Birminghamis kimbutati asetatuid juba avaringis

110. korda peetava Yonex All Englandi avapäeval selgitati Birminghamis kõigis viies mänguliigis teise ringi ehk 16 parema sekka pääsejad. Ehkki eurooplased on turniirile pääsenute seas selges vähemuses, ei kustutanud aasialased avapäeval veel kõiki “meie omade” lootusi.

Meeste üksikmängus murdsid neljast taanlasest kolm end teise ringi. Teise asetusega Viktor Axelsen loovutas Sitthikom Thammasinile (Tai) geimides vastavalt 15 ja 13 punkti. Viienda asetusega Anders Antonsen lõi auti Wan-Ho Son’i (Lõuna-Korea) 21:15, 21:19. Suurima üllatuse vormistas 23-aastane Rasmus Gemke, kes oli parem neljanda asetusega indoneeslasest Anthony Sinisuka Gintingist 21:14, 21:18. Ainsa taanlasena kaotas vanameister Jan Østergaard Jørgensen, kes jäi alla hiinlasele Yuxiang Huangile 15:21, 19:21. Lisaks värskes maailma edetabelis kolmandal kohal paiknevale Gintingile kaotasid asetatutest avaringis veel kuuenda asetusega Jonatan Christie (Indoneesia) ja kaheksandana tabelisse paigutatud Ka Long Angus Ng (Hongkong).

Naiste üksikmängus läbis asetatute sektsioon avaringi kadudeta, kuid tiitlikaitsja Yufei Chen (Hiina) pidi edasipääsuks vaeva nägema kolm geimi. Se-Young An (Lõuna-Korea) võitis maailma esireketi vastu avageimi 21:14, kuid kaotas teise sama tulemusega ning kolmanda 15:21. Viiest Euroopas sündinud sulgpallurist pääsesid edasi vaid eksmaailmameister Carolina Marin (Hispaania) ja Line Højmark Kjærsfeldt (Taani). Hispaanlanna mängis kahes geimis (21:13, 21:14) üle Yiman Zhangi (Hiina). Taanlanna võitis Phittayaporn Chaiwani (Tai) vastu avageimi 21:18, kuid teises jäi alla 19:21. Otsustav geim kuulus kindlalt Kjærsfeldt, kes loovutas vastasele vaid üheksa punkti.

Meeste paarismängus olid asetatute seas kaod samuti olematud, kuuest Euroopa paarist lõppes turniir ühe mänguga neljale. Jätkama pääsesid vaid inglased Marcus Ellis ja Chris Langridge ning venelased Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov. Maailma edetabelis 23. kohal ja  eurooplastest alles neljandal kohal olevad inglased said jagu Hiina paarist Zijian Di – Chang Wang 21:18, 13:21, 21:16, edetabeli 31. paar Venemaalt mängis üle teise Hiina esinduse Chengkai Han – Haodong Zhou 21:15, 22:20. Euroopa esipaar Kim Astrup – Anders Skaarup Rasmussen Taanist kaotas Taiwani duole Ching Yao Lu – Po Han Yang 20:22, 21:14, 16:21.

Rasmus Gemke. Foto: Badminton Europe

Naiste paarismängus tuli asetatutest kaotusega leppida kaheksanda paigutusega Indoneesia paaril Greysia Polii – Apriyani Rahayu, kes Ye-Na Chang’i ja Hye-Rin Kim’i (Lõuna-Korea) vastu kogusid geimides vastavalt 17 ja 15 punkti. Kaheksast Euroopa paarist pääses ainsana teise ringi Inglismaa esindus Chloe BirchLauren Smith, sest Linda Efler ja Isabel Herttrich (Saksamaa) alistati 21:18, 21:14.

Segapaarismängus pidi kaheksast asetatud paarist esimese ringi järel reketid spordikotti peitma vaid üks. Seitsmenda paigutusega malaislased Peng Soon Maschan ja Liu Ying Masgoh kaotasid Indoneesia paarile  Rinov Rivaldy – Pitha Haningtyas Mentari 16:21, 11:21. Kümnest Euroopa paarist pääses 16 parema sekka neli, kusjuures ühes matšis olid Vana Maailma esindajad omavahel vastamisi. Selles võitsid Euroopa neljandad Robin Tabeling ja Selena Piek Hollandist Mathias Christianseni ja Alexandra Bøje Taanist 21:10, 22:20.  Sakslased Mark Lamsfuss ja Isabel Herttrich mängisid auti Hiina paari Xinwa Guo – Shuxian Zhang 21:7, 21:16. Euroopa edetabeli kolmandad prantslased Thom Gicquel ja Delphine Delrue lõpetasid turniiri indoneeslaste Adnan Maulana ja Mychelle Crhystine Bandaso jaoks, võites mõlemad geimid 21:13. Inglaste au hoidsid alles Marcus Ellis ja Lauren Smith. Hetkel maailma edetabelis eurooplastest kõige kõrgemal (12. kohal) paiknevad inglased võitsid Jaapani paari Takuro Hoki – Wakana Nagahara 21:9, 21:15.

Neljapäeva hilisõhtuks on Birminghamis selged veerandfinalistid.