus reede pärastlõunal esimeses ringis Zhing Yi Tan’iga (Malaisia).

Meeste paarismängus on mullustel pronksimeestel Kaljurannal ja Käsneril teine asetus ning reedeseks avamänguks saadakse vastane valikturniirilt. Tabeli ülemises pooles kohtuvad Karl Kert ja Mihkel Talts Aserbaidžaani esindajate Jahid Alhasanovi ja Muhammad Khadafi Amtriga.

Naiste paarismängus on neljanda asetusega Kruus ja Üprus avaringis vabad, pääsu eest veerandfinaali mängitakse kas prantslannade Tea Margueritte’i ja Anouk Nambot’ga või India esindajate Revati Devasthale ja Anagha Karandikariga.

Segapaarismängus teeb eestlaste ainsana kaasa Ramona Üprus, kes oma prantslasest partneri Nicolas Hoareau’ga mängib avaringi ukrainlaste Oleksandar Šmundjaki ja Anna Kovalenko vastu.

Pilti Panevežysest näeb YouTube’ist SIIT
RSL Lithuanian International 2022 turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.